'We wisten al snel dat het een moeilijke zaak zou worden' mm M -v',; 4 gen, wel dat uit forensisch onder zoek blijkt dat de zak aan de vrouw gelinkt kan worden. Geen tatoeages, geen aanwijzingen. Een blanke rossige vrouw van tussen de vijftig en vijfenzestig met een schotwond, naast een vuilzak. De teennagels keurig gelakt. Daags nadat de vrouw was ge vonden, wordt er al gefilosofeerd aan de Anthoniekade. Vissers van visvereniging De Platzak denken aan een vrouw uit Zelzate. 'Die had toch ook van dat rossige haar, kom op hoe heet ze nou? Je kent haar toch ook? Die fietst hier een paar keer per week langs'. Een Westdorpse op de fiets veronder stelt dat het mogelijk iets te maken had met dat stelletje dat ze die zondag precies op die plek in het gras had zien liggen. ,,Er stonden twee auto's met Belgische kente kens", vertelt ze. ,,Ze waren los van elkaar naar die plek gekomen." De vrouw met het hondje in het fiets mandje kijkt veelbetekenend. De stille weg langs het kanaal is een plekje voor vissers, poepende hon den en heimelijke liefdes. Weilandje Een jaar later brandt de zon even genadeloos op het kleine wei landje. Het onkruid staat er niet langer kniehoog. Er groeit nu gras. Zo goed als exact op de plek waar het lichaam lag, staat nu een infor matiebord. 'Een historisch verhaal tot leven' staat er in grote groene letters. Het heeft niks met de vrouw te maken. Ooit stond er een Spaans fort. De tekst legt uit waarom het weilandje op de grens een beetje bol loopt. Wat Neder land de moeite van het bewaren en duiden waard vindt, de glacis, is de buitenste hellende rand van het fort. Het fort zelf lag waar nu het Belgische baggerbedrijf Jan de Nul baggerspul opslaat. Op de ach tergrond blèren de bouwradio's van de mannen van de baggeraar. Velen denken in augustus in de tekening die van de overleden vrouw werd gemaakt de eveneens vermiste Monika Ritschel te her kennen. Het regent tips dat zij het moest zijn. Op 17 augustus laat de politie via Twitter weten dat de Westdorpse dode niet Ritschel is. ,,Zelfs de rechercheurs waren er eerst van overtuigd dat zij het was", zegt politiewoordvoerder Mireille Aalders. ,,De Duitse bleek echter al jaren geleden begraven te zijn. Bovendien komt het dna niet overeen met de in Westdorpe ge vonden vrouw." Ook Anne Elisa beth Hagen, een vermiste Noorse vrouw is even in beeld. Ook zij is niet de vrouw die gezocht wordt. Lastige zaak Steven Dekkers is de teamleider van het Team Grootschalige Op sporing (TGO). De vijftien recher cheurs in het team houden zich bezig met wat dossier Botticelli is gedoopt. ,,We wisten al vrij snel dat dit een heel lastige zaak zou I .t A ^Wi gaan worden. Dat heeft ermee te maken dat er maar heel weinig specifieke kenmerken aanwezig waren." De naakte vrouw is volgens Dekkers niet seksueel misbruikt. Dat dat dus betekent dat het ont breken van kleding bedoeld is om identificatie te bemoeilijken gaat Dekkers veel te ver. ,,Dat is dus een aanname en dat proberen wij niet te doen. Als je namelijk daar van uit gaat, houdt dat in dat je allerlei andere mogelijkheden niet onder zoekt. Die tunnelvisie dat je in een bepaalde richting gaat denken, proberen wij te allen tijden te ver mijden. We gaan uit van scenario's en onderzoeken die. Dat ze daar zo neer is gelegd om het ons zo moei lijk mogelijk te maken is een van de scenario's maar we onderzoe ken nog tal van andere. Of de vrouw misschien via het water naar die plek is vervoerd, dat gaan we dan forensisch na en dat blijkt dan niet zo te zijn." De in het lichaam gevonden ko gel gaf geen uitsluitsel, dat bij de vrouw de eierstokken, de baar moeder, de galblaas en de appen dix werden verwijderd ook niet. ,,We kijken dan of de manier van hechten misschien typisch is voor bepaalde landen maar dat heeft ook niks opgeleverd." Het recher cheteam heeft het dna vergeleken met dna-databanken van vermiste mensen. Ook wordt nog onder zocht of het dna van de vrouw een beeld geeft van de herkomst van de vrouw. Tot nu toe zonder bruikbaar resultaat. ,,Je wil na tuurlijk dat er een naam en adres uitrolt, maar helaas is dat niet het geval." Daderinformatie ,,Er zijn maar heel weinig details over deze zaak die we niet naar buiten hebben gebracht. We heb ben steeds de afweging gemaakt wat we naar buiten kunnen bren gen. Soms is iets daderinformatie wat alleen de dader kan weten maar vaak kan het ook helpen bij de identificatie van het slachtof fer. Over de inhoud van de vuil niszak doen we bijvoorbeeld geen mededelingen omdat dat niet zal helpen bij het identificeren." ,,We zijn nu een jaar bezig en ik kan zeggen dat we heel veel ge- probeerd hebben. Zeker voor wat betreft het zoeken van media-aan dacht. Daarin zijn we zeker verder gegaan dan in reguliere onderzoe ken." De zaak kwam drie keer terug in Opsporing Verzocht, er werden flyers in Duits, Frans, Pools en Roemeens verspreid, er is een be loning van €i5.ooo,-uitgeloofd. Ruim zeshonderd tips zijn er vol gens Dekkers inmiddels binnen gekomen. ,,En nog steeds komen er regelmatig tips binnen, soms naar aanleiding van uitzendingen in het buitenland. De zaak kwam bijvoorbeeld ook aan de orde op de Duitse en Belgische tv." ,,Zaak is wel dat iemand in zijn sociale omgeving gemist moet worden. We kennen allemaal de ZATERDAG 20 JUNI 2020 GO VERVOLG VAN PAGINA 3 f&U vi(v, :v v, - ;A- T V. I'-ivi.-*". "ie-: De plek waar de vrouw werd FOTO BOAZ TIMMERMANS gevonden. Eerst was niet duidelijk of ze op Nederlands of op Belgisch grondgebied lag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52