<*>-■ - Roompot blij met overname Weer meer Zeeuwen in de WW door corona OojterjeWcU ZEELAND 11 Tegenstanders verbreding Zanddijk halen alles uit de kast ,,Kun je nagaan hoe groot de nood is! Het is een schreeuw om aan dacht en herbezinning. We snap pen er echt niks van. Gedepu teerde Staten komen maar met één steekhoudend argument: we hebben geen centen voor een pol dertracé. Ja, voor bruin (de oude voorkeursoptie van de provincie om een weg rond Kaasgat aan te leggen, red.) zou geen maatschap pelijk draagvlak zijn. Maar dat is er voor de verbreding van de Zanddijk ook niet. Verder heb ik geen reële argumenten gehoord." ,,Dat hebben we ook gedaan na tuurlijk. We hebben de indruk dat we niet gehoord worden. Er wordt op dit punt een koers geva ren zonder links of rechts te kij ken. Kijk ook maar de gemeente Reimerswaal die blijkbaar ineens een besluit heeft genomen voor verbreding, terwijl ik dit onder werp nog nooit op de agenda van de gemeenteraad heb zien staan. Het proces zoals het tot nu toe is gelopen, geeft ons een angstig ge voel. Op een gegeven moment is het enige wat je kunt doen een noodkreet slaken en een adver tentie plaatsen." HELP ons op de goede weg 1 ,,Als het nog lang duurt, kunnen ze er ook lang over nadenken. Dan kan het een weloverwogen beslissing worden in plaats van het besluit dat nu via-via achter gesloten deuren is voorbereid en uitgekookt." ,,Nou, dat denk ik niet. Bij verbre ding moeten er woningen wor den uitgekocht en grond worden aangekocht. Ik weet nu al dat ei genaren daar niet aan mee wer ken en tot het gaatje zullen gaan om het tegen te houden. Voor een poldertracé is het niet nodig om huizen te slopen. Het volgt gro tendeels bestaande polderwegge tjes. De vijftien meter grond rond die wegen is waarschijnlijk veel makkelijker te verwerven." De belangen van Yerseke zijn gans anders dan die van Kruinin- gen en omgeving, waar nu alle el lende neerkomt. Bij bedrijventer rein Nishoek krijg je grote proble- men, ook als de rotonde voor 10 miljoen wordt verdubbeld. Ook heeft Kruiningen veel overlast van verkeer dat via de 'achterdeur' van Nishoek langs het dorp rijdt." ,,We leggen er ons pas bij neer als ik goede argumenten heb ge- hoord. Nogmaals, het gaat nu al leen over financiën. Bij de ver dubbeling van de Tractaatweg en de aanleg van de Drie Klauwen speelden er ook financiële proble men. Daar is men toen overheen gestapt, dat moet hier ook kun nen om een goede oplossing voor vijftig tot honderd jaar aan te leg gen." Roompot Vakanties, met het hoofdkantoor in Goes, komt in handen van de Amerikaanse inves teerder KKR. Roompot is dolen thousiast en voorziet een nog snel lere groei dan onder de huidige ei genaar PAI Partners. PAI nam Roompot in 2016 over. Sindsdien groeit het bedrijf snel. Inmiddels is Roompot eigenaar van 33 vakantieparken en verhuurt het accommodaties op ruim honderd parken. Daarnaast zijn er plannen voor de bouw of overname van nog meer parken. De overname door KKR kan die plannen versnellen, zegt woordvoerder Baptiste van Outryve. ,,KKR is één van de vijf grootste investeringsmaatschap pijen ter wereld. De mogelijkheden die dat biedt, zijn enorm. Niet al leen voor onze huidige plannen, maar ook om de markt nog verder te verkennen." Voor de organisatie binnen Roompot heeft de over name geen gevolgen, zegt Van Ou- tryve. Hoeveel KKR voor Roompot be taalt, wordt niet bekend gemaakt. Toen PAI vorig jaar aangaf Room pot in de etalage te zetten, werd een bedrag van 1 miljard euro ge noemd. Sinds de uitbraak van de corona crisis belanden steeds meer men sen in de WW. Eind februari ging het nog om 4069 Zeeuwen. Drie maanden later zijn daar bijna 1200 mensen bijgekomen, blijkt uit nieuwe cijfers van het UWV. In mei groeide het aantal in Zee land met 1,7 procent. Dat is lager dan de landelijke stijging van 3,1 procent. Relatief veel nieuwe WW'ers waren werkzaam in de detailhandel, in de horeca of bij uitzendbedrijven. Tholen Opvallend is dat in de gemeente Tholen het aantal mensen met een uitkering in vergelijking met een jaar geleden nauwelijks is toegeno men (4,9 procent), terwijl dat in veel andere gemeenten vaak 25 procent of meer is. Tholen zag vo rige maand het aantal WW'ers zelfs afnemen: van 313 naar 299. I.Ï.M. CORONA BEZICHTIGINGEN ALLEEN OP AFSPRAAK Wii ziin er op vrijdag, zaterdag, zondag en maandag Ruisweg 12,4424 MN in Wemeldinge. Tel. 0031653 402 705 nhendriks@telenet.be wwwwaterresortoosterschelde.nl vrijdag 19 juni 2020 GO 'Schreeuw om aandacht' Met een emotioneel betoog in een paginagrote advertentie proberen de Ondernemersver eniging Reimerswaal, de dorps raad van Kruiningen en omwo nenden van de Zanddijk Provi- nicale Staten van Zeeland te overtuigen dat ze de Zanddijk naar Yerseke niet moeten ver breden, maar dat een nieuwe weg door de polder de enige goede oplossing is. Zes vragen aan woordvoerder Ton Verbree. Joeri Wisse Yerseke Zo'n advertentie, dat gebeurt niet zo vaak. Dat hadden jullie toch ook in een mail aan de Staten kunnen laten weten? Jullie willen graag een openbaar debat over de Zanddijk, maar dat vindt misschien pas na de zomer plaats. f-.,- De Zanddijk in Yerseke. Inzet: de advertentie van de actievoerders. foto marcelle davidse De aanleg van een poldertracé duurt toch veel langer dan ver breding van de Zanddijk? De advertentie is ondertekend met overleggroep Kruiningen- Yerseke. Is die volgorde toevallig gekozen? Is het niet trekken aan een dood paard? Martijn de Koning Goes Het aantal Zeeuwen met een werkloosheidsuitkering is vo rige maand opnieuw gestegen, maar veel minder sterk dan in april. Eind mei zaten er 5221 mensen in de WW, 88 meer dan een maand eerder. In april nam het aantal Zeeuwen in de WW nog in één klap met 847 toe. Rolf Bosboom Vlissingen 3» Oosterschelde tf H WATER RESORT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39