OZCAN AKYOL Onderzoek naar 'mensonterende dierentransporten' 467,- V TUI o* - 6 -~^p;scov*r y* a Ëh lÉiSHRSM Column De grootste leugen van de laatste jaren is dat je in dit land helemaal niets meer mag zeggen. Alles en iedereen brult naar hartenlust, het is om moe van te worden. Precies om deze reden is het publieke debat sterk gepolariseerd, met vooral aandacht voor de extremen aan de flanken. Deze dagen ligt het televisiepro gramma Veronica Inside onder vuur. De nestor van de show, Jo- han Derksen, suggereerde tijdens een uitzending dat de Zwarte Piet op een antiracistenbijeenkomst best eens rapper Akwasi kon zijn. Dat veroorzaakte reuring: de usual suspects aan Bekende Nederlanders gingen tekeer, aan adverteerders werd gevraagd om stelling te ne men en Oranje-internationals willen geen interviews meer ge ven aan het televisieprogramma. Dit heeft niets te maken met censuur - een slachtofferkaart die nationalisten graag trekken. Dit tekent voortschrijdende inzichten in de maatschappij. Iedereen mag roepen wat hij wil, inderdaad, maar de tijd dat alles ook grappig werd gevonden, ligt ver achter ons, simpelweg omdat de ver meende humor pover is. Bij Veronica Inside denken ze nog steeds het geluid van 'de gewone man' te vertolken, daarom permit teren ze zich een grapje dat over de grens gaat, schurkend tegen poli tici als Geert Wilders die groot is geworden met groepen tegen el kaar uitspelen. Maar het échte contact met de gewone man zijn veel sportcommentatoren, activis tische columnisten en opportu nistische politici al lang kwijt. eerder conservatieve meningen eropna hield. De welwillende bur ger begrijpt nu dat er wel degelijk achterstel ling in de maatschappij bestaat, en maakt daar geen kroeg-leut van. Johan Derksen denkt dat hij 'de gewone man' bedient, maar zijn achterban is afgekalfd en bestaat vooral uit conservatieve tokkies die hele da gen scheldend en tierend op soci ale media doorbrengen. De racisti sche teksten aan het adres van voetballers Depay en Van Dijk zijn niet van de lucht. zich nog achter Derksen schaart. Als alleen hartelozen en hersenlo- zen het in het openbaar voor je op nemen, zou je ook eens bij jezelf te rade kunnen gaan. Ik geloof overi gens nog steeds niet dat Johan Derksen racistisch zou zijn. Hij is vooral een man die wordt voorbij gestreefd door zijn tijd en niet doorheeft dat zijn businessmodel niet meer werkt, omdat hij totaal losgezongen is van de realiteit. Dat kan gebeuren. Maar geef dan niet de hypergevoelige samenle ving de schuld. Het is echt zijn ei gen tekortkoming dat hij het niet meer snapt. Er is geen verstandig mens die zich achter Derksen schaart ANP Brussel De aandacht gaat vooral uit naar het gebrek aan handhaving van Europese regelgeving. De dertig nog te benoemen leden kunnen getuigen en deskundigen oproe pen en documenten bij nationale en Europese diensten opvragen. Ze krijgen een jaar de tijd om aan bevelingen te doen. Europarlementariër Anja Haze- kamp (Partij voor de Dieren) had zich hard gemaakt voor zo'n en quêtecommissie, die ruime steun kreeg (605 tegen 53 stemmen). Zij trekt geregeld aan de bel over de 'gruwelijke situaties' waarin die ren terechtkomen tijdens trans porten. Vee wordt volgens haar vaak bij extreme hitte mishandeld en in geladen op 'totaal ongeschikte horrorschepen'. ,,We willen be reiken dat alle EU-landen zich aan de regels houden en niet langer toestemming geven voor dieren transporten bij extreem weer en voor wekenlange transporten naar landen buiten Europa.'' De Europese Commissie heeft vorig jaar Roemenië op de vingers ge tikt, maar volgens veel parlemen tariërs heeft het dagelijks EU-be- stuur te weinig gedaan met be wijs over misstanden. Het parlement riep ruim een jaar geleden al op het transport van Europees vee naar landen buiten de EU te verbieden als er geen garantie is dat de dieren daar fatsoenlijk worden behandeld. Jaarlijks gaan meer dan een mil- i Mishandeling bij hitte en lange reizen met horrorschepen jard dieren de weg of het water op in Europa, waarvan zeker zes mil joen langer dan acht uur. Het parlement heeft ook spe ciale commissies ingesteld die zich gaan buigen over de bestrij ding van kanker, buitenlandse in menging in democratische pro cessen in de EU, waaronder des informatie, en over kunstmatige intelligentie. Daarnaast komt er een permanent onderzoeksco- mité dat voortborduurt op onder zoek naar praktijken van belas tingontwijking en -ontduiking. Roompot Hof Domburg Roompot Vakantiepark Kijkduin PLANNEN? EER INFORMATIE OF BOEKEN? Ul.nl TUI winkels ANVR reisbureaus TUI mobiele reisadviseurs I 088 088 5885 Kijk voor het volledige aanbod op TUI.nl/vakantie/dichtbij 3?, zaterdag 20 juni 2020 GO ^0 @OzcanAkyol Derksen De gemiddelde Nederlander ontwikkelt zich door, ook als hij Er is geen verstandig mens die Het Europees Parlement richt een speciale commissie op om misstanden bij dierentranspor ten te onderzoeken. 4 dagen, logies, type Comfort 4A, 3 kamers. Aankomst oktober, per bungalow vanaf 4 dagen, logies, type Comfort 4,3 kamers. Aankomst september, per chalet vanaf a s-j.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6