S TOPBOEKEN INTERVIEW Alsof ze midden in een orkaan terechtkwam. Zo voelde het voor Nadja Hüpscher (48) toen bij haar man kanker werd geconstateerd. Over die turbulente tijd schreef ze Geluk is met een K. ,,Ik wilde lezen over de ervaringen van andere gezinnen, maar zo'n boek was er nog niet.'' ,,De hele serie van deze Britse thrillerschrijver loopt goed. Zelf lees ik het niet. Té eng!'' (Boekerij, €21) „Nieuw boek van een fantastische illustrator, vliegt de winkel uit. Er zit zo veel leuks in verstopt.'' (Hoogland Van Klaveren, €24,90) ,,Dit verhaal over het noodlot in het leven van een Romeinse oogarts getuigt van levenskracht. En: het boek heeft een prachtig omslag!'' (Prometheus, €23) ,,Meer dan 1200 pagina's, ik heb het in twee weken uitgelezen. Een indrukwekkend verhaal dat mij niet snel losliet.'' (Podium, €17,50) ,,Halverwege dit verhaal, over een vrouw op zoek naar haar Joodse wortels, voert een bekentenis je rechtstreeks naar de auteur zelf.'' (Ambo Anthos, €25) ,,Vanaf de eerste zin zit je er helemaal in.'' (Pluim, €26,50) Het is 8 november 2018 als Nadja Hüpscher 's ochtends tijdens het tanden poetsen moet kijken naar een bult die echtgenoot Sander Roeleveld (47) voelt bij zijn sleutelbeen. De bobbel ter grootte van een dadel laat niet direct allerlei alarm bellen rinkelen. Maar goed als er even naar wordt gekeken, oordelen beiden. Na onderzoeken, biopten en weken wachten, gaat op 4 december de telefoon. U kunt beter even langskomen, klinkt de onheilspellende boodschap. De diagnose: teelbalkanker. Terwijl de arts medische termen rondstrooit, merkt Hüpscher ook banale details op. De dokter praat lang zaam, omdat ze wil dat het aankomt, en draagt zilveren oorbellen in de vorm van eenhoorntjes. De zuster die hen haalt, draagt een trui met het opschrift Ohlala. Het ziekenhuisbezoek luidt een turbu lente tijd in voor Hüpscher, haar man en hun zoons Rein (dan 7) en Benjamin (6). Chemokuren, ziekenhuisverblijven en chronische onzekerheid trekken een spoor van vernieling door hun tot dan toe over zichtelijke bestaan. Toch moet er worden gewerkt, gesport en gespeeld en dienen de jongens zich aan schoolschema's te houden, noteert de Amsterdamse in dagboekstijl in Geluk is met een K. Bijna een jaar speelt kanker de hoofdrol in hun leven, dan krijgt Sander te horen dat hij schoon is. Hüpschers beschrijvingen zijn heftig, raak en herkenbaar, maar nooit verstikkend of topzwaar. En er is ruimte voor een glim lach. Zeker als het ongepolijste gedrag van de jongens - die in de draaideuren en trap penhuizen van het Antoni van Leeuwen hoekziekenhuis een grote speeltuin zien - ter sprake komt. Over de toon zegt ze: ,,Mijn boek biedt hopelijk inzichten. Alleen staan die er niet letterlijk in. Het is wat het is. Wat ik heb meegemaakt en wat ik heb gezien en ge- 38 Lezen Marlies Mertens over de bestsellers van boekhandel Derijks in Oss (en drie tips). Sandra iTonesi 3 BESTSELLERS M.J. Arlidge - Nog lange niet Charlotte Dematons - Alfabet Sandro Veronesi - De kolibrie rSuiKER w ii(!tx Bastaard MISCHA B |het tet-offensief li 3 AANRADERS Johan Harstad Max, Mischa het Tet-offensief Judith Fanto - Viktor Jaap Scholten - Suikerbastaard 'Aanvankelijk wilde ik mijn verdriet geheimhouden' TEKST ANNEMART VAN RHEE FOTO'S ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 118