Turbines Axelse Vlakte nog niet van de baan IN DE REGIO Plan nieuwbouw centrum Terneuzen 6 Gemeente hoopt op steun Varkensboer gerustgesteld Al met al is met nieuwbouw zo'n 50 miljoen euro gemoeid, dat bedrag is inclusief onder meer verkeersvoor- zieningen. Tot nu toe is in de begro ting van Terneuzen daarvoor geen cent opgenomen. De druk om nieuwbouw te plegen voor het Lo dewijk College is groot. De middel bare school, in 2018 ontstaan na het samengaan van het Zeldenrust- Steelantcollege en De Rede, zit nog op twee locaties. 'Het realiseren van één kwalitatief goede school wordt We hebben er niets aan straks in een prachtig gebouw te zitten in een armlastige gemeente daarmee ernstig belemmerd', stelde het schoolbestuur in een re cente brief. Wethouder Suij onderkent dat ook. Tijdens de raadscommissie sa menleving afgelopen week ge tuigde ze daarvan op 'een gepassio neerde manier', zoals voorzitter Dick Oggel het omschreef. ,,Maar", gaf Suij ook aan, ,,de gemeente kan zo'n grote investering niet alleen dragen." Zij hoopt op steun van an dere overheden, gezien de speciale positie van Zeeuws-Vlaanderen als krimpgebied, en vertelde daarover ook al in gesprek te zijn. Voor met name oppositiepartijen PvdA en GroenLinks was dat niet genoeg. GroenLinks-raadslid Ernst Jonker verweet het college van B en W de financiering van een nieuwe middelbare school als een hete aardappel voor zich uit te hebben geschoven. ,,Heeft u wel goed op de winkel gepast?", vroeg Laszlo van de Voorde (PvdA) zich af. College partijen CDA, VVD en TOP/Ge meentebelangen vielen Suij juist bij. ,,Snelheid is wel geboden", drong CDA'er Jos van Ginneken aan. Eind deze maand moet al iets meer duidelijk zijn. Steven van Nispen, bestuurder van de Stichting Voortgezet Onder wijs Zeeuws-Vlaanderen waaron der het Lodewijk College valt, laat in een reactie weten 'blij te zijn dat de wethouder zich zo wil inspan nen'. Hij heeft er ook vertrouwen in dat een oplossing mogelijk is. Een ontsnappingsmogelijkheid is dat de school de nieuwbouwinvestering op zich neemt, waarbij de ge meente de rijksgelden voor middel bare schoolgebouwen naar de school doorsluist. Dat kan de lasten voor Terneuzen verlagen. Van Nis pen: ,,We hebben er niets aan straks in een prachtig gebouw te zitten in een armlastige gemeente." Als nieuwbouw van een middel bare school de enige opgave in Ter- neuzen zou zijn, zou dat misschien nog te dragen zijn. Investeringen in nieuwe basisscholen zijn ook no dig, te beginnen in Hoek en de Ter- neuzense Rivierenbuurt. Daar is in principe wel geld voor. AXEL 'Geef ons alsnog de kans om twee windturbines op bedrij venterrein Axelse Vlakte te mo gen bouwen.' De Zeeuwse ener giecoöperatie Zeeuwind, energie concern Eneco en sloop- en recy- clingbedrijfSagro hebben dat ver zoek neergelegd bij de gemeente raad van Terneuzen. Volgens Zeeuwind-projectlei- der Rogier Polderman is alles uit de kast gehaald om aan bezwaren, onder meer van glastuinbouwers in het nabijgelegen kassengebied, tegemoet te komen. Zo zullen de windturbines worden stilgezet, als slagschaduw over de kassen dreigt. De veiligheidslampjes op de molens worden zo ingesteld dat ze alleen aangaan als een vliegtuig in de buurt komt. Als te gemoetkoming aan de omgeving zal per turbine 6500 euro te beste den zijn voor maatschappelijke doeleinden. 