Oei bijt het spits af van zomerconcerten EUWS 11 P€~ L/WIAI63 GAAN WE6R OpEHl" ALS Je wilt poucneH MoeTjeje u>a etA PA6 VANTEVöWH /NStHtajV&A Provincie wilde helpen bij opspuiten van strand Keldermans Stichting verzorgt live-stream CORDEJONGE MIDDELBURG Het strand tus sen Dishoek en Zoutelande had dit jaar een stuk breder en dus veel beter coronaproof kunnen zijn. De provincie was bereid daar 150.000 euro in te steken. Dat vertelde gedeputeerde Dick van der Velde (VVD) giste ren aan de Statencommissie ruimte. Verschillende partijen hekelden het besluit van de ge meente Veere om het aanbod van Rijkswaterstaat af te wijzen om de verbreding meteen mee te nemen met het opspuiten van het strand tussen Vlissingen en Dishoek. ,,Het wordt weer druk en we hebben nog steeds Covid-19", zei Rinus van 't Westeinde (CDA). ,,Het strand had veel bre der kunnen zijn. Wat een ge miste kans." Rijkswaterstaat spuit alleen op als de veiligheid in het geding is, de vijf Zeeuwse kustgemeenten praten al twee jaar zonder resultaat over een fonds waaruit dat ook voor het toerisme kan worden betaald. Omdat zich een unieke kans voordeed, wilde de provincie een derde van de kosten voor haar rekening nemen. Veere zag het in april niet zitten de overige 350.000 euro alleen op te hoes ten. ,,De Keldermans Stichting verzorgt al 20 jaar intieme concerten met professionele musici. Ook de mu seale instrumenten worden regel matig bespeeld. Het idee dat dit vierde lustrumjaar in doodse stilte voorbij zou gaan, is ronduit onver draaglijk. We respecteren de ander halve meter afstand en daardoor kunnen slechts weinig bezoekers plaats nemen. Daarom maken we een livestream. De opname zenden we later via onze website uit. Het zou zomaar kunnen dat de online 'bezoekers' het aantal live-bezoe kers van vóór de coronacrisis in ruime mate overstijgt", vertelt or ganisator Jan de Viet. Primeur Pianist Martin Oei, die begin juni zijn Master behaalde aan het con servatorium Utrecht, bijt het spits af. Zijn première in het Concertge bouw Amsterdam werd geannu leerd. Tholen krijgt dus een we- reldprimeur. Oei speelt louter werken van Liszt met als titel Tom en Jerry in de Tuin der Lusten. Hij daagde jonge filmmakers uit het leven van Liszt te verbeelden. Rode draad in deze voorstelling zijn de keuzes die Franz Liszt in zijn leven maakte. Deze voorstel ling biedt combinaties van mu ziek en beeld: de beroemde teken film The Cat Concerto van Tom Jerry uit 1947 wordt gecombineerd met Hungarian Rhapsody, en de Dante sonate met het drieluik de Tuin der Lusten van Jheronimus Bosch. De reeks is tot en met 22 augus tus elke zaterdag om 15.30 uur. Voor verplichte reservering en info live-streaming of opname: PROGRAMMA keldermansconcerten.nl Na de concerten verzorgen bei aardiers Richard en Gerard de Waardt een carillonconcertje. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Racisme (3) Het is nogal wat om onze voorouders te betichten van slavenhandel denkende dat jouw ras heilig is verklaard. Handel drijven met mensen is door alle rassen uitgevoerd. In Afrika werden mensen door eigen mensen gejaagd en ver kocht als handelswaar en ook zij wisten wat er met hun landgenoten gebeurde in de west. Racisme is van alle tijden en verzet daartegen is juist al leen proportioneel en niet bij het onzinnige af. Abko Paauwe, Goes Racisme (4) Op het moment dat je de be grijpelijke frustraties omtrent deze problematiek om gaat zetten in het fysiek willen ver wijderen van herinneringen aan het verleden, heb je de mogelijke oplossing voor het probleem niet goed begrepen. De oplossing voor het pro bleem ligt in het aanbieden van een brede vorm van on derwijs én opvoeding. Om het heden te kunnen begrijpen, zul je eerst in het verleden moeten duiken. Tevens stoor ik me er mateloos aan dat er in het debat - en dit kan ook al een discussie zijn met je buur vrouw Jannie - enkel de optie is van 2 kampen. Kamp: 'Er is geen racisme Zwarte Piet moet zwart blijven' en Kamp: 'Alles moet anders en dit liever gisteren dan vandaag.' Als we ook dit probleem, van uit een genuanceerd oogpunt, met ruimte voor de mening van links-rechts kunnen aan vliegen, dan zie ik de toekomst niet zwart-wit in. Richard Driedijk, Wolphaartsdijk Coronavirus (30) Aan corona kunnen we niets doen. Alleen experts en des kundigen kunnen de meest onzinnige dingen vertellen. Aan de economie denken we wel iets te kunnen doen. We weten niet wie corona heeft en wie niet, dus kunnen we nie mand vertrouwen. We hebben een corona-voordeel, want daardoor is de herdenking in Middelburg van de vier vrijhe den niet doorgegaan. Nog steeds heb ik geen vrijheid van meningsuiting. Aan het klimaat kunnen we zeker heel veel doen. Als we dat niet als eerste doen, gaat het met de economie zeker niet goed. We kijken liever naar een andere kant dan naar Groenland en de Zuidpool en we sluiten de ogen voor ex treme natuur, zoals hoge tem peraturen, bosbranden en wa tergebrek. Jo Kleinepier, Meliskerke zaterdag 20 juni 2020 GO w In het 15de-eeuwse oude stad huis van Tholen begint vandaag de reeks zomerconcerten. Af wisseling troef en alles volgens de coronaregels. Jeanette Vergouwen Tholen Minou den Hals speelt 18 juli in Tholen. 20 juni Martin Oei, piano. Tom en Jerry in de Tuin der Lusten 27 juni Jan de Viet virginaal, klavecimbel en secretaire orgel. Een rondje Vlaanderen 06 juli Jasper Iturrospe, klas sieke gitaar. Pauze na de stilte 11 juli Fedra Coppens, viool en Peter Verelst, vleugel. Smach tende lyriek 18 juli Minou den Hals, harp. Een muzikaal harp avontuur door Europa 25 juli Camilla van der Kooij, viool en Josje Goudswaard, vleugel. The voice of violin 1 augustus Daan Oostdam, vleugel. Reflecties 8 augustus Elly van Munster, gitaar. Le Zuyderzée, de gitaar in de vroeg-Romantiek 15 augustus Maaike van der Heijdt, fluit en Rien Balke nende, vleugel. Romantische Sonates 22 augustus Viride kwartet. Lustige Streiche(r).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39