pp fy Reisjournalist Hans Avontuur krijgt vaak de vraag wat zijn favoriete bestemming is. Dat is de plek waar hij met zijn vrouw oud wil worden: een vergeten hoek in de Provence. Het was liefde op het eerste gezicht. Toen ik op een sombere decemberdag met mijn vrouw naar een huis in de Provence reed, hingen de wolken tot diep in het dal. Waar in de zomer de zon tussen de olijf bomen schijnt en de cicaden zingen, vielen dikke druppels. Overal stroomde water. In de wijngaarden, de velden en de dorpen. Een smal weggetje met oude natuur stenen muren erlangs leidde ons naar het erf waar we moesten zijn. Tussen de dikke wolken kwamen op een rotspunt de con touren van een dorp tevoorschijn: Claviers. De huizen schouder aan schouder rondom een kerktoren. Het is onze plek geworden. Hier komen we sinds tien jaar met het ge zin op adem. Claviers hoort samen met Callas en Bar- gemon tot de Dracénie, een streek rondom provinciestad Draguignan die wat aan de aandacht van het toerisme is ontsnapt. Het grootste deel van de Dracénie staat nog niet in dienst van de bezoeker, die er wel van harte welkom is. De dorpen zijn er op de eerste plaats voor de bewoners, die 's och tends hun koffie drinken bij het café, klagen over het weer als de zon een dag niet schijnt en bij elke groente op de weekmarkt een recept bespreken alsof 's avonds een recen sent van Michelin zal aanschuiven. Wie de conclusie trekt dat Claviers dus de mooiste plek is die ik op mijn reizen heb bezocht, is te voorbarig. De outback van Australië vond ik avontuurlijker, de Sey chellen paradijselijker en het hooggebergte van Ethiopië spectaculairder. Maar het landschap van de Provence verstaat de kunst van het verleiden. Met de geuren van de kruiden, de geluiden van de cicaden en de schoonheid van een honderden jaren oude olijfboomgaard in de zon, waarbij de Reizen TEKST EN FOTOGRAFIE HANS AVONTUUR ZATERDAG 20 JUNI 2020 47

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 127