in de buurt n H O® indebuurt.nl De klimhal is nog geen jaar open, en toch kan Bossche Boulders al rekenen op steun van vaste klanten. Om in deze tijd alsnog wat te verdienen, moest de klimmuur verhuizen. 'Het leuke van boulderen is dat je weer even kind bent, alsof je de boom in klimt' online: bosscheboulders.nl Zonder touw Eerderopen Nieuws Doen Wonen Vacatures Eten drinken Winkelen Aanbiedingen GO donderdag 18 juni 2020 Bossche Boulders 'Klimmen kan ook met een regenjas aan' Klimmers bij Bossche Boulders trainen buiten. Daar kunnen ze goed 1,5 meter afstand houden tot elkaar. FOTO BOSSCHE BOULDERS Net als alle andere sportcentra moest ook de klimhal dicht. „Uiteraard zijn dat logische maatregelen, maar voor een jong bedrijf als Bossche Boulders is dat toch best spannend'', zegt mede-eigenaar Adri Groenendaal. Veel vaste klanten voelden mee en hebben Bossche Boulders tijdens de crisisperiode gesponsord. ,,Ze lieten hun abonnement doorlopen'', zegt Adri, ,,en daar zijn we blij mee. De afgelopen maanden kregen we hartverwarmende berichten en voelen we steun. We doen hard ons best om te blijven bestaan. Steeds meer abonnees zetten hun abonnement weer aan, maar het is nog lang niet kostendekkend.'' Adri benadrukt hoe vervelend de huidige situatie is. ,,We zijn alweer 3,5 maand dicht door de corona maatregelen. Dat tikt best aan; de vaste kosten lopen voor een groot deel door, terwijl we weinig inkom sten hebben. Als je negen maanden open bent heb je wel wat spek op de botten, maar niet veel. Dat maakt dit voor ons een spannende periode.'' Om toch inkomsten te genereren, is de klimwand naar buiten verplaatst. Bezoekers kunnen nu buiten boul- deren op een grote 'paddenstoel'. De route is uitgebreid en de wand is een stuk breder. ,,Zo kunnen mensen toch komen klimmen. En het weer lijkt niet uit te maken; de eerste klanten kwamen buiten klimmen met een regenjas aan. Dat kan ook prima." Boulderen is een soort klimmen, maar dan zonder dat je gezekerd bent door een touw. Hierdoor ben je een stuk vrijer dan bij reguliere klimwanden. Mocht je per ongeluk vallen, dan liggen er op de grond dikke matten zoals je die vroeger ook tijdens de gymles wel zag. ,,Het leuke van boulderen is dat je weer even kind bent'', vindt Adri. „Alsof je weer, net als een 6-jarige, de bomen in gaat. Je verwacht misschien dat je een prof moet zijn voordat je kunt boulderen, maar dat is niet het geval. In tegendeel: deze sport is juist heel toegankelijk.'' Volgens Adri zit er een sterke com munity achter Bossche Boulders. ,,Iedereen is hartstikke sociaal. Weet je even niet hoe het werkt? v" p V.l.n.r.: Vincent, Daysa, Adri en Maarten van de Bossche Boulders. De foto werd genomen in de tijd dat 1,5 meter afstand houden nog niet nodig was. FOTO BOSSCHE BOULDERS Dan staat er binnen no time iemand naast je die je wil helpen." Zoals het er nu naar uitziet mag de boulderhal per 1 juli (net als andere sportscholen en -centra) weer open, maar Adri hoopt stiekem dat het al eerder kan. ,,In Zwolle zijn al drie klimhallen opengegaan, omdat zij konden aantonen dat alle ruim tes binnen veilig genoeg waren. Die hoop hebben wij ook. Wij zijn geen traditionele sportschool en vallen meer onder vrijetijdsbesteding; mensen komen hier klimmen om sociale contacten op te doen. Dat kan uitstekend op 1,5 meter af stand." bosscheboulders.nl Boulderen is klimmen zonder zekeringstouw. Er ligt een dikke mat op de grond, mocht je per ongeluk vallen. Daardoor is deze sport een stuk toegankelijker dan 'gewoon' klimmen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 55