200 meter hoog Onlangs keurde de Terneuzense gemeenteraad nog een plan af, waarin ruimte werd gemaakt voor enkele nieuwe windturbines. De drie partijen vragen nu alsnog medewerking voor de Axelse Vlakte. Windenergie is veel effi ciënter en goedkoper dan zonne- energie, voeren ze aan. De turbi nes zouden 200 meter hoog wor den. Atelier Funda Özyer. foto boaz timmermans Utopia Keramiek Het project, een initiatief van Ben en Niels de Graaff (Holding BDG), omvat 46 appartementen en stu dio's voor de verhuur. Dertig ap partementen zijn gepland op de locatie Carpet Right aan de Schoolweg. Op de plek van de af gebroken kerk zijn vier studio's voorzien aan de Schoolweg en twaalf appartementen aan de Vlooswijkstraat. Parkeren zal plaatsvinden op eigen terrein en er komt een aantal extra openbare parkeervakken, wat ervoor moet zorgen dat de parkeerdruk in de omgeving niet toeneemt. Carpet Right verhuisde begin 2018 naar het nieuwe winkelcen trum Kennedylaan-West. De kerk tussen de Vlooswijkstraat en Schoolweg, die ooit in gebruik was bij de gereformeerde gemeente, is eind 2015 gesloopt. Het pand was We zijn er al een hele tijd mee bezig verworden tot een bouwval, nadat er vier jaar eerder brand had ge woed. Een plan van een vorige ei genaar om er nieuwbouw te ple gen, liep steeds spaak. De ge meente eiste in 2015 dat het ge bouw zou worden gesloopt, op straffe van een boete van 50.000 euro. Holding BDG wil eind dit jaar met de bouw beginnen. Dat is snel, onderkent Niels de Graaff. ,,Maar we zijn er ook al een hele tijd mee bezig." Het bestemmingsplan voor beide percelen moet nog wel wor den gewijzigd. Zaterdag houdt Holding BDG in de voormalige Carpet Right-vesti- ging een informatiebijeenkomst voor omwonenden. Het aantal be zoekers is vanwege de corona maatregelen beperkt. donderdag 18 juni 2020 'Nieuwbouw school lukt niet alleen' Terneuzen moet zich in alle bochten wringen voor de bouw van een nieuwe middelbare school voor het Lodewijk Col lege. Onderwijswethouder Sonja Suij hoopt op steun van andere overheden. Harmen van der Werf Terneuzen -Steven van Nispen, Stichting Voortgezet Onderwijs Zeeuws- Vlaanderen AARDENBURG Varkensbe drijf Ravotra aan de Bo gaardstraat in Aardenburg komt niet ineens dichterbij de bebouwde kom te lig gen als aan de Bogaard straat een nieuwe woning wordt gebouwd. Dit be sliste de Raad van State gisteren in de rechtszaak hierover van Ravotra tegen de gemeente Sluis. De varkenshouder was bang dat hij mogelijk door een nieuw bestemmings plan aan strengere geur- normen moest gaan vol doen. VL TERNEUZEN Utopia Keramiek in Terneuzen opent zaterdag en zondag de deuren en toont een speciale ex positie. Het thema van de exposi tie is: 'Landschap'. Aanwezigen kunnen Nederlandse landschap pen met verschillende objecten bewonderen. Op beide dagen opent Funda Özyer haar atelier van 11.00 tot 17.00 uur. Het atelier is gevestigd in De Pira mide aan de Korte Kerkstraat 24, Terneuzen. Het heeft even geduurd, maar er ligt nu een plan voor nieuwbouw op de plek van de gesloopte kerk aan de Vlooswijkstraat in de Terneuzense binnenstad en de vlakbij gelegen voormalige vestiging van interieurzaak Car pet Right. Harmen van der Werf Terneuzen - Niels de Graaft, Holding BDG HULST Michiel Meijers moest gistermiddag op een kletsnatte piano Het Dorp inzetten tij dens het voordeurconcert voor de bewoners van Hulster Refugium. ,,We hebben in de zon gespeeld en nu in de regen." Marga Vermue, voorzitter van de Vereniging Zeeuwse Gemeenten, en gedeputeerde Harry van der Maas waren bij het concert van Mei- jers en Suzanne Rocher, samen Threads of Sil ver and Gold, om hen een pluim te geven. Na mens het Zeeuws Heldenfonds overhandigden ze bovendien organisator Hulst voor Elkaar 5750 euro omdat die zich in de coronatijd extra inzet voor ouderen. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 63