Ik heb de drang om met alle beperkingen iets moois neer te zetten. Nu ook weer met die corona 7 PASPOORT schatplichtig aan Ad van 't Veer en Nieuwe Muziek. Ik wilde dat dit jaar ook laten zien, met concerten van Han Bennink en Geoffrey Madge, zijn grote vriend. In de Bewaerschole wilde ik hedendaagse muziek programmeren tussen de kunst, net als destijds bij Nieuwe Muziek in de Kloveniersdoelen. Maar ja, dat gaat dus allemaal niet door." ,,Ik was laatst aan het opruimen. Ik kwam foto's tegen die Wim Riemens ooit maakte van Jeugd en Muziek. Ik zag Louis Andriessen aan de pi ano en daarachter een jongetje dat met open mond zat te kijken. Dat ben ik zelf, toen ik tien was. Ik herinner me ook een schoolconcert met de drummer Han Bennink. Dit jaar had ik hem zelf geprogrammeerd. Ik denk echt dat het lot bepaald heeft dat ik hier terecht zou komen. Het mooie van kinderen en muziek is dat ze geen referentiekader hebben. Ze kunnen op recht enthousiast worden van welke muziek dan ook." ,,Ik zie dat anders. Er is nog steeds ruimte voor experiment en avontuur, maar het is niet de bedoeling dat je elke keer voor twintig man programmeert. Daar is de subsidie niet voor. We richten ons meer op jazz en klassieke mu ziek. De provincie wil dat we samenwerkings verbanden aangaan in het Zeeuwse en ons niet alleen op Walcheren concentreren. Ik ben daar helemaal voor. We werken samen met de Be- waerschole in Burgh-Haamstede, met Een Bunder Kunst in 's-Heer Arendskerke, met 't Beest in Goes, met Porgy Bess in Terneuzen, met de Spot in Middelburg, met de Sint Jacobs- kerk in Vlissingen. Deze zomer wilden we een muzikale fietstocht organiseren langs buiten plaatsen op Noord-Beveland. Jammer genoeg is dat ook niet doorgegaan." ,,Muziek is mijn werk, maar ook mijn hobby en mijn liefde. Vaak ben ik echt gewoon blij als ik zo'n band zie staan. Het is moeilijk te beschrij ven. Als je zelf muziek maakt, weet je: 'Ja, die noot!' Maar meer nog wil ik gastheer zijn. Het mooiste van dit werk is dat je andere mensen een mooie avond bezorgt. Dat je schouderklop jes krijgt van het publiek en van de muzikan ten. Dat je weet dat je ze blij hebt gemaakt, daar kan ik wel van genieten. Ik durf van mezelf wel te zeggen dat ik de bevlogenheid heb van Ad van 't Veer. De drang om met alle beperkingen iets moois neer te zetten. Nu ook weer, met die corona. Het is soms moeilijk, maar ik blijf het leuk vinden. Ik doe het nu al 27 jaar hè. Dat zegt genoeg." GO ZATERDAG 20 JUNI 2020 Maurits Portier: ,,In de derde klas van de lagere school speelde ik al de hoofdrol in de musical.'' foto dirkjan gjeltema Maurits Portier is in 1961 gebo ren in Breda. Hal verwege de jaren zestig verhuisden zijn ouders naar Nieuw- en Sint Joosland en later naar Middelburg, waar hij nu zelf ook woont. Na zijn studie in Zwolle en diverse banen in Zeeland werd hij toneel meester bij Nieuwe Muziek Zeeland, de voor loper van Mu- ziekpodium Zee land, waarvan hij nu zelf het pro gramma samen stelt. Met zijn vrouw Michelle heeft hij drie dochters: Eva, Olivia en Nona. Nieuwe Muziek heette eerst Jeugd en Mu ziek. Jij organiseert ook concerten voor en door kinderen. Is de cirkel rond? Er is ook veel veranderd. De provincie heeft Muziekpodium Zeeland een paar jaar gele den bijna de nek om gedraaid. Wat is je drijfveer?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 55