Turfkaai wil wél van bussen af Els Verhage is avond 'wethouder van ellende' 6 POV teleurgesteld Op initiatief van raadsleden Ruud Kleefman en Pim Kraan van de POV sprak de Vlissingse raad woensdagavond met vertegen woordigers van de politie, de wijk coördinator én het college over de veiligheid in de gemeente. De POV'ers koesterden de hoop dat di rect spijkers met koppen zouden worden geslagen. Maar Kleefman was de volgende morgen vooral 'te We horen te veel schrijnende voorbeelden van treitereien en intimidaties leurgesteld'. Hij twijfelt er niet aan dat er op het politiebureau en in het stadhuis keihard wordt gewerkt aan plannen en visies, maar 'in de praktijk merken de inwoners daar weinig van'. Kleefman benadrukt dat een groeiend aantal mensen de POV'ers benaderen met klachten over over last. ,,Een vertegenwoordiger van de politie stelde dat veiligheidsge- voel subjectief is, maar dan maak je je er te makkelijk vanaf. We horen te veel schrijnende voorbeelden van treitereien en intimidaties waar niets mee gebeurt." Burgemeester Bas van den Tillaar sust direct het idee dat het gevoel van de burgers er niet toe doet. ,,Het veiligheidsgevoel van individuele burgers nemen we heel serieus en bagatelliseren we zeker niet. Politie, boa's en wijkcoördinator werken hard aan een zo veilig mogelijke leefomgeving." Er zijn de laatste maanden niet opvallend meer klachten binnen gekomen dan anders, meldt de bur gemeester. Hij hoopt ook dat ver soepeling van de coronamaatrege len tot minder overlast leidt. ,,Doordat ze onder meer niet bij jeugdhonken en sportverenigingen terecht konden, zocht een aantal jongeren ook andere plaatsen om bijelkaar te komen. Nu er wat meer alternatieven zijn, gebeurt dat mis schien weer wat minder." Van den Tillaar snapt wel dat sommige raadsleden ongeduldig worden. ,,We hebben al een boel in beeld, maar willen de foto nog scherp stellen. Als we alle proble men en mogelijkheden op een rijtje hebben, kan de gemeenteraad een gedegen afweging maken en de slimste keuzes maken. We moeten dan ook zo snel mogelijk opnieuw over veiligheid en overlastbestrij- ding praten." Voor het zomerreces zal dat niet meer lukken, bevestigt de burge meester. ,,Maar wel zo snel mogelijk daarna." Voor Kleefman is dat ei genlijk niet snel genoeg. Hij had lie ver al concrete toezeggingen ge hoord. ,,Wij blijven de klachten in ventariseren en doorspelen." Deze groep blijkt al pakweg een jaar met de gemeente te praten over herinrichting van het stuk kaaienroute tussen de Stations straat en de Gortstraat. De ge meente wil de weg onder meer versmallen, naar voorbeeld van wat verderop op de kaaienroute is gebeurd. Veiligheid en leefbaar- heid staan voor de omwonenden daarbij voorop. Volgens De Rijk gebeuren er nu al regelmatig bijna-ongelukken als bussen bij de haltes staan en fiet sers, waaronder schooljeugd er omheen fietsen. De beste oplos sing om echte ongelukken te voor komen, is volgens de bewoners de Bewoners praten met de gemeente over herinrichting van het stuk kaaienroute tussen Stationsstraat en Gortstraat bushaltes te schrappen. ,,Maak er minimaal eenrichtingsverkeer van voor bussen, net als het nu al is voor auto's." De bewonersgroep is blij dat wethouder van verkeer Chris Si mons dat verzoek ook heeft neer gelegd bij Connexxion en de pro vincie. Dat de busmaatschappij daar tegen is, dient volgens De Rijk een commercieel belang. Veilig heid moet altijd belangrijker zijn, vinden bewoners en ondernemers langs dit deel van de route. De be woonster die met enkele andere buurtbewoners een petitie heeft opgezet voor behoud van de bus route, woont verderop aan de Koe straat. Eigenaar Gideon Mulders van café Le Penseur op de hoek Var- kensmarkt-Hoogstraat zegt dat hij en mensen in zijn omgeving de bus ook liever kwijt zijn. Aan vei ligheid voegt hij overlast toe als ar gument. ,,Geluid, trillingen in de huizen. En als die bussen nu vol zouden zitten, dan snap ik het nog, maar ik zie vaak lege bussen." Oreel was gistermorgen 'ontzet tend geschrokken' toen ze hoorde dat tientallen