Een lanae daa Zeeuwse topkok Sidney Schutte opent tijdelijk restaurant Politie: Kom niet naar Sluis, het is te druk 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Zaterdag was de langste dag. Je kon zelfs de zonnewende online via een live webcam- verbinding meemaken bij het be kende monument in Stonehenge. Ik schakelde even in en zag twee stenen en een zon die op het punt stond onder te gaan. Dat was het. Vervolgens keek ik door het raam naar de zonnewende in Zeeuws- Vlaanderen en die was op dat mo ment een stuk spectaculairder. Ik vond het daar op die iconische plek in het Verenigd Koninkrijk wat te genvallen, maar misschien keek ik niet lang genoeg. Misschien had ik verwacht dat elfen, aardmannetjes en roodharige feeën uit de grond zouden springen. Ik las als kind dolgraag sprookjesboeken en dat is blijkbaar nooit helemaal overge gaan. de zonnewende, komt allerlei ver halen tegen. Het begin van de zo mer, het seizoen van overvloed, een dunnere grens tussen de wer kelijke en spirituele wereld. De zo mer is voor mijn gevoel echter al maanden bezig afgaand op de tem peraturen en de droogte. De vakan tieweken die daarbij horen zijn nog lang niet in het verschiet. Ik mis het lome vrij zijn dat erbij hoort wel. En eigenlijk ook wel de spanning waar we terecht zullen komen, last minute vakantiegangers als we zijn maar uiteindelijk altijd weer in Frankrijk terechtkomen. Ik mis het eropuit trekken met de tent. Is het corona, is het omdat meneer B. niet langer onder ons is? Ik weet het niet. Nu heb ik in de verlofkalender noch de weken aangevinkt noch verlof aangevraagd. Ik neem me voor om dit vandaag nog te doen, want het thuiswerken is een zegen maar in alle eerlijkheid ook redelijk uitputtend. moerbei-oogst in onze tuin onder streept het oogstverhaal dan weer wel. En de grens tussen de werke lijke en spirituele wereld? Wie naar de beelden van de verkie zingsstrijd in Amerika kijkt, ziet dat geesten uit het verleden wor den opgeroepen. En niet de vro lijke, behulpzame geesten. Maar geesten van tweedracht en strijd, die zelden voor veel goeds zorgen. Wat ik leerde van al die sprookjes is dat de je sowieso die geesten be ter met rust kunt laten. De zomer is voor mijn gevoel echter al maanden bezig DE STELLING Vandaag: Er is genoeg gebouwd rond het Veerse Meer Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters QUIZ NOS STEEDS POPULAIR TV-SENRE Dief collectepot Quinten opgepakt Motorrijder raakt bij val gewond VLISSINGEN Scooterrijders massaal bekeurd 1 Het etablissement wordt het 'kleine zusje' van Café Cliché Am sterdam, waarvan Schutte samen met de eveneens uit Zeeland af komstige Marco Doeleman eige naar is. Schutte had altijd al de am bitie om een restaurant in Middel burg te openen. Door de coronacrisis speelt er ook een praktische overweging mee. Vanwege alle maatregelen kan Café Cliché maar een derde van de nor male omzet draaien. Om toch de medewerkers te kunnen behouden, is uitbreiding nodig. Het is dan ook de bedoeling een deel van het per soneel in Middelburg in te zetten. De Vergenoeging Klein Café Cliché Middelburg komt in het markante pand Le Baron Chassé, onderkomen van sociëteit De Vergenoeging. De vriendin van Doeleman is daar uitbater. Van wege corona liggen vrijwel alle fes tiviteiten er stil. Een tijdelijk res taurant wordt als een ideaal alter natief gezien. Voor veel Zeeuwen is dat ook een mooie gelegenheid om eens binnen te kunnen kijken. Voor Klein Café Cliché heeft Schutte het menu samengesteld. Vincent Colauto staat in de keuken, terwijl Emmelou van Eijkelenburg de gasten ontvangt. ,,Bij ons kookt de kok zoals hij dat thuis doet. Goed, lekker en niet te ingewik keld", melden de initiatiefnemer- sop hun website. ,,Geen gedoe, wel kwaliteit. Geen dresscode, wel smaak." Het restaurant zal van juli Bij ons kookt de kok zoals hij dat thuis