'Het is een wondertje dat uit die ellende zoiets bijzonders opbloeit' beiden van mening veranderen, vind ik. Dan word ik maar Charlie Chaplin, kan mij het rotten. Rob de Nijs desnoods.'' Tijdens een turbulente levensfase, die breed werd uitgemeten in de media, werd Kamphues acht jaar geleden voor de derde keer vader. Monica-Louise heet zijn doch ter die na een korte affaire werd geboren. De relatie met haar moeder is zacht gezegd moeizaam; er kwamen rechters aan te pas voordat hij zijn dochter mocht zien. ,,Ik wil er niet te veel over zeggen, omdat ik de broze verstandhouding die nu is opgebouwd niet wil beschadigen. Wat ik wel kan zeggen is dat mijn dochtertje een geweldig kind is. Het is een wondertje dat uit die ellende zoiets bijzonders opbloeit. Een keer per maand mag ik haar zien en dan doen we spelletjes, of we bekijken een musical. Daar ben ik blij om. Ik hoop er ooit meer voor haar te kunnen zijn. Ogenschijnlijk snapt zij dat dit nu moeilijk is. Maar ze weet dat ik van haar houd, en zij houdt van mij. Dat is wat het leven ons momenteel te bieden heeft.'' ,,Ja en nee. Ze is 91 en op de afdeling boven haar zijn veertien mensen aan corona over leden. Ze mag geen bezoek ontvangen, dus is het contact zeer beperkt. Ik ben pas naar D en Haag gereden om twee boeken van Baantjer en chocola af te geven. Dat moest ik in een plastic zakje in een container ach terlaten. Dat is niet hoe je het wilt natuur lijk. We facetimen met elkaar, als ze op het juiste knopje drukt tenminste. En ze doet dat regelmatig vlak voor de uitzending, dus dan doen Doornbos en Coronel mee: hallo mevrouw Kamphues, hoe gaat het? ,,Misschien zijn de verpleeghuizen op sommige momenten tekortgedaan. Als je toch ziet hoeveel mensen daar met liefde hun vak uitoefenen en keihard werken voor een kutsalaris. Dan denk ik: jongens, jongens waar zijn we mee bezig.'' Hoe is je band nu met je dochter? Op Twitter informeert iedereen naar je moeder die in een verpleeghuis zit in Den Haag. Maak je je om haar veel zorgen? 14

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 94