meeuwenkuikens ten prooi vielen aan de maaimachine van een aannemer die het terrein bij de bunker tegenover de Lasloods bijhoudt. Ze herinnerde wethouder Els Verhage er aan dat ze al jaren waarschuwt dat er niet gemaaid moet worden tijdens het broedsei- zoen. ,,Vorig jaar heeft u me nog be loofd dat het niet meer gaat gebeu ren. En nu zijn er toch gewoon nes ten weggemaaid op een terrein dat juist bedoeld was voor broedende meeuwen. Erger dan erg." Verhage sprak de PvdA'ster niet tegen. ,,Ik ben net zo geschrokken als u. Het is dramatisch." De wet houder probeerde uit te leggen dat er tijdens of na de schouw van het broedveld 'iets mis was gegaan met afschuwelijke gevolgen'. Op Oreels kritiek dat er niet naar de broe dende meeuwen om is gekeken, omdat ze zo opvallend aanwezig zijn dat je er niet overheen kan kij ken, kon ze geen antwoord geven. ,,Ik was er niet bij. Ik kan alleen sorry zeggen en blij zijn dat de maaier wel gestopt is toen hij in de gaten kreeg dat hij meeuwenlegsels wegmaaide." Er zijn nesten weggemaaid op een terrein dat bedoeld was voor broedende meeuwen Verhage benoemde zichzelf tot 'wethouder van alle ellende' toen ze ook nog moest antwoorden op vra gen over de gevolgen van de water overlast waardoor een groot deel van de binnenstad van Vlissingen woensdagmiddag en - avond werd geteisterd. Coen Bertijn (CDA) wilde weten of de gemeente aan sprakelijk kan worden gesteld voor schade. Maar, stelde ze Bertijn ge rust, de gemeente voldoet aan alle landelijk geldende normen voor waterafvoer en rioleringen. Tegen extreme hoosbuien zoals die woensdag over Vlissingen trok ken, is geen enkele riolering be stand, had Verhage zich laten ver tellen. Een woordvoerster van het waterschap had die middag ook al laten weten dat ook de pompcapa- citeit van Scheldestromen aan alle eisen voldoet. Verhage wilde zich overigens niet achter de wettelijke eisen verschuilen. ,,We moeten er rekening mee houden dat door kli- maatverandering in de nabije toe komst vaker zulke buien overtrek ken. Dus moeten we kijken of we extra waterbergingen kunnen aan- We moeten er rekening mee houden dat vaker zulke buien overtrekken leggen en de stad groener maken. Ook en vooral door onze inwoners er nog bewuster van te maken dat ze verstening moeten tegengaan en tuinen in stand houden." vrijdag 19 juni 2020 WA 'Aanpak overlast blijft uit' Het gemeentebestuur van Vlis- singen moet doorpakken bij de bestrijding van overlast. Het duurt te lang voor er daadkrach tig wordt opgetreden tegen (vooral) overlast veroorzakende hangjongeren, vindt de POV- fractie. René Hoonhorst Vlissingen - Ruud Kleefman, POV Het protest van omwonenden tegen het verleggen van een busroute langs de binnenstad van Middelburg is niet eensge zind. Mensen langs de Turfkaai, Houtkaai en Nieuwe Haven wil len juist wel van de bussen af. ,,Het is hier nu al levensgevaar lijk. Het gaat een keer fout", waarschuwt Kwintun de Rijk namens een groep omwonen den. Maurits Sep Middelburg ,,Je kan niet over die meeuwen heen kijken. Het gras staat zo hoog dat je alleen de pootjes niet helemaal kan zien", riep het Vlissingse PvdA-raadslid Fran ces Oreel gisteravond geëmoti oneerd aan het eind van de com missievergadering algemeen en sociaal. René Hoonhorst Vlissingen - Frances Oreel, PvdA - Els Verhage, wethouder DOMBURG Een vrolijke middag na al die weken gescheiden te zijn geweest van hun dierbaren, dat wilde de gemeente Veere voor de inwoners van de zorgcentra. Wethouder Chris Maas ging gistermiddag op pad langs de Veerse zorghuizen met 260 petit fours en mu ziek van accordeonist Frans Kasander. In het zonnetje, dat zo warm was dat de iele regen spatjes niet deerden, ontvingen de bewoners van Simnia in Domburg beide traktaties met graagte. Ook mevrouw Roling (links) kon het gebaar waarderen. De bezoekregelingen voor de zorgcentra zijn per deze week versoepeld met toestemming van de gezondheidsautoriteiten en daar wordt grif gebruik van gemaakt. Er valt een hoop ge negenheid in te halen. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34