doet. Goed, lekker en niet te ingewikkeld tot en met september op vrijdag, zaterdag en zondag zijn geopend. Schutte groeide op in Nieuw- en Sint Joosland. Hij belandde in de keuken van De Librije in Zwolle, het sterrenrestaurant van Jonnie en Thérèse Boer. Na een periode in Hongkong kreeg Schutte de leiding over Librije's Zusje, dat in 2014 in het Waldorf Astoria Hotel aan de Herengracht in Amsterdam werd geopend. Het restaurant veroverde twee Michelinsterren. Nadat Boer zich eind 2018 terugtrok uit Li brije's Zusje, ging Schutte verder en doopte de zaak om in Spectrum. 'Sluis wordt overspoeld door be zoekers', twitterde de wijkagent uit Sluis gistermiddag. Het was erg druk in de stad. Daarom raadde de wijkagent mensen af om naar de stad te gaan. Volgens de wijkagent stond er een file tot aan Sint Anna Ter Mui den. De parkeerplaatsen waren vol. Verkeer werd aan de entree van de stad opgeroepen door te rijden naar Oostburg, Breskens of Cadzand, zei Sancho Janssen, voorzitter van de Ondernemersvereniging Sluis. ,,Dat gebeurt in alle ordelijkheid." 'Voor ieders veiligheid verzoeken wij u om op een andere dag/tijdstip terug te komen', viel te lezen op led-schermen net buiten Sluis. De schermen waren roodgekleurd, het teken dat het te druk was. De be slissing is genomen na overleg tus sen de gemeente, politie en onder nemers. Volgens Janssen was het 'gezellig druk'. Van een chaos was allesbehalve sprake, zei hij. „Ieder een houdt zich aan de 1,5 meter en houdt genoeg afstand." Twee weken geleden was het ook te druk in de stad. Toen werden het verkeer omgeleid via de rotonde bij Toversluis, om bezoekers beter te verdelen. maandag 22 juni 2020 Wie zoekt naar de betekenis van De overvloedige kersen- en Reageer op pzc.nl Weekend: De kerncentrale moet eerder dicht 955 reacties VLISSINGEN De politie heeft vrijdag een 45-jarige Vlissinger aangehouden voor het stelen van een collec tebus in Vlissingen afge lopen dinsdag. De man heeft bekend. De diefstal vond plaats in de Zeeman in Vlissingen. Op de toon bank stond een collecte- pot met geld voor Quin ten, een 12-jarige jongen uit Oost-Souburg met een ernstig ziekte. De Vlissinger greep de pot en stak hem onder zijn jas. Om de verloren col lectebus te vergoeden, schoten velen te hulp. Binnen een paar dagen werd er ruim 16.000 euro opgehaald voor Quinten. MIDDELBURG Bij een eenzijdig ongeluk op de Havenpoortweg in Middelburg is zaterdag middag een motorrijder gewond geraakt. Hij reed op de rijbaan in de rich ting van Serooskerke, toen hij rond 12.55 uur door nog onbekende oor zaak ten val kwam. Een ambulance is uitgerukt en heeft de man naar het ziekenhuis vervoerd. De ernst van zijn verwondin gen is onbekend. De motor is weggesleept. Het ongeluk zorgde voor vertraging van het ver keer op de N57 in beide richtingen. Rond 13.40 uur was de weg weer vol ledig vrij. De politie heeft de afge lopen twee weken 55 bekeuringen uitgedeeld aan scooterrijders in en rond Vlissingen. De con troles moeten overlast door asociale (hardrij ders terugdringen. De politie kreeg de laatste tijd steeds meer meldin gen over scooterrijders die zich niet aan de re gels hielden. Het leidde tot 36 boetes voor scooterrijders van wie de voertuigen harder konden dan toegestaan, en 19 voor verkeers overtredingen, zoals rij den door rood licht of over fietspaden. De poli tie blijft controleren. Sidney Schutte. archieffoto ernst coppejans De Zeeuwse topkok Sidney Schutte opent een tijdelijk res taurant in Middelburg. In het pand Le Baron Chassé in de Gortstraat vestigt hij een 'culi naire huiskamer', onder de naam Klein Café Cliché Middelburg. De deuren gaan 3 juli open. Rolf Bosboom Middelburg - Klein Café Cliché Middelburg Tom Kiel en Bob Maes Sluis HET 0OEDE ANTWOORB IS... PARUS IS DE HOOFDSTAD VAN FRANKRIJK.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2