B ECONOMIE 19 Franse overtreders moeten verplicht op cursus Familiepark Drievliet Geen geld voor wegsluizers Dirk verlaagt zijn prijzen „Discriminatie bestaat in Frank rijk'', aldus staatssecretaris Julien Denormandie. ,,Als je naam een niet-Franse klank heeft, heb je 25 procent minder kans om te wor den uitgenodigd voor een sollicita tiegesprek. Dat is onacceptabel.'' De Franse regering laat sinds 2018 testen uitvoeren bij de grootste be drijven van het land. Zo'n veertig beursgenoteerde ondernemingen kregen twee identieke sollicitatie brieven. Alleen heeft de ene brief een afzender met een 'typisch' Franse naam en de ander een 'Noord-Afrikaanse' naam. Ook werden identieke brieven gestuurd waarbij de ene sollicitant in een achterstandswijk zou wonen en de andere niet. Daaruit zijn zeven bedrijven naar voren gekomen die 'bewust of on bewust discrimineren'. De regering maakt de namen van die onderne mingen publiekelijk bekend om de druk op te voeren. Naast Air France gaat het bijvoorbeeld om hotelke ten Accor en autofabrikant Renault. Over twee weken moeten de be drijven verplicht op cursus. Ze wor den dan bijgespijkerd over hoe je personeel aanneemt zonder te dis crimineren. Nepbrieven De regering gaat de komende twee weken versneld een nieuw onder zoek uitvoeren. Nog eens veertig grote bedrijven zullen nepsollicita- tiebrieven krijgen van verschil lende afzenders. Daartoe is beslo ten vanwege de recente protesten en discussies in Frankrijk rond de Black Lives Matter-beweging. De zeven bedrijven die nu in de verdachtenbank zijn gezet, moeten zich op 2 juli melden op één van de betrokken ministeries. De afdelin gen personeelszaken van de bedrij ven krijgen een workshop van vier uur. Ik geloof heel erg in de aanpak van naming and shaming ,,Dat is natuurlijk niet genoeg, maar we hopen dat het een aanzet is'', al dus Saïd Hammouche van het be drijf Mozaïk, dat de cursus geeft. ,,We gaan samen kijken hoe nu per soneel wordt aangenomen, hoe je kandidaten correct kunt beoorde len en hoe je mensen met 'een an- der profiel' kunt integreren in je be drijf.'' Critici vinden dat de regering niet ver genoeg gaat. De naam van bedrijven wordt genoemd, een workshop wordt georganiseerd, maar niet één ondernemer wordt bestraft. ,,De regering gedraagt zich als een actieclub zoals wij, terwijl ze wettelijke middelen in moet zet ten'', liet SOS Racisme weten. Ook het beleid van naming and shaming zou niet effectief zijn. ,,Een hotelgroep als Accor is in 2008 al eens publiekelijk beschul digd, in 2016 opnieuw, en begin dit jaar nóg eens. Dat is drie keer, zon der dat er iets lijkt te veranderen'', reageerde socioloog Jean-Fran^ois Amadieu. Het Franse adviesbureau Compé- tence Egale, dat zich inzet voor di versiteit, vindt het juist positief dat bedrijven publiekelijk worden be schuldigd. ,,Het kan andere bedrij ven over de streep trekken die mis schien nog twijfelen om hun be- leid te veranderen. Het is een eer ste stap.'' Het debat over economische dis criminatie is niet nieuw in Frank rijk. In 2013 bleek uit onderzoek al dat bedrijven op huidskleur of naam selecteren. ,,Een kandidaat met een immigratieachtergrond krijgt 40 procent minder uitnodi gingen om op gesprek te komen dan iemand die in Frankrijk lijkt te zijn geboren'', schreef het Institut des Politiques Publique. President Macron beloofde tij dens zijn verkiezingscampagne in 2016 om hard op te treden tegen on dernemers die de fout ingaan. In een interview zei hij destijds: ,,On- derzoeken én straffen: dat is de juiste methode.'' In de laatste beleidsplannen is van straffen geen sprake. ,,Ik geloof heel erg in de aanpak van naming and shaming: dat leidt tot bewustzijn en verandering. Op die weg zullen we ook voortgaan'', aldus staatssecreta ris Denormandie. Drievliet is een sfeervol park waar van alles te beleven is, voor jong en oud! Met meer dan 35 attracties is Drievliet het perfecte dagje uit voor de hele familie. Nieuw in Drievliet is het Spray Park, een interactieve waterspeelplaats met 30 speelelementen geplaatst op een waterdoorlatende vloer. Vergeet ook niet een ritje te maken in Formule X, 's werelds eerste X-Car Launch Coaster die in 2 seconden van 0-70 km/u accelereert. Durf jij het aan? Tickets zijn beperkte tijd beschikbaar. Bestel nu snel jouw tickets! Bestel tickets op pzc.nl/drievliet Lp"» zaterdag 20 juni 2020 PC DEN HAAG Een bedrijf dat bij de overheid aanklopt voor individuele steun, moet eventuele belasting constructies afbouwen. Dat meldt staatssecretaris Hans Vijlbrief van Fiscale Zaken in een brief aan de Tweede Kamer. Een bedrijf mag geen vestiging heb ben in een land met een te laag belastingtarief of geld wegsluizen naar zo'n belas tingparadijs. Het gaat om landen die op de zwarte lijst van de Europese Unie staan. ,,Het past niet om in slechte tijden te vragen om belastinggeld en tegelijker tijd belasting te ontwijken'', aldus Vijlbrief. VELSEN-NOORD Super markt Dirk van den Broek gaat de prijzen van bijna duizend producten blijvend verlagen. De omvang van het prijsvoordeel verschilt per product, aldus een woordvoerster. Aan de pro ducten van A-merken, verse groenten en fruit, brood en vlees komt in de loop van komende weken een nieuw prijskaartje te hangen. Dirk haalt de coro nacrisis aan als de motiva tie om prijzen neerwaarts aan te passen. „Juist in deze tijd is het voor men sen heel belangrijk om voordelig boodschappen te kunnen blijven doen.'' Bedrijven berispt wegens discriminatie Zeven Franse bedrijven, waaron der Air France, zijn publiekelijk door de regering op het matje geroepen wegens 'vermoedens van discriminatie'. Bij sollicita ties zouden ze voorrang geven aan witte kandidaten. Frank Renout Parijs Autofabrikant Renault hoort bij de overtreders. foto reuters -Julien Denormandie, staatssecretaris *Gekochte tickets zijn geldig t/m 25 oktober 2020. De bezoekdatum dient voorafgaand aan het bezoek nog gereserveerd te worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19