Speel mee met het grootste GP-spel van Nederland MEDIA CULTUUR 23 Ga naar pzc.nl/gp-spel en meld je aan h^WËÊïm 21.00 Ik was vergeten wat een grandioze film Inception - over het binnendrin gen van andermans dromen en on derbewustzijn - is. En ik kan ervan genieten zonder de herrie van con stant malende kaken om me heen. Zonder de stank van nacho's met kaasdip! Naar de bioscoop in corona- tijd? Best lekker eigenlijk, denk ik nog. 22.22 Geweldig, die gewichtloze gevechts scène in een constant kantelende hotelgang (een droom in een droom in een droom). Zijn wij de enigen hier die zo genieten? De kreetjes van plezier, ik hoor ze niet. 22.54 (ja, ik heb inderdaad voor de gelegen heid mijn telefoon aanstaan. Een doodzonde in de bioscoop. Maar ach, wie ziet dit nu?) Een popcornschilfertje blijft hangen in mijn keel en ik voel een akelige kuchbui opkomen. Hoesten durf ik tegenwoordig al nauwelijks meer in een supermarkt ('sorry iedereen, het is maar hooikoorts!'), laat staan in een zo goed als lege bioscoopzaal. Ik onderdruk het gevoel en hou mijn adem in. Tranen vullen mijn ogen. Af en toe ontsnapt er toch een keelgeluid. Een stel, rijen achter ons, heeft het toch door. Ik hoor ze gniffe len. 23.20 Over het einde van Inception (ik ver klap niets) kun je heerlijk urenlang bomen. Ik kan me herinneren hoe tien jaar geleden, toen ik de film be zocht tijdens een premièreavond, die discussies al begonnen tijdens de af titeling. Al voorzichtig recenserend met z'n allen de zaal verlaten terwijl de soundtrack op de achtergrond nog hoorbaar is. Dat met z'n allen gelijk tijdig iets bijzonders beleven. Samen ronddolen in een andere wereld. Plukjes geroezemoes van enthousi asme. Het tilt een bioscoopbezoek bijna steevast boven de thuiservaring uit. Waarom klaagde ik daar in het verleden altijd over? Iedereen moest gewoon zijn mond houden. Het blijft stil. Alsof we met dertig man een gelivestreamde uitvaart hebben gezien. Zeker een film over verdwalen in dromen hoort je in een langdurige roes terug de buitenwe reld in te sturen. Ik ben, eenmaal weer voor het bioscooppand, klaar wakker. 23.25 Richting de auto beloof ik mijn vriendin dat wanneer we ooit weer het 'oude normaal' mogen beleven, ik voortaan de nachostank zal omar men. Hoe een prachtfilm je toch zo'n leeg gevoel kan geven. Inception? Deception! Doe mee aan het GP-spel en neem het op tegen duizenden andere GP-fans! Het eerste deel van de nieuwe Fl-kaLender voor 2020 is bekendgemaakt. Tot nu toe staan acht races op de planning. Stel je team samen, voorspel de top 3 en maak kans op mooie GP-prijzen. maandag 22 juni 2020 PC Verslagge ver en film liefhebber Gudo Tien- hooven en vriendin hadden in de Pathé het rijk bijna voor zich al leen... FOTO FRANKJANSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23