SCHRIJVER LEEST RECENSIE 'Paulus de Boskabouter draag ik altijd met me mee' Een levensles voor jong en oud DRACULA Dolfje ontvoerd! van Paul van Loon (65) is genomi neerd voor de Kinderjury. Woensdag wordt bekend gemaakt welk boek wint. Ik lees nu Het boek dat mijn leven heeft veranderd Dolfje Weerwolfje STOKER Verslonden in mijn jeugdjaren Het boek dat ik aan kinderen voorlees Het boek dat ik zelf had willen schrijven Met de fabel De kip die dacht dat ze kon vliegen oogstte de Zuid- Koreaanse Sun-mi Hwang wereldwijd lof. Opvolger Het huis met de kersenbloesem (Ambo Anthos, €19) is een lichte, diep zinnige roman waarin Kang Daesu, na een leven in de VS, terugkeert naar Zuid-Korea. Na de dood van zijn vader werd hij als wees geadopteerd door een Amerikaanse familie. Jaren la ter, Kang boert inmiddels goed als architect, neemt hij revan che op het verdriet van zijn jeugd - het gevoel verstoten te zijn uit zijn land - door het huis te kopen bij de schuur waar hij als kind woonde, in Kersenheu vel. Daar blijkt de tuin tal van geheime ingangen te hebben en bevolkt te worden door huppe lende kinderen, opgewekte die ren en bomen met namen: de tuin uit Alice in Wonderland. In eerste instantie verzet Kang zich tegen zo veel speels heid, maar langzaam ontdooit hij en ontrafelt hij de pijn van een verloren jeugd. In het werk van Sun-mi is de kindertijd nooit ver weg. Inclusief de wonden uit het verleden. Kang leert dat de bewoners van Kersenheuvel hem juist bevoorrecht vonden omdat hij naar het buitenland vertrok. 'Kang bracht een hand naar zijn mond. Geluk? Zei hij nou ''ge luk''? Dus dat was hoe ze hem hier hebben onthouden, als een geluksvogel?' Sun-mi's werk is zowel voor volwassenen als voor kinderen. Kang wint aan sympathie omdat hij zichzelf opnieuw uitvindt. De betere levensles. —Maaike Lange TEKST PETER SIERKSMA FOTO ANP Paulus de Boskabouter Wawwa het Olifant) Dreams and Wishes. Essays on Writing for Children Susan Cooper „Wereldwijd is Susan Cooper bekend van The Dark is Rising, een enorm fantasy-succes. Nu lees ik haar essays over het schrijven van kinderboeken. Het is leuk hoe zij laat zien dat als ze aan een boek begint, ze nooit weet hoe het zal eindigen. Zelfs al heb je een eindstation in je hoofd, dan nog kun je onderweg verdwalen en heel ergens anders uitkomen.'' Max en de maximonsters Maurice Sendak ,,Ik ontdekte het op de kunst academie in Den Bosch. Ik deed de richting illustratie, maar wist niet goed wat ik wilde. Tot ik dit fantastisch mooie boek zag en ik me op slag bewust werd van wat later mijn werkzame levensvervulling zou worden.'' and WiftheA - MAX EN DE MAXIMONSTERS Paulus de Boskabouter en Wawwa het Olifantje Jean Dulieu ,,Voor mijn eerste heilige communie kreeg ik het van mijn tante Willy en ome Jan. Die spannende verhalen in dat geheimzinnige bos met de griezelige heks Eucalypta draag ik mijn hele leven met me mee. Later heb ik de schrijver ontmoet, hij heette eigenlijk Jan van Oort. Hij heeft zijn hand tekening erin gezet. Ik voelde me weer helemaal 6 jaar.'' Dolfje Weerwolfje Paul van Loon ,,Als ik optreed met mijn band en voorlees, stop ik als het echt spannend wordt. Dan zeg ik: 'En de rest moeten jullie zelf maar lezen!' Zo probeer ik iets aan de toene mende ontlezing te doen. Ook lees ik vaak iets uit het eerste deel: over het moment dat Dolfje verdrietig is, omdat hij ontdekt dat hij anders is dan andere kinderen. Onder het mom van: geeft niet, 't komt allemaal wel goed, maar nu is hij even heel verdrietig." Dracula Bram Stoker ,,Dat zwart-romantische beeld van die koets die door de bossen rijdt, echt een klassie ker. Geschreven in 1897, maar actueel door het coronavirus. Ik kan het niet laten Abraham van Helsing, de Nederlandse arts in het boek, te zien als een soort Jaap van Dissel die ons met crucifix, wijwater en knoflook van het vampiervirus moet genezen.'' JTA" LITERATUUR Sun-mi Hwang Het huis met de kersenbloesem ZATERDAG 20 JUNI 2020 41

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 121