Bont protest bij beeld Michiel Heel veel producten 2e gratis. II Blader snel naar onze aanbiedingen. Aantal nieuwe coronapatiënten blijft laag Arrestaties bij coronaprotest App tegen teken JOL Walcheren Een bont gezelschap is zaterdagmiddag naar het Keizersbolwerk in Vlissingen gekomen om het standbeeld van admiraal Michiel de Ruyter een groet te brengen en ervoor te zorgen dat de eerste Nederlandse maritieme strateeg niet van zijn sokkel getrokken werd. Maar anders dan de zorg voor Nederlands erfgoed en historie hadden de vier demonstrerende groepen niets gemeen. Dat is het an Albert Heijn Op 1 juni gingen veel restaurants, cafés, bioscopen en culturele in stellingen weer (gedeeltelijk) open, maar dat heeft de afgelopen weken niet tot een opleving van het coronavirus geleid. Dagelijks komen er nog enkele nieuwe coro napatiënten in het ziekenhuis bij, op sommige dagen geen, het grootste aantal op één dag was acht. Hoofdmodelleur Jacco Wallinga van het RIVM: ,,Al met al lijkt er op dit moment beperkt overdracht van het virus plaats te vinden." De grote 'tweede golf dreigt voorals nog niet: ,,Met hoe we op dit mo ment de monitoring inrichten, en met goede bron- en contactopspo ring, lijkt het ontstaan van lokale clusters het meest reëel. Toch kun je een tweede golf niet compleet uitsluiten." Maar alles is er op ge richt om een eventuele brand haard snel lokaal uit te trappen, waardoor een nationale hausse aan nieuwe gevallen uitblijft. Riskant Hoewel de versoepelingen zonder problemen lijken te verlopen, is het wel riskant dat mensen zich 'veilig' gaan wanen en bijvoor- Het virus is niet het land uit. Er kunnen weer haarden ontstaan beeld geen afstand meer bewaren, zegt de modellenmaker: ,,Het vi rus is niet het land uit, er kunnen weer haarden ontstaan. Zolang er nog mensen met corona in Neder land zijn, zal het loslaten van deze basisregels onherroepelijk leiden tot een snelle toename van het aantal besmette personen." Ondertussen maken onderwijs bonden zich wel zorgen over het slechte centrale zicht op het coro navirus op scholen. De GGD, het RIVM en het ministerie weten niet op hoeveel basisscholen coro nabesmettingen zijn, blijkt uit een rondgang. Enkele GGD's weten wel precies op welke scholen be smettingen geweest zijn, maar an dere regio's kunnen die informa tie niet verstrekken aan deze krant. Niet gerust Het RIVM telt alleen het aantal po sitief geteste leraren, het ministe rie van Onderwijs krijgt slechts een seintje bij 'grote uitbraken' onder leerlingen. Die zijn voorals nog uitgebleven. Toch is voorzitter Eugenie Stolk van onderwijsbond AOb er niet gerust op: ,,We weten misschien hoeveel besmettingen er onder leraren zijn, maar we heb ben geen idee op hoeveel basis scholen die coronagevallen zijn binnengekomen. Het lijkt me lo gisch daarnaar te kijken, want je wilt weten of een school een bron is." P11 Demonstranten in Den Haag slaags met politie »P3 Nieuwe app moet waarschuwen als je gaat wandelen in risicovol gebied »p« maandag 22 juni 2020 Nieuwsmedia Viachtiq 'iffl Tweede virusgolf lijkt minder zeker Af en toe een lokale uitbraak van het coronavirus is volgens het RIVM waarschijnlijker dan een landelijke tweede golf. Het dagelijkse aantal nieuwe pa tiënten blijft laag, ondanks de versoepelingen. Onderwijsbon den zijn wel bezorgd over ge brekkig landelijk zicht op het virus op scholen. Ellen van Gaalen Niels Klaassen Bilthoven —Jacco Wallinga, RIVM Vandaag zonnig, vanaf woensdag C tropisch pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1