#nlstartop| 7 Tijd voor de openlucht 'Pizza, pasta, Vespa' 'De geur van versgemaaid gras, toeren in een auto die gezien mag worden' online: delaubreda.nl online: vakgaragemiddelwout.nl Vespa Sprint, €3899 k heb m zelf ook! Dat verkoopar gument kan Lauran Dirven (24), eigenaar van DeLau Twee- wielers met droge ogen gebrui ken als hij een Vespa aan de man/vrouw brengt. Lauran rijdt zelf graag op zijn scooter, een Vespa Sprint, en ziet als onder nemer dat de 'wesp' een tijdloos én kwalitatief sterk vervoermiddel is voor alle leeftijden. ,,Het design spreekt grote groepen aan. En de Vespa hoort natuurlijk bij de Itali aanse cultuur: pizza, pasta, Vespa.'' Zelf deed Lauran wat onder 16-plussers erg populair is: zijn Vespa 'customizen', pimpen dus. ,,Zo heb ik als extra's onder andere een valbeugelpakket, een hand gemaakt leren zadel met bedrijfs logo, dagrijverlichting en de scoo- ter is speciaal gespoten.'' Lauran denkt dat zijn Vespa dankzij alle toeters en bellen wel zo'n €5500 kost. ,,Voor veel jongeren is een scooter een kwestie van zien en gezien worden: wie heeft de mooiste?'' Voor Lauran, die op z'n 19de al startte met zijn zaak, is er weinig veranderd sinds corona: ,,Het is nog steeds hartstikke druk, vooral met reparaties. Wat wél opvalt: klanten zijn geduldiger. Normaal wil iedereen dat de fiets of scooter dezelfde of volgende dag klaar is, nu zeggen ze vaak uitdrukkelijk dat ze geen haast hebben - dat heeft er natuurlijk mee te maken dat iedereen veel thuis zit.'' Verder ziet hij dat het 'koop lokaal' beter aanslaat: ,,De laatste jaren kochten steeds meer mensen on line als het daar een tientje goed koper kon, waarbij ze vergaten dat je dan nul service krijgt. Nu zijn klanten toch geïnteresseerder, er is wat meer saamhorigheid, klanten vragen hoe het met je gaat.'' En? ,,Ik heb niks te klagen.'' ij stapt voor een demonstratierit met een brede glimlach in de saffierzwarte BMW 435i cabrio uit 2014, en de grijns wijkt geen seconde van zijn gezicht: ,,Die kracht, die fenomenale motor, die heerlijke, holle sound: dit is een feestje voor iedereen die van auto's houdt.'' Raymond Wouters (50) van vakgarage Middelwout in Alphen aan den Rijn verkoopt auto's, maar is in de eerste plaats liefhebber. Vakgarage Middelwout - afgeleid van de namen van de oprichters Raymond Wouters en Hans van Middelkoop - richt zich vooral op jonge occasions van premium- merken. Dus wie een cabrio zoekt op websites als gaspedaal.nl of AutoTrack.nl, komt het aanbod van Middelwout tegen in het wat hogere segment: veel BMW, veel Porsche. Een bewuste keuze, aldus Wouters: ,,Wij mikken erg op emotie en beleving. De geur van versgemaaid gras, toeren in een auto die gezien mag worden, het gevoel van vrijheid: Neder land wordt steeds meer een cabrioland. De cabrio is inmid dels ook sociaal geaccepteerd.'' En daar kan geen virus iets aan veranderen. Sterker nog, Wouters ziet al een kentering. ,,Mensen willen ontsnappen uit de negativiteit, willen weer iets positiefs. Ze gaan misschien niet op vakantie, maar willen zichzelf wél een cadeautje doen.'' Wie zo'n cadeautje als de BMW 435i cabrio (nieuwprijs 88.000 euro) wil uitpakken, tikt bij Middelwout €38.950 af. Dat is een serieus bedrag en niet voor iedere consument haalbaar, maar er zijn natuurlijk ook cabrio's te koop in andere prijsklassen. En wat alle cabrio's bindt: die glimlach als je in- én uitstapt. GO donderdag 18 juni 2020 'Zelfs als je het verschil tussen bakboord en stuurboord niet weet vaar je er zo mee weg', zegt Sanne Bonnema over haar favoriete huurboot. Per week hebben Neder landers van 12 jaar en ouder gemiddeld 44 uur vrije tijd. Het is tijd die men naar eigen inzicht en genoe gen kan inrichten (al dan niet met gezinsleden) en het is tijd voor sociale contacten (buiten het eigen gezin). Een kwart van de vrije tijd brengt men buitenshuis door. Hier gelden deze zomer de restricties om 1,5 meter afstand in acht te nemen en groepsvorming te mijden. Ook vakanties en horecabezoek staan onder druk van de maatregelen. Veel uitjes verhouden zich slecht tot de 1,5 meter samenleving. (Bron: SCP) DELAU TWEEWIELERS, BREDA Raymond Wouters: 'Dit is een feestje voor iedereen die van auto's houdt.' VAKGARAGE MIDDELWOUT, ALPHEN AAN DEN RIJN BMW435i cabrio uit 2014, €38.950

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51