Goese raad laat zich niet gek maken door rotondes Noord-Beveland zet periscoop bij strand uit vanwege corona iEneco Pak jouw gratis Eneco StukjeZ »nr uit Tholen 7 De andere fracties volgen de lijn van burgemeester en wethouders, die erop neerkomt dat de situatie de ko mende tijd goed in de gaten wordt gehouden. Na de zomer worden de rotondes nog een keer extra grondig onder de loep genomen. Op basis daarvan worden later misschien maatregelen genomen. Wethouder Cees Pille herhaalde tijdens de ver gadering dat het college denkt dat veel Goesenaren nog moeten wen nen aan de nieuwe situatie. Aanrijding Op alle drie de rotondes (de twee nieuwe en de aangepaste rotonde Poelplein) moeten automobilisten bijzonder goed opletten, omdat ze bij het oprijden en verlaten ervan te maken hebben met fietsers die van twee kanten kunnen komen. Maan dag ging het mis op het Poelplein, waar een 19-jarige fietsster gewond raakte toen ze werd aangereden door een automobilist. Veel Goese naren lieten met name op de sociale media in niet mis te verstane be woordingen weten de nieuwe ro tondes ondingen te vinden. D66-raadslid Pieter Romijn stelde dat destijds het belang van de auto mobilisten heeft geprevaleerd door, om financiële redenen, geen fiets- tunnels aan te leggen bij de roton des. ,,Er is onvoldoende rekening ge houden met de kwetsbare groep van de fietsers." Daar bracht Pille te genin dat de rotondes zoals die er nu liggen een 'bewezen veilige oplos sing' zijn. „Alleen fietstunnels zijn veiliger, maar daarna is dit de beste oplossing.'' Totale herinrichting Desondanks stelde D66 voor om de rotondes zodanig aan te passen dat fietsers nog maar in één richting fietsen. Hoewel veel andere partijen ook vinden dat het nu niet goed gaat, kreeg Romijn voor zijn verregaande idee de handen niet op elkaar. ,,Dat zou in feite een totale herinrichting betekenen'', zei Stan Jasperse (VVD). ,,Laten we eerst eens kijken hoe het zich ontwikkelt." Izaak Melse (CDA) zei dat je niet alle ongelukken kunt voorkomen. Hij wees bovendien op de enkele ja ren geleden vernieuwde rotonde Nansenplein (bij de oude McDo nald's). Ook daar hebben automobi listen te maken met fietsers die van twee kanten komen. ,,Ook daar heb ben we aan moeten wennen.'' Floor van Lamoen (SP) zei dat de raad een paar jaar geleden een keuze heeft ge maakt. ,,Dan kunnen we nu niet meteen zeggen: nou, doe het toch maar even anders." Hij wees erop dat aanpassing van de rotondes veel geld zal kosten. Meerdere fracties benadrukten dat fietstunnels bij de rotondes sim pelweg niet betaalbaar waren. Hij staat er al een tijdje, de periscoop van De Banjaard. De spotter, zoals hij wordt genoemd, is een aantal weken geleden geplaatst als kers op de renovatietaart van het gebied. Maar werken doet de verrekijker op pootjes nog niet. En dat is niet vanwege een storing, maar een bewuste keuze van de gemeente Noord- Beveland. Willem Adriaansens Kamperland ,,De spotter doet het niet vanwege corona", liet wethouder Anja Slenter tijdens de gemeenteraads vergadering weten. ,,Omdat je er met je handen aan zit en er niet ontsmet kan worden. Dus daarom hebben we besloten om de spot ter nog niet in gebruik te nemen." Dat is op zich hartstikke goed bedoeld, maar voor de uitvoering krijgt de gemeente dit keer toch Het is misschien handig om er een melding bij te plaatsen dat het ding het niet doet een onvoldoende. Een bordje erbij met de reden waarom de spotter buiten gebruik is, was best ver standig geweest. Dat vond ook raadslid Stephan van Belzen (VVD). ,,Want wat ik nu zie ge- beuren is dat er wel degelijk men sen met hun handen aan die spot ter zitten en tevergeefs zoeken naar iets wat ze niet gaan vinden. Dus misschien is het handig om er een melding bij te plaatsen dat het ding het niet doet." Even proberen En inderdaad, veel bezoekers lo pen tijdens hun tocht door De Banjaard naar de spotter om eens even te proberen. Ogen voor de zoeker en de handen op de hand grepen, zoals het hoort. Maar in beeld verschijnt er niets meer dan zwart. En wie weet wie er voor jou al aan die handgrepen heeft gezeten. Dat snapt ook wethouder Slen ter: ,,We gaan kijken hoe we dat kunnen doen. Je kan er natuurlijk iets aanhangen, maar voor het zelfde geld is dat de dag erop al weer verdwenen. Dus we moeten even kijken hoe we dat moeten oppakken." Schakel ook om met de Zeeuwse zon! En profiteer van de zonopbrengst uit zonneparklholen. Want bij ons 3-jarige energiecontract krijg je nu twee keer Eneco StukjeZon" cadeau. Met jouw StukjeZon wek je vijf jaar lang 500 kWh aan zonne-energie op, via panelen in zonneparklholen. Zo dragen we samen bij aan het opwekken van schone energie en de verduurzaming van Tholen. En verlaag jij je jaarnota met 30 per jaar, vijfjaar lang! Je ontvangt dus in totaal tot 150 korting. Een zonnig vooruitzicht toch? Eneco.nl/tholen zaterdag 20 juni 2020 Voor veel bezoekers van het Banjaardstrand is het een teleurstelling als ze ontdekken dat de spot ter nog niet werkt. foto marcelle davidse Een ongeluk veroorzaakte deze week een stroom aan negatieve reacties over de drie 'gevaar lijke' rotondes nabij de nieuwe spoortunnel in Goes. Maar de gemeenteraad weigert paniek voetbal te spelen. Een idee van D66 om de rotondes aan te pas sen, werd door andere partijen weggehoond tijdens de raads vergadering. Rob Paardekam Goes optiek de pnge Lange Vorststraat 40, Goes www.optiekdejonge.nl Tel. (0113)21 12 72 Mob. 06 83 87 51 44 - Stephan van Belzen, raadslid VVD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 140