6 In beeld Voel de vrijheid, ruik de zomer: voor vakantiegangers is er genoeg te ontdekken in eigen land. Maar met welk vervoermiddel? Vier ondernemers vertellen over hun 'pareltje' en de charmes van het eropuit trekken per sloep, cabrio, scooter of speed pedelec. 'Huur eerst een paarkeer verschillende sloepen, dan ervaar je zelf wat je fijn vindt' 'Iedereen krijgt te horen: ga lopen, ga fietsen' online: bonnemawatersport.nl online: herckenrath-fietsplaza.nl II et is een ongekende I stormloop: „Mensen I sméken om een sloep te I mogen huren of ko I pen'', zegt Sanne Bon- nema (30), samen met haar broer Sjoerd (29) eigenaar van Bonnema Watersport in Oud-Loosdrecht. ,,En ja, dat komt door corona: veel mensen gaan niet naar het buiten land op vakantie en willen toch de vrijheid voelen. Die voel je op het water. Of je nu bij een strandje voor anker gaat en lekker gaat plonzen of een flinke vaartocht wil maken: het kan rond de Loos- drechtse Plassen allemaal.'' Sanne weet waarover ze praat: ze groeide op in boten en nam drie jaar geleden - met haar broer - het familiebedrijf van haar ouders over. „Eigenlijk wilden we mijn ouders achter de geraniums parke ren, maar dat kan nu niet: we heb ben ze keihard nodig in deze drukke tijden. We werken zeven dagen per week.'' Wie nu een boot wil kopen, moet geduld hebben: alles is al uitver kocht, pas maart volgend jaar wordt er weer geleverd. Huren kan nog wel, en dat is sowieso een goede optie, vindt Sanne. ,,Huur eerst een paar keer verschillende sloepen. Dan ervaar je zelf wat je fijn vindt en wat je voorkeuren zijn.'' Sannes favoriet is de Volta 635, een ruime sloep voor liefst 12 personen. ,,Bijvoorbeeld geschikt voor drie stellen die in de sloep genoeg afstand kunnen houden. Zelfs als je het verschil tussen bak boord en stuurboord niet weet, vaar je er zo mee weg.'' En dan een picknickmand mee, goed smeren en zelf kiezen waar je heen vaart. Sanne: ,,We hebben dit jaar opvallend veel klanten die niet eerder een boot hebben gehuurd. Aan het einde van de dag zijn ze zó dankbaar omdat ze een topdag hebben gehad. Iedereen is het thuiszitten goed zat, mensen wil len eruit!'' Klever X Speed Pinion (speed pedelec/speedbike), €7199 Eerst leek het een verloren seizoen te worden, maar kijk nu eens: ,,De e-bikes en speed pedelecs zijn niet aan te slepen'', zegt Robby Herckenrath (57) van Herckenrath Plaza in het Gelderse Horssen. Samen met zijn broer Wilbert zet Robby het levenswerk van vader Piet en moeder Els voort. Robby Herckenrath ziet een nooit vertoonde run op e-bikes (tot 25 km per uur) en speed pedelecs (tot 45 km per uur). Met dank aan premier Rutte andfriends: „Fietsen wordt enorm gepromoot door de overheid, iedereen krijgt te horen: ga lopen en ga fietsen'', aldus Robby. ,,Bovendien zijn mensen huiverig voor het ov. We krijgen hier veel mensen die een fiets voor woon-werkverkeer kopen. Maar ook het recreatieve fietsverkeer zit in de lift: hier in het mooie Land van Maas en Waal ziet het zwart van de fietsers.'' Wie een fiets aanschaft in plaats van een (tweede) auto, of als ver vanger van ov-reizen, kijkt vaak niet op een eurootje meer of min der, merkt technische man Eddy van der Greft. Paradepaardje is de nieuwe Klever X Speed, een speed pedelec van 7200 euro die is voor zien van een achterwielmotor voor meer power en een Pinion- versnellingsbak. Van der Greft: ,,Die is ontwikkeld voor Porsche en geeft een superieure rij ervaring. Bovendien heeft deze fiets een belt drive in plaats van een ketting. Aan die riem heb je geen onderhoud.'' ,,De verkoop is vooral sinds 2017 geëxplodeerd", zegt Herckenrath, ,,maar wat er de afgelopen twee maanden gebeurde, is nog nooit vertoond; wij hebben niet eerder zulke omzetten gezien.'' Hij ziet maar één minpuntje: ,,Ik rijd zelf ook graag op een e-bike, maar heb alleen op zondag nog tijd voor een rondje.'' GO donderdag 18 juni 2020 'Iedereen wil eruit!' BONNEMA WATERSPORT, OUD-LOOSDRECHT Sloep Volta 635, vanaf €155 per dagdeel TEKST LEO VAN MARREWIJK FOTO'S RICK ARNOLD Robby Herckenrath (r.): 'We hebben niet eerder zulke omzetten gezien.' tStSs 'i'MSfi'if&iïiitt' HERCKENRATH FIETSPLAZA, HORSSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50