O Derksen blijft zijn mening geven 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV NEERGANG OMROEPEN Tv-kijkend Nederland keert in het weekend de traditionele zenders massaal de rug toe. In een maand tijd zijn op de zaterdagavond ruim 2 miljoen mensen vertrokken. Waar zijn die kijkers gebleven en hebben vooral het commerciële RTL en Talpa een probleem? Daar zat hij. Zomaar aan tafel bij Beau. Onze verlosser van de coronacrisis. Een engel, Willem Engel van viruswaanzin.nl. Zijn evangelie: het RIVM doet het allemaal fout, 1,5 me ter afstand houden is de grootst mogelijke onzin en corona is gewoon een griepje. Laten we elkaar om het te vieren allemaal een knuffel geven. Om het gelijk van al zijn inzichten te bewijzen, jong leerde hij verbaal zo behendig met wetenschappe lijke termen en onderzoeken dat ik het u niet meer kan navertellen. ziet, dan klopt dat aardig. Hij heeft een lange bos dreadlocks en een lome glimlach waar menig yo- gamoeder spontaan van in De Neerwaartse Hond buigt. Heeft ooit iets in 'de wetenschap' gedaan, verder ging de introductie van Beau niet. Dus maar even op internet gespeurd. Hij blijkt de held van Maurice de Hond en nog veel meer mensen die de 1,5 meter spuugzat zijn, al dan niet vanuit eigenbe lang, omdat ze een of meer horecazaken hebben. Twaalf jaar geleden staakte hij zijn promotie in de biofarmacie om dansleraar te worden. Nu ziet hij het als zijn levenswerk om het RIVM te 'ontmas keren'. En o ja, hij hoort tot het leger anti-vaxxers, mensen die kritisch zijn op vaccinaties. Dat detail wilde ik u toch ook niet onthouden. complotgekkies nog niet compleet. Tegenover Willem zat een andere 'wetenschapper' in wie ik, toen ik beter keek, Ernst Jansz van Doe Maar her kende. Die bleek afgelopen tijd ook even een spoedcursusje virologie gedaan te hebben. Ik wil graag iedereen in zijn waarde laten, dus daarom hou ik het er maar op dat ik Jansz liever Belle Hélène hoor zingen dan feitenvrij hoor oreren over de lage sterftecijfers in landen zonder lockdown en het ge bruik van zink tegen corona. In de studio van Beau viel gisteravond in slow motion een ouwe held van zijn sokkel en het was niet J.P. Coen. stuurs kijkende 'ondernemer' aan tafel, ene Maikel Schats, wiens mantra bleek dat 'het tijd wordt dat de échte feiten op tafel komen'. Kijk, dat was de eerste opmerking waar ik het van harte mee eens was. Dus kom er maar in Beau. Met de feiten. Maar die had Beau dus ook niet. ,,Ik kan geen een van die feiten weerleggen, want ik ben geen kenner.'' Van de honderdduizend vragen waar ik als kijker mee bleef zitten, stel ik er hier één hardop: zou Beau na afloop zelf tevreden zijn geweest over hoe hij dit aanpakte? Quote van de dag Zonder jou in het klein Ian Holm overleden De veel gelou terde Britse ac teur Ian Holm (88) is overle den. Hij leed aan de ziekte van Parkinson. Hij was bij het grote publiek vooral bekend van zijn rol als Bilbo Baggins in de succesvolle reeks Lord of the Rings-films. e publieke om roep heeft met Het Echte Leven in de Dierentuin en de Britse versie van Heel Holland Bakt nog wat 'verse' troeven in handen, maar RTL en Talpa draaien in het weekend al enige tijd op de automatische piloot. Oh Wat een Jaar, Praat Nederlands Met Me, Holland-België (RTL 4), Dance Dance Dance, Mr. Frank Visser Doet Uitspraak en De Beste Liedjes Van (SBS 6); het zijn allemaal herhalingen. Zodra de zon wat vaker gaat schij nen, halen vooral commerciële zen ders vaker oude afleveringen van stal. Maar wie inzoomt op de cijfers van de Stichting Kijkonderzoek (SKO) ziet dat we momenteel de traditio nele zenders überhaupt links laten liggen. Op zaterdag, van oudsher toch dé tv-avond, verdampte in een maand tijd het aantal