Rel over bonnetjes verziekt sfeer Kapelle II Winkel Het Belletje legt het loodje 7 Over vier maanden staan naast de Vlakebrug twee 'torens' die hoger zijn dan de Lange Jan van Middelburg en de romp van de televisietoren in Goes. Ondanks dat je die gevaartes straks echt niet over het hoofd ziet, zullen ze niet onbekend voorkomen. Het worden namelijk kopieën van de hoogspannings masten die al ten zuiden van de brug staan. i en maand geleden is Aannemingsbedrijf Rei- merswaal begonnen met inrichten van werkterrei- I nen aan weerszijden van Kanaal door Zuid-Beveland. Op de bouwplaatsen worden in op dracht van netbeheerder TenneT twee hoogspanningsmasten opge richt waarmee nieuwe 380kV-lijn tussen Borssele en Rilland het ka naal kan oversteken. Begin deze maand begon aannemer Spie aan de Kapelse kant de heiwerkzaamheden en vanaf deze week wordt er ook aan de overkant (nabij Vlake) aan het fundament gewerkt. Na de zomer vakantie begint de bouw van de 98- meter hoge masten zelf, die uiterlijk in oktober worden opgeleverd. Vakwerkmasten De reden dat uitgerekend deze mas ten als eerst worden gebouwd, heeft te maken met de techniek die ge bruikt wordt. De ranke wintrack- masten waarmee de nieuwe stroom- snelweg door Zuid-Beveland wordt gebouwd, zijn niet hoog genoeg. Om de doorvaarhoogte op het ka naal te garanderen, heeft TenneT daarom gekozen om 'ouderwetse' vakwerkmasten te bouwen. Die zijn m. -■*' '-»?PP--, Uiteindelijk is ervoor gekozen om de nieuwe verbinding aan de noordkant van de brug en hetspoor te bouwen buiten de aanbesteding voor win- trackmasten gehouden en samen met enkele andere werkzaamheden aan Spie gegund. Volgens woord voerder Sander de Schepper worden de nieuwe masten zo goed moge lijke kopieën van de bestaande vak- werkmasten die al ten zuiden van de brug (tussen de Oude Rijksweg en de A58) staan. Zooitje De Schepper vertelt dat tijdens de ontwerpperiode wel onderzocht is of de masten voor de nieuwe verbin ding ook nog tussen deze wegen konden worden gebouwd. ,,Uitein- delijk is gekozen om de nieuwe ver binding aan de noordkant van de brug en het spoor te bouwen, omdat de valafstand anders te kort zou zijn." Het gevolg is wel dat de twee stroomleidingen over een paar kilo meter wat verder uit elkaar staan dan op de rest van het tracé door de gemeente Reimerswaal. Ook moet natuurgebied De Vlaakse Moer wor den doorsneden. Uit landschappe lijk oogpunt is ook niet iedereen blij met deze oplossing. Oud-wethou der Evert Damen van Kapelle waar schuwde drie jaar geleden al dat het een 'zooitje' wordt rond de Vlake- brug. Een schrale troost is dat de wirwar van draden over het kanaal over een paar jaar weer iets afneemt. Zodra de nieuwe 38okV-lijn eind 2022 he lemaal klaar is, begint TenneT met de afbraak van de i50kV-lijn die ter hoogte van het sluizencomplex het kanaal kruist. Samen met echtgenoot Edwin opende Belia in april vorig jaar de winkel aan de Hoofdstraat. Ze verkochten er niet alleen ca deau-artikelen, maar ook kle ding, speelgoed en duurzame schoonmaakartikelen. Volgens Belia was het ook vóór de coro nacrisis best rustig. ,,Maar zo'n winkeltje als het onze heeft tijd nodig om te gaan lopen, mis schien wel een paar jaar. Als er dan iets als corona tussendoor komt, is dat de druppel.'' Wachten Het Belletje heeft volgens haar ook last gehad van het sluiten van camping De Veerhoeve, waar aardig wat mensen zaten die ook wel eens naar het dorp kwamen. ,,Maar tijd om te wach ten op de vakantiehuisjes die er worden teruggebouwd, hadden we niet.'' De winkel is aan het begin van de coronacrisis een maand gesloten geweest, omdat de uitbaters ziek waren. Geen corona overigens. ,,Maar we wa ren wel verkouden, dus moesten wel dicht blijven'', zegt Belia. ,,Toen we weer open