<t> ËÈÈmMmÊmMMiËmmm JOL Ze blijft protesteren tegen de kerncentrale Kabinet werkt aan plan bij extreme droogte Wie is zij toch? Walcheren Riek Kas uit Biggekerke was er 47 jaar geleden ook al bij. Toen protesteerde ze tegen de komst van de kerncentrale in Borssele. Gisteren stond de 88-jarige met haar dochter op de dijk bij de centrale om met andere sympathisanten van organisatie Wise te demonstreren voor het vervroegd sluiten ervan. Geheel coronaproof werd bij toerbeurt de wacht gehouden bij de vlaggen van Wise. Elke demonstrant nam een letter mee waarmee uiteindelijk de zin werd gevormd: 'Oude kerncentrales met pensioen, Borssele in 2023'. zeeland 5 Drinkwaterbedrijf Vitens was dit voorjaar gedwongen om de druk op de waterleiding te verlagen in enkele regio's. Uit recent onderzoek van het KNMI en de Universiteit van Utrecht blijkt dat zeker het oosten van Nederland de komende jaren vaak te kampen zal hebben met te weinig neerslag. Dat betekent dat er zuiniger met drinkwater moet wor den omgegaan. Vier fases Eind vorig jaar heeft het RIVM al een aanzet gegeven voor een 'escalatie systeem drinkwaterbeperking'. Zo'n systeem bestaat uit vier fases. In de normale situatie (fase 1) zijn er geen beperkingen. In de 'waakzaam heidsfase' (fase 2) worden burgers en bedrijven opgeroepen om drinkwa ter te besparen. Vanaf de alarmtoe stand (fase 3) zijn bepaalde hande lingen niet meer toegestaan, zoals de tuin besproeien of het privézwem- bad vullen. In een crisissituatie (fase 4) mag drinkwater alleen worden gebruikt voor consumptie en hy giëne. ,,Dit systeem is bedoeld voor noodsituaties", zegt Van Nieuwen huizen. ,,Er is nu geen aanleiding om zorgen te hebben over de drinkwa tervoorziening. Alle bedrijven heb ben nog voldoende capaciteit. Deze maatregel is vooral een voorschot op eventuele toekomstige tekorten door langdurige droogte." Volgens de minister zijn we in Ne derland 'heel ver verwijderd' van een dusdanig tekort dat er op be paalde momenten of in een be paalde regio geen drinkwater meer uit de kraan komt. ,,Toch willen we op alles voorbereid zijn." Minister Van Nieuwenhuizen komt eind dit jaar met een concreet voorstel voor een 'uitvoerbaar' en 'handhaafbaar' systeem voor drink waterbeperking. »P15 en Z Olivier Aertssen tekent bij Ajax Voetballer uit Wolphaartsdijk krijgt 3-jarig contract» zeeland 12 Een jaar geleden lag in Westdorpe een vrouw dood in een weiland Z-katern PUBLIC SPIRIT MELIESTE GLAS Locatiedirecteur zaterdag 20 juni 2020 Nieuwsmedia FOTO MARCELLE DAVIDSE NIET OP 'Drinkwater op rantsoen' Het kabinet werkt aan een nood maatregel om bij extreme droogte onze drinkwatervoor ziening in stappen te kunnen in perken. Dat zegt minister Van Nieuwenhuizen (Infrastructuur en Waterstaat) vandaag in een interview met deze krant. Edwin van der Aa Hans van Soest Den Haag Hardglazen deuren HR++ isolatieglas Douchecabines Glas-in-lood Pï.pmwrssn Spiegels Bezoek onze schitterende showroom www.meliesteglas.nl De Mondia Scholengroep is voor de locatie Scheldemond College op zoek naar een Kijk op www.publicspirit.nl Vriendelijke dag pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: 20°C Prijs €3,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging s 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1