Driebandenteam gaat verder in Sprundel O O) CD O Vlissinger daagt iedereen uit om in beweging te blijven Bakx na drie maanden weer op het veld bij Ajax Cape Town 15 Tolhoek Hoe daag je je familie uit om in coronatijd toch zo veel mogelijk in beweging te blijven? Virtuele hardloopwedstrijdjes en -initiatieven zijn er voldoende, maar atleet Frans Bos (72) verraste zijn familie met een geheel eigen creatieve oplossing. Vlissingen De wedstrijdloze periode voor hardlo pers wordt vanuit verschillende hoe ken op creatieve wijze ingevuld met virtuele wedstrijden. Zo stond de ge hele maand mei voor veel Zeeuwse hardlopers in het teken van de #Keep- Running Bingo van Runderground- initiator Martijn de Vries. In het bijbe horende finaleweekend werd door een select gezelschap zelfs een volle dige Kustmarathon van Burgh naar Zoutelande afgewerkt. Jan Roose initieerde een zeer popu laire reeks wedstrijden onder de naam 'Run Your Own Race'. Dat krijg vanaf deze week een vervolg in de vorm van een zomercircuit. Maar ook op klei nere schaal worden er creatieve initia tieven ondernomen. Zo onthult se nior-atleet Frans Bos zijn 'geheim' om zijn eigen familie in beweging te hou den. Bos kroonde zich vorig jaar mei op 71-jarige leeftijd tot Nederlands kam pioen 1500 meter op de baan, in de ca tegorie 71-75 jaar. „Aangezien ik mijn titel dit jaar niet kon verdedigen, heb ik in mei besloten om een familie competitie op te zetten'', vertelt Bos. ,,Mijn kinderen, schoonzoon en klein kinderen lopen tot september 1000 meters op tijd. Dat kan op de baan, op de weg of op de loopband. Het mag ook een 1000-metertijd zijn tijdens een duurloop. In september - hopelijk het einde van de wedstrijdloze peri ode - is er een finale met een eind winnaar.'' Beloningssysteem De nestor van de familie loopt zelf ook mee. Zijn uitslag telt niet mee voor het klassement, maar zijn tijd en leeftijd spelen wel een cruciale rol in het ludieke klassement en het bijbe horende beloningssysteem. ,,De fami lieleden mogen van hun gelopen tijd Wanneer iemand een persoonlijk record loopt levert dat ook een euro op het leeftijdsverschil in seconden af trekken. Mijn kleinzoon is 9 en ik ben 72. Dat is een verschil van 63 jaar en dus mag hij 63 seconden van zijn tijd aftrekken'', legt Bos uit. Dat leidt ie dere maand tot een klassement en dus ook tot een maandwinnaar. ,,Mijn kleindochter is diabetespatiënt en zij sport heel graag. Daarom heb ik beslo ten dat er 'eurootjes' verdiend kunnen worden'', vervolgt Bos zijn verhaal. Iedere gelopen 1000 meter levert een euro op. Wanneer iemand een persoonlijk record loopt, levert dat ook een euro op. De maandwinnaar verdient drie euro. Wordt er een snel lere tijd gelopen dan de tijd van Bos senior, dan levert dat twee euro op. ,,Op die manier probeer ik de fami lie zo veel mogelijk uit te dagen in be weging te blijven. In september maak ik het verdiende geld over naar het diabetesfonds. Misschien inspireert dit anderen om ook iets dergelijks op te zetten in deze wedstrijdarme peri ode.'' KAAPSTAD Hoe zijn toekomst als voetballer eruit ziet, is nog al tijd niet duidelijk, maar Istvan Bakx stond gisteren sinds lange tijd eindelijk weer op het veld. Ruim drie maanden na de laatste wedstrijd van Ajax Cape Town, hervatte het de trainingen. Wordt de competitie nog hervat en uitgespeeld? Krijgt Ajax Cape Town de kans om de titel binnen te halen en terug te keren op het hoogste niveau in Zuid-Afrika? En wat betekent dat voor de 34-jarige Vlissinger? Veel vragen, maar antwoorden zijn er de afgelopen tijd niet geko men. Bakx hoopt op korte termijn wel meer te horen. Zijn contract loopt op 30 juni af. ,,Misschien wordt dat met een maand ver lengd, als we de competitie uit mogen spelen", zegt hij. ,,En an ders is de kans groot dat we bin nenkort naar huis vliegen." In het GladAfrica Championship moeten nog zes speelronden wor den afgewerkt. Ajax Cape Town heeft zeven punten voorsprong op de nummer twee. VLISSINGEN Het driebandenteam van 's Lands Welvaren heeft een nieuwe locatie gevonden voor de thuiswedstrijden van komend seizoen. Het team, dat om fï nanciële redenen niet meer in Kwadendamme kon spe len, werkt de eredivisie duels dan afin Café De Drie Zwaantjes in Sprundel. J Volgens teamcaptain Dirk Weeremans heerst er een juichstem ming onder de teamleden. Wee- remans en Ronny Brants verwelko men met de Duitser Christian Ru dolph (moyenne 1.277) een nieuwe ploeggenoot. Hij gaat de koppositie in nemen. Het team wordt gecomple teerd door plaatselijk favoriet Ludo Kools. Marcel Hopmans en Tom Persijn zijn de reserves. „Met dank aan Nico Pee- ters (foto) van 's Lands Wel varen, die licentiehouder is, kunnen we deze stap ma ken", zegt Weeremans. „Hij heeft de licentie voor drie jaar beschikbaar gesteld. Dat is uniek in de biljartwereld. Over de teamnaam kunnen we nog niks zeggen. Arthur van Schijndel wordt de nieuwe team leider." foundation vrijdag 19 juni 2020 GO 11 Antwan Tol hoek zal dit jaar naar ver luidt nog star ten in onder meer de Ronde van Polen, de Ronde van Ita lië en de Ronde van Lombardije. Volgens de site 'wielerflits.nl' is de Yersekse profwielrenner door Jumbo- Visma in de se lecties hier voor opgeno men. De Ne derlandse ploeg houdt vanwege het coronavirus nog wel een slag om de arm. De 26-jarige Bevelander traint momen teel in Oosten rijk, met onder anderen oud plaatsgenoot Johnny Hoog- erland. Zijn enige officiële wedstrijden dit jaar waren in januari de Ruta del Sol in Spanje en de Tour Down Under in Aus tralië. In 2020 had hij in totaal pas elf wed strijddagen. Frans Bos is klaar voor de start, met zijn kleinkinderen Fenna (linksvoor), Jesper en Leane. foto dirkjan gjeltema Menno Kole -Frans Bos (72) eiitna mel diabetes a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43