waren, ble ven de mensen weg. De hele dag wachten op een klant, dat hou je niet lang vol.'' Dat zij en Edwin het winkeltje runden onder de paraplu van hun glazenwassersbedrijf heeft volgens Belia niet geholpen. Daardoor kwamen ze volgens haar niet in aanmerking voor steun. Glazenwassers konden hun werk immers gewoon voortzetten. De eigenaresse zegt met plezier terug te kijken op het afgelopen jaar. Ze gaat in de zorg werken. Het glazenwassers- bedrijf blijft gewoon bestaan. Willem Adriaansens Kapelle ,,Het gaat om drie handgeschreven bonnetjes", legt VVD-fractievoor- zitter Iman Vleugel uit. ,,Voor geza menlijk meer dan 300 euro. Die bonnetjes zijn ook nog eens in de ei gen horecagelegenheid van Peter Ganseman (GB) uitgeschreven. En ze zijn contant voldaan, zodat daar niks van terug te vinden is. Dat kan natuurlijk niet. Je moet als raadslid elke schijn zien te vermijden." Het steekt Vleugel dat uitgere kend de partij die een punt maakte van de vergoedingen aan leden van de vertrouwenscommissie nu zelf met onrechtmatige declaraties komt. „Terwijl ze altij d de mond vol hebben over integriteit en achterka mertjespolitiek." Volgens GB-voorman Peter Gan seman ligt het allemaal wat genuan ceerder. „Wij hebben politieke cafés gehouden in Wemeldinge, Schore en Kapelle. Daarvan hebben we keu rig drie ondertekende factuurtjes in gediend. Compleet met stempel. Met op de factuur hoeveel drankjes er waren geschonken. En inderdaad handgeschreven, want zo gaat dat nou eenmaal in dit soort zaken." Het was helemaal niet in mijn horecagelegenheid. Het pand is van ons en dat verhuur ik Bij die drankjes wringt hem ech ter de schoen. ,,Volgens de normen had er op moeten staan hoeveel kof fie er was geschonken en hoeveel cola en hoeveel spa-rood", legt Gan seman uit. ,,Daarom waren ze niet rechtmatig. Maar zelfs bij de Belas ting vragen ze dat niet eens. Dan volstaat ook een bonnetje zoals wij die nu hebben ingeleverd." In een gesprek met burgemeester Fons Naterop besloot Ganseman de declaraties in te trekken. ,,Hij vroeg ofwe het nog recht konden trekken, maar dat wou ik niet. Dan moet je gaan rommelen. Dus hebben wij die factuurtjes teruggenomen. Dan be talen we ze gewoon zelf. Overigens is de declaratie voor de krantenad vertentie van de politieke cafés wel betaald." Over de kritiek van Vleugel windt Ganseman zich flink op. ,,Het was helemaal niet in mijn horecagele genheid. Het pand is van ons en dat verhuur ik. Maar ik verhuur een hoop panden. Ik verhuur cafés, een makelaarskantoor en een aantal hui zen." Beschamend De verhoudingen lijken nu, op nieuw, flink verstoord binnen de Kapelse raad. Ganseman: ,,Als mijn collega iets vraagt over grote aanbe stedingen dan wil niemand daar wat van weten. Maar dan gaan we het in de plaats daarvan wel over dit soort dingen hebben. Ik vind het bescha mend. Mijn collega is ook verschrik kelijk boos. En ik denk niet dat dat nog goed komt." donderdag 18 juni 2020 BE Bouw megamasten bij Vlakebrug begonnen Joeri Wisse Vlake H9HP 5'>"V<w<sr mmÉÊÊÊ Naast de Vlakebrug worden de fundamenten gemaakt voor nieuwe hoogspanningsmasten. Op de achtergrond de bestaande vakwerkmasten. foto marcelle davidse - Sander de Schepper, aannemer Spie Ruim een jaar na de opening valt het doek voor cadeau winkel Het Belletje in Wol- phaartsdijk. Volgens eigena resse Belia Allaart is corona de genadeslag geweest. „Toen we weer open waren, bleven de mensen weg.'' Rob Paardekam Wolphaartsdijk In de gemeenteraad van Kapelle is opwinding ontstaan over de claraties. Een aantal ingediende facturen van Gemeentebelang (GB) waren niet rechtmatig. GB heeft de declaraties daarom in getrokken, maar is nu erg boos op de VVD. - Peter Ganseman, GB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 60