'Nu al afscheid nemen zou ik jammer vinden' 22 MEDIA CULTUUR HOE IS HET NU MET? PAMELA TEVES CORONA BIOSCOOP Verslaggever en cinefiel Gudo Tienhooven bezocht vrijdagavond voor het eerst sinds de coronacrisis uitbarstte een bioscoop. Hij zag een prachtfilm, maar verliet toch met een opvallend leeg gevoel de zaal. Geen pretje vindt Teves het, deze coronatijd waarin haar klussen platliggen. Met haar 71 jaar valt ze ook nog eens in een risicogroep en dus brengt ze veel tijd door in haar Amster damse appartement. Teves' cv zit bomvol met film, televisie- en theaterproducties, maar het meest bekend werd ze als 'ziekenhuisbitch' Bettina Wertheimer in Onderweg Naar Morgen. Een rol die haar na aan het hart ligt. Nadat ONM in 2010 stopte, dook Teves weer het theater in. Zo was ze te zien in de musicals Cabaret, Driving Miss Daisy en Wicked. ,,Ik ben echt dol op acteren. Daarvoor hing ik mijn rechtenstudie aan de wilgen. Netjes afgemaakt hoor, zo dat ik altijd terug kon. Maar bij wat men mij aanbiedt, roep ik over het al gemeen: 'Hiep hiep hoera, ja graag!''' Omdat veel op drachten niet door kunnen gaan, maakt Teves zich oprecht zorgen over haar carrière. ,,Ik hoop niet dat dit mijn zwanenzang is. Ik zou het zo jammer vinden om al afscheid te nemen.'' Ze benadrukt dat ze 'niet te bedelig' wil klinken. ,,Dat vind ik ook zo pathetisch. Ik heb een energie van hier tot overmorgen, ik word werkelijk gék van dat thuiszitten.'' Met weemoed kijkt Teves terug op 'Onder weg'. Dikwijls wordt ze nog herkend als direc trice Bettina, wat niet per se in haar voordeel werkt. ,,Toen ik een auditie had voor een reclame, wees de klant mij af omdat ik nog 'te beroemd' was. Belachelijk. Wat dat betreft heb ik een enorme sticker op mijn hoofd. Ik wil daar verder niet over klagen, want ik heb er ook veel aan te danken, maar Nederland is zo kort zichtig wat dat betreft.'' Afgelopen januari stond ze als Miss Daisy op de planken in Thailand, waar 'haar lief' woont. ,,Ik ben erg gebakken aan Nederland, maar als men mij hier niet meer nodig heeft, dan ga ik langer daarheen. Mijn werk is altijd dermate belangrijk geweest dat dat voorrang kreeg.'' Zelfs de liefde won het niet. Lachend: ,,Dat weet hij hoor. Hij heeft zelf een resort en werkt zich ook helemaal het schompes, dus hij zit niet op een stoel te wachten tot ik terugkom.'' Ik heb energie van hier tot overmorgen, ik word gék van thuiszitten Record voor gitaar Elgort: geen misbruik 11.30 uur Alles is uitverkocht?! Zelfs een of an dere sterloze actiefilm met de afge kloven B-titel Line of Duty waar ik nog nooit van hoorde - en geloof me, dat zegt wat - in alle groten zalen van keten Pathé in Rotterdam? Oei, ik on derschat de gevolgen van Covid-19 op een biosavondje nog ver voor ik überhaupt het theater binnen wandel. Heel vreemd is het natuurlijk niet. Met maximaal dertig mensen in één ruimte moet je er zelfs voor een drie uur durende kunstfilm uit Oekraïne als de kippen bij zijn. Ik surf online verder. Er is nog plek voor de Neder landse culthit Rundfunk, maar dan wordt mijn meisje chagrijnig. Dan maar naar Den Haag, naar het tien jaar oude Inception met Leonardo DiCaprio. Gaaf die weer eens op het grote witte doek te zien. 11.39 Ik moet digitaal beloven geen ver koudheid- of griepverschijnselen te hebben. Veel niezen en hoesten? Ga dan maar niet. Ik twijfel even. Vorige week biechtte ik een woordvoerster van de Rotterdamse Doelen eerlijk op hooikoorts te hebben en dat bleek niet zo slim. Of ik voor een verslag van de eerste repetities van het Rot terdam Philharmonisch Orkest dan niet toch een collega zónder derge lijke klachten die kant op kon sturen. Een kort daarna gekochte neusspray werkt behoorlijk. Ik koop twee bio scoopkaartjes. 20.00 Een vriendelijke jongeman van Pathé Buitenhof verwelkomt ons bij bin nenkomst en controleert de tickets. ,,Jullie kunnen zo doorlopen, want druk is het niet vanavond. Alwéér!" grapt hij waarschijnlijk niet voor het eerst sinds het virus zijn functie drastisch anders inkleurde. Wij was- Het is alsof we met dertig man een gelivestreamde uitvaart hebben gezien sen braaf onze handen bij een zeep- machine. ,,Oh, liever met uw ellebo gen het pompje bedienen alstu blieft." Oeps. ,,Die kant op, volg de pijlen." 20.03 Het is niet mijn eerste bezoek aan dit prachtig statige gebouw op steen worp afstand van de Hofvijver. De grandeur wordt echter ontsierd door hoge plastic spatschermen die de binnenkomers van de zaalverlaters moeten scheiden. We zigzaggen via hekjes een weg naar de kassa in de ruimte die ik al tijd licht spottend de vreetschuur noem. Er is verder helemaal nie mand. De jellybeans liggen treurig onaangeraakt in hun graaibak. Je hoort het gezoem van de koelkasten. De popcorn wordt ons met hand schoentjes aangereikt. 20.07 Zaal 2, waar een kleine vierhonderd man terechtkan, is eveneens leeg. Zo erg vind ik dat niet. Als fervent film liefhebber wil ik het liefst midden in de zaal zitten. Mijn angst dat ons misschien een 'plaatsje nekkramp' zou worden toegewezen (zelf online stoelen kiezen, kan niet meer), blijkt ongegrond. ,,Hij is wel uitverkocht hoor", zegt een medewerker die ons op ruim 1,5 meter afstand richting de gewenste rij begeleidt. ,,De andere 28 komen zo." 20.24 De filmtrailer van de langverwachte blockbuster Tenet (van Inception- regisseur Christopher Nolan) komt voorbij. Een moment waarop je nor maliter de opwinding van anticipatie door de ruimte van de bioscoopzaal voelt gaan. De zaal is inmiddels 'vol', maar die lekkere reuring blijft deze avond uit. ,,Die film wil ik zien'', zeg ik met ingehouden stem tegen mijn vriendin. Waarom fluister ik eigen lijk? Waar zijn ze gebleven? Een BN'er die de schijnwerpers achter zich heeft gelaten, praat u in deze rubriek bij. Vandaag: actrice/musicalster Pamela Teves (71), be kend van de soap Onderweg Naar Morgen. Suzanne Borgdorff 44 maandag 22 juni 2020 PC POPMUZIEK Een gitaar van Nirvana-front- man Kurt Co- bain is voor 6,01 miljoen dollar (5,36 miljoen euro) geveild. Het recordbe drag was voor de gitaar die hij bespeelde tij dens de legen darische MTV Unplugged-ses- sie in 1993. FILM Acteur Ansel El- gort ontkent op Instagram dat hij in 2014 de 17- jarige Gabby heeft misbruikt, zoals zij be weert. Volgens Elgort hadden ze een 'korte, legale en van beide kanten volledig goed gekeurde rela tie'. Filmpje pakken je mist zelfs nachostank Gudo Tienhooven 44

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22