kijkers tussen 20.00 en 23.00 uur met liefst 2,1 mil joen (zie grafiek). Het mooie weer de schuld geven zou daarbij niet hele maal terecht zijn. In mei zaten we tij dens enkele zwoele avonden wél met z'n allen voor de buis. Maiko Valentijn, ceo van Media- Com, een van de grootste mediabu reaus in Nederland die zendtijd in- Als ik het geld had dat John de Mol heeft, zou ik nu gaan blazen kopen voor adverteerders, vermoedt dat veel kijkers hun heil zoeken bij Netflix. „Interessant is dat we vooral in maart en april een groei za gen in het aantal tv-kijkers toen de coronacrisis begon. We verslonden het nieuws. Die hon ger is afgenomen. Nu is er meer behoefte aan entertainment en dat vinden we misschien meer bij plat forms als Netflix.'' Ook Rogier Bruggeman, directeur van mediabureau ZIGT, kijkt niet op van de terugval. ,,Het aanbod is afge nomen. Door corona hebben veel producties twee a drie maanden stil gelegen. Daar plukken we nu de wrange vruchten van. De kijker is op een gegeven moment wel klaar met die eindeloze herhalingen.'' Lichtpuntjes Bruggeman wijst op de lichtpuntjes, zoals We Want More van SBS 6 op de vrijdagavond. Het was de zender al een tijdje niet gelukt de kijkcijfers boven het miljoen te tillen. Ook RTL 4 deed het op de zaterdag goed met Lego Masters, maar dat was half mei afgelopen, waarna de herhalingen werden ingezet. ,,Men hunkert naar iets nieuws op televisie.'' Fons van Westerloo, voormalig di recteur van zowel RTL als SBS 6, schrikt: ,,Twee miljoen? Dat zijn er héél veel. Kijk, de publieke omroep Spijt van zijn opmerking heeft hij niet. ,,Ik vond dit grapje ei genlijk niet eens zo heel slecht. Voor mijn doen, hè? Die Akwasi is voortdurend in het nieuws met zijn geschreeuw en gejam mer. En toen die verklede Zwarte Piet in beeld kwam, zei ik: 'Weet je wel zeker dat het Akwasi niet is'. En ach, dat kun je een slechte grap vinden, maar dat zal me een zorg zijn'', ver volgt hij. „Als je het hele programma hebt gezien, dan weet je dat wij af stand hebben geno men van het begrip racisme. Nu word je weggezet als racist. Maar goed, de ene week ben ik homofoob, de an dere week racist. Ik las ergens dat Akwasi het mentaal niet meer aankon en zich veertien dagen heeft opgesloten. Nou, ik ben er mentaal heel goed aan toe.'' De heren hebben niets vernomen van de leiding. ,,Ook niet van John de Mol, nee. We hebben vast laten leggen dat wij alles mogen zeggen en over ie dereen mogen praten. John de Mol zei wel 'Ik leg de grens bij kinder- porno'.Ikzei:'Vindik een tikje burgerlijk, maar ik kan er wel mee leven'." De spelers van het Nederlands elftal, Jong Oranje en de Oranje Leeuwin nen zijn klaar met VI. Via social media laten meerdere interna tionals weten dat zij geen inter views meer zullen geven aan VI. *Ik wilde altijd al zingen, maar toen kwam acteren op m'n pad nae Als u nu een beetje een zweverig type voor u Daarmee was het theekransje van de club van Om het feest compleet te maken zat er een zaterdag 20 juni 2020 PC THEATER Paul de Leeuw en Simone Kleinsma gaan samen een voorstelling maken voor een klein publiek. De voorstelling Zonder jou gaat opgevoerd wor den in alle thea ters waar ko mend seizoen Hello Dolly! zou staan. ACTEUR 3 ■u De kijkcijfers wat NU? Gudo Tienhooven Dennis Jansen 44 —Fons van Westerloo, voormalig directeur RTL Johan Derksen (71) ligt weer eens onder vuur. In Veronica Inside vergeleek de analyti cus de rapper Akwasi met Zwarte Piet. Sponsors dis tantiëren zich van die uit spraak. Bedrijven willen niet meer adverteren rond het programma. Dennis Jansen Bilal Wahib, bekend van Mocro Maffia, komt vandaag met zijn eerste soloplaat als rapper.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24