Je bent politieman, dat zijn we allemaal en we zijn wel wat gewend. Maar we zijn ook mensen. Het grijpt ons allemaal aan 5 gevallen waar een buurvrouw in Rotterdam pas na lange tijd dood wordt gevonden. Zolang alle reke ningen automatisch betaald wor den, zolang er voldoende geld op de rekening staat, kan het heel lang duren voor iemand gemist wordt. Dat maakt het heel erg las tig en heel erg frustererend. Het maakt de zaak ook heel erg triest. Het feit dat je daar wordt gevon den en naamloos wordt begraven en de wetenschap dat er mensen zijn die van haar hebben gehou den, die hun naaste niet hebben kunnen begraven, maakt de zaak heel erg wrang. Je bent politieman dat zijn we allemaal en we zijn wel wat gewend. Maar we zijn ook mensen. Het grijpt ons aan. Als je dit beeld over je eigen dierbaren legt dan voel je allemaal wel hoe ontzettend triest deze zaak is." ,,Er moeten natuurlijk mensen zijn die haar kenden, die van haar hielden en die haar misten." Bur gemeester Jan Lonink van Ter- neuzen was een van de mensen die de onbekende vrouw ten grave droegen op 13 augustus. Hij sprak er een gedicht uit. ,,Het was een sobere begrafenis, de eerste keer dat we als gemeente iemand begraven hebben van wie de identiteit niet bekend is. De wet schrijft voor dat zo iemand dan begraven moet worden in de ge meente waar die gevonden is. Wij werden natuurlijk ook verrast. Heel triest dat niet bekend was wie ze was en waar ze vandaan kwam." Ze ligt nu op de begraafplaats aan de Bellamystraat in Terneu- zen. Graf nummer 22. Er groeien papavers en een onbekende legde er een krans van paarse en witte kunstrozen. „Iemand heeft zich het lot van de onbekende vrouw aangetrokken en verzorgt het graf", vertelt de mevrouw van de begraafplaats. De stichting Tijdelijke Gedenk plaat heeft kosteloos een tijdelijk grafmonument verzorgd op de begraafplaats. Een plaat met een wolkenlucht, een regenboog en een gedicht: De nacht kwam zonder morgen, zonder vragen stopt de tijd. Door de stilte meegenomen. Eeuwige rust. Onnodig bevrijd. GO ZATERDAG 20 JUNI 2020 Steven DekkersTeamleider rechercheteam Zo zou de dode vrouw er in leven uit hebben kunnen zien. Hoek N252 N682 T Skidöme Terneuzen Q Mauritsfort Sluiskil Axels Zandstraat Zwartenh' Westdorpe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53