Politie stopt zonnewende Goese Sas Theatervoorstellingen worden ingehaald Er liggen nog volop plannen op de plank voor het gebied ZEELAND 3 TOEKOMST den blijft en dat nieuwe ontwikke lingen alleen onder strikte voor waarden worden toegestaan. Maar zolang de visie niet af is, gaat de stroom projecten langs het Veerse Meer onverminderd door, tot ergernis van Kollaart. ,,Wij heb ben vergeefs gepleit voor een plan- en bouwstop totdat die visie er is." Harbour Village Met pijn in het hart ziet Kollaart hoe het ene na het andere plan ver rijst. ,,Ik maak me zorgen over pro jecten zoals Harbour Village (het vroegere Zilveren Schor), maar vooral over wat er nog zit aan te ko men. Zoals Waterpark Veerse Meer, maar ook bijvoorbeeld De Paarde kreek, die een pier wil bouwen met 23 watersuites. Dat moet je gewoon niet doen." De vereniging vreest dat provin cie verwordt tot één groot recreatie park. „Wij pleiten voor een herbe zinning op het toerisme in heel Zeeland. Het levert uiter aard geld op, maar op een gegeven mo ment moet je kunnen zeg gen: genoeg is genoeg." Wij pleiten voor een herbezinning op het toerisme in heel Zeeland 1 n ff Een groot deel van de voorstellin gen die Zeelandtheaters de afgelo pen maanden moest annuleren, worden komend seizoen ingehaald. Om aan de coronaregels te voldoen worden sommige voorstellingen twee keer op een avond gespeeld. Toen het coronavirus in maart om zich heen greep, moesten de theaters de deuren sluiten. Dat gold ook voor Zeelandtheaters, dat het Scheldetheater in Terneuzen, Schouwburg Middelburg en De Mythe in Goes onder zijn hoede heeft. In totaal werden daar 63 voor stellingen geannuleerd. Inmiddels is voor bijna twee derde van de voorstellingen een nieuwe datum gevonden in het ko mende theaterseizoen. Wie kaarten heeft voor Kasper van der Laan (in Middelburg), Herman van Veen (Terneuzen), Rundfunk (Goes) of Kommil Foo (Middelburg) moet zelfs geduld hebben tot het seizoen 2021/2022. Geschrapt Veertien voorstellingen en concer ten zijn definitief geschrapt. Het gaat onder meer om de 3JS (Middel burg), de musical Vietnam (Goes), Scapino Ballet (Terneuzen), de mu sical Kinky Boots (Terneuzen) en Dana Winner (Terneuzen). Dertig jaar trekken Van Damme en een groep kunstenaars op de lang ste dag van het jaar, naar Goese Sas, om daar te genieten van de zonsop komst. Maar zover kwam het niet. ,,Het begon zaterdagmiddag al", zegt Van Damme. ,,Boa's van de ge- meente Goes vroegen naar onze plannen. Dus die hebben we toege licht. Ze waren heel coulant." In de buitenlucht, op het strand. En iedereen hield voldoende afstand Als alle pallets en vuurschalen goed en wel op het strandje staan, grijpt de politie samen met de boas in. ,,We werden gewoon omsin geld", zegt Van Damme. ,,Het was niet normaal. Ze hebben gewoon bewust zitten wachten tot we met meer dan 25 man waren." Na een goed gesprek met de dienders blijkt dat ze in opdracht van de burge meester een eind aan de viering moeten maken. ,,We zijn direct vertrokken. Op dat moment waren we met een man of 35. In de buiten lucht, op het strand. En iedereen hield voldoende afstand. Waarom kan dat niet?" Volgens de politie waren er veel meer mensen aanwezig: een stuk of 60. Bovendien was er op sociale media een oproep verspreid om naar het strandje te komen. Daar door was er sprake van een evene ment. In overleg met de gemeente is daarom besloten de mensen weg te sturen. Dat had voor de corona crisis ook al kunnen gebeuren, aangezien het niet is toegestaan om op het strandje aanwezig te zijn na zonsondergang. maandag 22 juni 2020 Bij Arnemuiden verrijst Har bour Village Het Zilveren Schor, waar 78 luxe vakantievilla's komen. foto johan van der heijden - Jan Kollaart, Vereniging Bescherm De Delta Nog zeker twintig bouwplan nen liggen klaar of zijn in voorbereiding rond het Veerse Meer. Dat varieert van enkele recreatiewonin gen tot complete vakantiere- sorts. Het gaat vooral om vernieuwing van bestaande parken. Welke projecten daadwerkelijk van de grond komen, hangt mede af van de toekomstvisie van het Veerse Meer. Provin cie, waterschap en de ge meenten Veere, Noord-Beve land, Middelburg en Goes wer ken er samen aan. In deze 'ge- biedsvisie' leggen zij vast wat er nog mogelijk is, zonder dat het karakter van Veerse Meer wordt aangetast. Het proces is halverwege. Er zijn negen gebieden aange wezen waar ontwikkelin gen kunnen plaatsvinden en algemene uitgangs punten geformuleerd. De komende tijd wordt elk gebied concreet 4, uitgewerkt. Medio fH; volgend jaar is pas echt duidelijk wat wel en niet meer kan. In de pijplijn Projecten waarvan het be stemmingsplan al is vastge steld, mogen gewoon verder. Plannen die in de 'pijplijn' zit ten, kunnen doorgaan mits er vóór 1 augustus 2022 een goedgekeurd bestemmings plan ligt. Daaronder vallen onder meer Waterpark Veerse Meer, de vernieuwing van camping De Paardekreek, de uitbreiding van Camperpark Zeeland en de bouw van ap partementen aan de Beurt schipperstraat in Kortgene. Alle andere projecten moeten passen in de gebiedsvisie. Voorbeelden zijn de uitbrei ding van camping De Kruitmo- len bij Middelburg, de bouw van buitendijkse vakantiehuis jes in de Zuidvlietpolder en ap partementen bij De Zuidschor in Wolphaartsdijk, een nieuwe bestemming voor het mijnen- magazijn in Veere en het Plan Zwemer in Kamperland. l I-.v'v, Jan Kollaart: ,,Het levert uiter aard geld op, maar op een gege ven moment moet je kunnen zeggen: genoeg is genoeg." ARCHIEFFOTO MARCELLE DAVIDSE Rolf Bosboom Terneuzen 'Ik ben m'n kerk uitgestuurd. Mag het leven en de langste dag van het jaar niet vieren'. Dat laat Sandra van Damme uit Goes op Facebook weten. De politie maakte zaterdagavond een eind aan de traditionele zonnewende op het strandje bij Goese Sas. Want het zou niet coronaproof zijn. ,,Waar gaat dit over, het is in de buitenlucht?" Timo van de Kasteele Goes - Sandra van Damme

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31