20 Sam Oomen verruilt Sunweb voor Jumbo-Visma en komt TtrenoMrtitto) Oranje treft op EK weer Servië Garcia verlaat ziekenhuis al Na maanden zonder koers begint de transfercarrousel in het peloton te draaien alsof dit een normaal wielerjaar is. Sam Oomen (24) switcht van Sunweb naar Jumbo-Visma, waar Laurens De Plus vertrekt. vrijdag 19 juni 2020 Smit langer in rvc van KNVB Weerman. Dat zou hij wel willen worden. Sam Oomen zei een paar weken geleden dat hij er stiekem weleens van droomde om de nieuwe collega van Gerrit Hiemstra of Peter Kuipers Munneke te zijn. Maar Oomen vertrekt niet naar het NOS Journaal. En ook niet naar RTL Nieuws. Hij verruilt Sunweb na dit seizoen voor Jumbo-Visma. Oomen rijdt sinds 2016 voor de ploeg van Iwan Spekenbrink. Hij kwam over als groot talent uit de opleidingsploeg van Rabobank, blonk uit in etappekoersen, werd negende in de Giro d'Italia van 2018 en leek door te breken als klasse mentsrenner. Maar vorig jaar werd zijn ontwikkeling gestuit door een blessure aan de liesslagader en een val in de Ronde van Italië. De tweede helft van het vorige seizoen bracht hij door in de lap penmand, pas begin dit jaar kwam hij terug in koers. ,,Vanaf het begin is er onzekerheid geweest of ik mijn niveau haal'', zei Oomen onlangs in deze krant. ,,Maar het vertrouwen in een terugkeer en de liefde voor de sport zijn altijd groter geweest dan de onzekerheid. Toen ik in de cember in Thailand was met Len- nard (Hofstede) en Antwan (Tol- hoek), zei ik tegen hen: 'Ik heb het gevoel dat er iets in mijn lichaam zit waardoor ik heel hard kan fietsen.' Ik heb écht talent om een heel goede atleet te zijn. Ook mentaal. Ik heb ook echt een grote wilskracht om heel hard te werken.'' Oomens contract bij Sunweb loopt eind dit jaar af. Hij sprak on der meer met Alpecin-Fenix, de ploeg van Mathieu van der Poel, maar koos uiteindelijk voor Jumbo- Visma, zo bevestigen verschillende bronnen. Daar wordt hij de opvol ger van Laurens De Plus, die Jumbo-Visma zal verlaten. De Belg, die in de Tour van vorig jaar nog uitblonk als knecht van Steven Kruijswijk, vertrekt naar alle waar schijnlijkheid naar Ineos. Volgens (nogal gedateerde) UCI-regels mo gen transfers overigens pas officieel bekend worden gemaakt na 1 au gustus. Het is dé reden dat ploegen er altijd publiekelijk over zwijgen. Volgens een woordvoerder van Sunweb kreeg zowel Oomen als Wilco Kelderman - wiens contract eind dit jaar óók afloopt - geen aan bod om te verlengen bij de ploeg. ,,We hebben grote ambities voor de toekomst en streven het allerhoog ste na. We weten hoe we onze doe len gaan bereiken en we zijn er klaar voor. Ook met deze beide ren- ners is in dat kader uiteraard meer maals gesproken. Als ploeg zijn we niet overtuigd en hebben we be wust besloten om hen in dit sta dium nog geen aanbieding te doen. Daarmee accepteren we dat ze gaan rondkijken.'' Die lezing wordt ove rigens niet door alle betrokkenen onderschreven: de andere versie is dat Oomen en Kelderman gewoon liever naar een andere ploeg willen. i Vorig jaar werd Oomens ontwikkeling gestuit door een blessure en een val Bij Jumbo-Visma komt Oomen een oude bekende tegen: Tom Du- moulin. De afgelopen jaren reed hij regelmatig in Dumoulins dienst. De twee renners zijn goed be vriend. Oomen vond tijdens zijn blessure ook steun bij zijn vroegere kopman: ,,Ik heb moeilijke mo menten gehad, maar van familie en vrienden, ook uit het peloton - zo als Laurens ten Dam, Antwan Tol- hoek, Lennard Hofstede en Tom HANDBAL De Nederlandse handbalsters zijn op het EK in Denemarken en Noor wegen ingedeeld in groep C met Hongarije, Servië en Kroatië. Oranje speelt de poulewedstrijden in het Noorse Trondheim. Dat is het resultaat van de loting in Wenen. Nederland speelde eind vorig jaar op weg naar WK-goud nog tegen Servië en boekte toen een ruime zege. Het EK is van 3 tot en met 20 december. De eerste drie landen uit de vier poules kwalificeren zich voor de hoofdfase van het toernooi. VOETBAL Jan Smit, voor zitter van de raad van com missarissen van de KNVB, blijft langer in functie. De zittingstermijn van de oud preses van Heracles loopt formeel op 1 december af. Smit gaat op verzoek nog ongeveer negen maanden door. ,,In coronatijd is het standpunt van iedereen in het voetbal dat je beter geen mensen kunt vervan gen", zei KNVB-directeur Eric Gudde gisteren na de algemene ledenvergade ring in Zeist. Gudde zelf stopt volgens planning ook in 2021 als directeur be taald voetbal bij de bond. VOETBAL Verdediger Eric Garcia van Manchester City is een dag na het ge wonnen duel met Arsenal al ontslagen uit het zieken huis. Zijn coach Pep Guar- diola beweerde woensdag avond nog dat zijn speler ter observatie enkele dagen in het hospitaal moest blijven. City meldt dat de situatie van Garcia de komende dagen in de gaten wordt gehouden, waarna hij weer kan trai nen. De 19-jarige Spanjaard botste in de slotfase van het inhaalduel met Arsenal (3-0 zege) op zijn eigen keeper Ederson en ging na een langdurige behande ling met een zuurstofmas ker en een halskraag per brancard van het veld. In het wiel van Daan Hakkenberg Thijs Zonneveld Rotterdam In de Giro van 2018 geeft Sam Oomen het tempo aan, gevolgd door zijn kopman Tom Dumoulin en rozetrui- drager Chris Froome. Bij Jumbo-Visma wordt het Sunweb-duo van toen straks weer herenigd. FOTO COR VOS De Belg Laurens De Plus zou van Jumbo-Visma naar Ineos gaan. foto belga Het laatste succes van Sam Oomen: de jongerentrui in Tirreno-Adriatico, maart 2019. foto cor vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20