r#nlstartop COLLECTIEF VERTROUWEN VERGT TIJD Online De strijd om de toerist 8 ©NDERNEHER Blog 'Het begint met een klein moment op een terras' Reportage Eén persconferentie en de wereld zag er heel anders uit. In de lege agenda van Carolien en Huub Schellekens van minicamping en boerderij Breehees in Goirle konden meer en meer reserveringen worden bijgeschreven. 'We hebben nog nooit zo'n hoge bezettingsgraad gehad'. 'Je wordt uitgedaagd nieuwe dingen te verzinnen: bingo via Facebook Patrick Wessels is al meer dan tien jaar zelfstandig consumentenpsycholoog. Hij schrijft over consumenten, gedrag en inzichten vanuit marketing en psychologie. Patrick is lid van de Raad van advies van de Ondernemer. dagje uit die enorme entreeprijs nog wel waard, nu alle waarschuwingsborden, richtlijnen en regels de meest opvallende attracties lijken te zijn? Wat durven we op dit moment al weer? Als ik vertel over mijn aankomende vakan tieplannen proef ik bij anderen dat het vliegvertrouwen een flinke knauw heeft gehad. Een paar uur in een omgeving waarvan we zelfs pre-corona al vonden dat we veel te dicht op elkaar werden geperst: is dat niet te vroeg? Natuurlijk komt dat collectieve vertrouwen wel weer terug, al heeft het tijd nodig. Plus een aantal positieve ervaringen om het vertrouwen stap voor stap weer op te bouwen. Zoals gewoonten die we opnieuw aanleren en prikkels die ons aanzetten weer te gaan reizen. Zoals anderen zullen merken dat ik in Lissabon echt wel weer zal genieten van de eerste ontspannen cerveja's. Zoals ook de aangepaste ervaring aan boord een nieuwe routine zal opleveren, met de beloning van een vakantie die weer grotendeels vlekkeloos verloopt. Dat begint met een klein moment op het terras, daarna een dagje uit en vervolgens weer een weekendje weg in eigen land. Zodat de cue, de nieuwe routine en een fijne ervaring als beloning het vertrouwen weer langzaam voltanken. Tot weer meer mensen op vakantie durven en zelfs weer gaan vliegen. Hoezeer ik een lege stoel naast me altijd blij waardeerde, hoop ik nu dat het snel weer armpje- worstelen wordt om 'mijn' stoelleuning veilig te stellen. Dankzij ervaringen die smaken naar steeds een beetje meer, zullen we het vertrouwen terugvinden om te vieren, te vliegen en weer van alles te proberen. Zoals de camping in Nederland, waar je niet langer het wandelende toneelstuk met de toiletrol hoeft op te voeren, omdat er voor iedereen een eigen toilet beschikbaar is. Dat is een belangrijke aanpassing in de dagelijkse routine en de beloning is een schaamteloze ervaring. Waarschijnlijk stimuleert dat het na een paar keer ook weer eens verderop aan te durven. et is een zaterdag avond, voor veel gasten van cam ping Breehees in Goirle de laatste avond voor vertrek. Tijd voor bingo. Maar hoe speel je bingo op een 1,5 metercamping? Het antwoord komt van één van de jonge mede werkers, die aanvankelijk vooral hielp bij de paarden van de boer derij: bingoën kan met Facebook live. Zo'n zestig deelnemers zien de ei genaar van de camping, Carolien Schellekens, de nummertjes trek ken. Ze zitten voor hun tent of caravan en staren op hun mobiel tjes en tablets. Wie bingo heeft, zet het op een drafje richting boer derij om een prijs op te halen. Later blijkt dat er ook mensen via Facebook meekeken, die niet eens op de camping waren. ,,Dat is één van de positieve dingen van co rona: je wordt uitgedaagd nieuwe dingen te bedenken, je moet wel. Bingo via Facebook live is zoiets", zegt Schellekens. Breehees had een paar mooie jaren achter de rug voordat het corona virus toesloeg. Er was geïnvesteerd in een nieuwe speeltuin bij het vaak drukbezochte restaurant met terras en de boerderij zou met Pasen het 25-jarig bestaan vieren. ,,Dan in één keer terug naar nul. Ik had het er vooral moeilijk mee dat ik niets te doen had. Daarom zijn we eten gaan maken dat je kunt af- Je hebt zowaar weer iets te kiezen als toerist. Toch naar het buitenland of dit jaar lekker in eigen land? De 'strijd om de toerist' is in volle gang, ook online. Wat doen ondernemers om de gunst van de vakantieganger te winnen? halen of laten bezorgen, en je kon voor een middag een pony huren. Picknickmand mee en even met het gezin eropuit. Het was natuur lijk prachtig weer in april, dus dat liep heel goed." Toen premier Rutte daarna kwam met de boodschap dat campings weer open zouden kunnen als er privésanitair was, begonnen de reserveringen weer binnen te stro men. Hemelvaart was het eerste lange weekend en al gauw volgde een uitverkocht Pinksteren. ,,Voor juni, juli en augustus hebben we nog nooit zo'n hoge bezettings graad gehad." Prijs-kwaliteit Breehees huurde in de buurt toiletwagens met een aparte douchecabine én toilet voor elke tent, zónder de gasten daarvoor extra kosten in rekening te bren gen. ,,Nu er nog veel onduidelijk is over het buitenland, boeken veel mensen een vakantie in Neder- Online advertentie GO donderdag 18 juni 2020 D e reisadviezen kleuren van oranje naar geel en ook in eigen land krijg ik als toerist steeds weer meer toegang. Maar: durf ik de deur eigenlijk nog wel uit? Ik ben net lekker gewend aan eigen huis en haard. Vliegen voelt ineens niet meer zo vertrouwd. En is een Kamperen 2020: edereen eigen wc en douche THOMAS HENDRIKS Een effectieve en steeds vaker gebruikte manier om reisaanbiedingen aan te prijzen is de banner: een online advertentie op websites met veel bezoekers. Een banner is vaak klikbaar om de bezoeker eenvoudig naar een specifieke website, speciale landings pagina of social media- kanalen te leiden. Daarbij is het belangrijk één boodschap te brengen, vanuit één doelstelling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52