io f#nistartopin de buurt Kamperen 'Veel van onze gasten wonen om de hoek, die kunnen thuis douchen' Dutch Design Week Makers openen ateliers en studio's Natuur Druktemeter laat zien of je op pad kunt Een vakantie in eigen regio 5x bijzondere vakantieadres sen in Brabant 'De Week' Virtueel designfestival 1 Kleinste B&B in trendy wijk Strijp-S 2 Sfeervol slapen in een yurt 3 Bij schrijver Jacques Vriens 4 Perfecte mix van stad en natuur 5 Met strand en jeu-de-boulesbaan Voldoende afstand Volgeboekt GO donderdag 18 juni 2020 Een verre reis zit er deze zomer misschien niet in, maar dat betekent niet dat je alle dagen thuis moet zitten. Wat dacht je van een vakantie in je eigen provincie? Normaal trekt DDW zo'n 350.000 bezoekers. foto anp Goed nieuws: de Dutch Design Week 2020 kan doorgaan. Het evenement waar heel Eindhoven trots op is, vindt dit jaar plaats in een mini-variant én online. Dit jaar is er een kleine fysieke editie van de Dutch Design Week (DDW). Van 17 tot en met 25 okto ber kun je het festival bezoeken in in zo'n dertig ateliers, studio's en andere plekken, verspreid over Eindhoven. 'De Week', zoals de meesten DDW kennen, is dit jaar in zijn oorspron kelijke vorm niet mogelijk door het coronavirus. Normaal trekt het evenement zo'n 350.000 natio nale én internationale bezoekers. De Graduation Show van de Design Academy en de Dutch Design Awards in het Veem zijn de grote publiekstrekkers. In plaats daarvan kiest de organisatie voor kleine presentaties meer verspreid over de stad. Ontwerpers die meedoen, openen de deuren van hun studio op afspraak. Zo is de DDW ook ooit begonnen. Naast de studio-expo sities kun je straks ook virtueel deelnemen aan een uitgebreid designfestival. Ook ontwerpers buiten Eindhoven kunnen hier aan meedoen. ddw.nl FOTO'S 1, 3, 4, 5 INDEBUURT, FOTO 2 AIRBNB Het Waterland Huisje is de kleinste B&B van Eindhoven. Je vindt het minihuisje op de vaste standplek in de trendy wijk Strijp-S. Per nacht betaal je 50 euro voor twee personen. Voor meer is helaas geen plek, het is echt een tiny house! waterland-huisje.nl Je hebt ruime keuze uit hippe hotels en B&B's in Den Bosch. Wat je niet overal ziet, is een yurt vlakbij het centrum. In deze tent kunnen drie mensen slapen. In het midden van de yurt staat een houtkacheltje, zodat je het 's avonds niet koud krijgt. Extra pluspunt: je hebt natuurgebied De Moerputten als achtertuin. Met zijn tweeën betaal je 115 euro voor een nacht. airbnb.nl/rooms/16241117 Slapen in een hotel met een bijzondere geschiedenis? Dan moet je St. Lambert in Helmond eens bekijken. De beroemde kinderboekenschrijver Jacques Vriens is hier opgegroeid. Over zijn jeugd in St. Lambert schreef hij het boek Helmondse Herinneringen. De tarieven verschillen per kamer. st-lambert.nl Op een kwartier fietsen van het centrum, aan de rand van het Landgoed Lievensberg, ligt Stayokay Bergen op Zoom. Al jarenlang populair bij moun- tainbikers, hardlopers of toeris ten die op zoek zijn naar een fijne mix van stad en natuur. Duurzaamheid, bossen en toffe buitenactiviteiten: je vindt het hier allemaal. De tarieven verschillen per slaapzaal. stayokay.com Villa Pastorie doet er alles aan om de zomer van 2020 in Tilburg geweldig te maken. Er is een minibieb, een stads- strand, een jeu-de-boulesbaan en meer. Ook zijn de kamers van de bed breakfast weer te boeken. Een tweepersoons kamer kost 95 euro. villapastorie.nl Bekijk de druktemeter op visitbrabant.com/drukte- meter. Daar vind je ook wandel- en themaroutes. Paul en Elly van de Riet, eigenaren van Camping de Dassenplas in Bergen op Zoom. foto camping de dassenplas Het pinksterweekend was al helemaal volgeboekt en ook voor komende zomer stromen de boekingen binnen. Paul van de Riet van Camping de Dassenplas in Bergen op Zoom vertelt over hoe zijn camping weer opstart. Op een steenworp afstand van Bergen op Zoom, in natuurgebied de Brabantse Wal, ligt Camping de Dassenplas van Paul en Elly van de Riet. Door het coronavirus begon hun campingseizoen anders dan anders. ,,Het is jammer dat we het weekend van Pasen en Koningsdag gemist hebben", vertelt Paul. ,,Er stonden best veel boekingen en het was lekker weer, maar kamperen mocht niet." Inmiddels is de camping weer open en sinds 15 juni mag het sanitairblok ook weer worden gebruikt. Afstand houden tussen campinggasten is geen probleem. „Tussen kampeerplekken zit bij ons altijd 5 meter afstand", vertelt Paul. ,,Veel mensen komen om die reden bij ons, juist omdat ze van rust houden.'' ,,Het valt op dat veel gasten hier om de hoek wonen'', vertelt Paul. „Tijdens het pinksterweekend zag je veel mensen uit Wouw, Halste ren, Klundert en Zevenbergen. Die konden thuis douchen.'' Veel mensen hebben gewacht met boeken totdat de sanitaire voor zieningen open mochten. ,,We hebben al veel reserveringen in juli en augustus en zitten sommige weekenden in die periode zelfs al vol. Zeker na 1 juli verwacht ik dat mensen op een normale manier vakantie kunnen houden." Tijdens Pinksteren en Hemelvaart was de camping volgeboekt. Maar een douche nemen op het terrein zat er nog niet in. Gasten bedachten creatieve manieren om zichzelf te wassen. ,,Er waren mensen die een vijverpompje en een slangetje meenamen van thuis'', vertelt de eigenaar. ,,Daar maakten ze dan een douchekop aan vast. Met een emmer warm water konden ze alsnog lekker warm douchen.'' dassenplas.nl Voor wie graag de Brabantse natuur bezoekt is er nu een druktemeter: daarmee check je hoe druk het is in het natuurgebied zodat je zeker weet of je voldoende afstand kunt houden. De Brabantse Wal, de Loonse en Drunense Duinen of de Mookerheide, van bijna alle natuurgebieden houdt de meter bij hoe druk het er is. Dat is zo als parkeerplaatsen vol zijn of als er zoveel mensen zijn dat de 1,5 meterregel moeilijk is na te leven. Met kleurcodes krijg je een beeld van de actuele situatie. Groen betekent dat het rustig is. Bij oranje is het drukker of worden er veel mensen ver wacht en kan je beter ergens anders heen. Is een natuur gebied rood, dan zijn er te veel mensen en moet je je plannen wijzigen. De beheerders van Natuur monumenten, Staatsbosbeheer en Brabants Landschap hou den de druktemeter bij. Zelf melding maken als je merkt dat het druk is, kan ook. Voor iedereen de ruimte in Nationaal Park De Loonse en Drunense Duinen. FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 54