WAARJE THUIS BENT f#nl start op Kleuradviezen Op vakantie of niet? niet weg' Bij indebuurt schrijven we dagelijks over alle leuke en positieve dingen die er ge beuren in de 35 steden waarin we actief zijn. We spreken creatieve ondernemers en veerkrachtige inwoners. We kij ken binnen in verbouwde winkels en proeven van nieuwe menukaarten. In al die steden en dorpen constateren we elke dag weer: de leukste plek van de wereld is daar waar je thuis bent. Van start 'Steeds vaker bekruipt me het gevoel: ik hoef eigenlijk helemaal Interview Wat doe je als Ondernemer van het jaar 2019 wanneer je bedrijf door een pandemie compleet tot stilstand komt? Nóg harder werken en zoeken naar nieuwe mogelijkheden, aldus Atilay Uslu (52), oprichter van Corendon. 'We zijn klaar om weer helemaal los te gaan.' 'Het aantal boekingen voor 2021 loopt boven verwachting' e vraagt het terwijl ze een schort bij mij omknoopt: ,,Heb je nog vakantieplannen?" Het is het moment waarop ik me realiseer dat we echt weer langzaam teruggaan naar het 'oude normaal'. Mijn haar zit eindelijk weer goed en de kapper en ik kletsen weer over onze ver trouwde onderwerpen. Lang heb ik de vakantieplannen voor me uitgeschoven, omdat er zoveel onzeker was. Nu we van Mark Rutte weer voorzichtig mogen reizen, bekruipt me steeds vaker het gevoel: ik hoef eigenlijk helemaal niet weg. Juist doordat ik de laatste maanden veel thuis ben geweest, kijk ik met andere ogen naar mijn stad. Nu er geen drom men toeristen lopen, valt me op hoe mooi de Markt is. Ik ontdek nieuwe restaurantjes in straten waar ik voorheen altijd met een rotgang door heen fietste en ik verheug me weer op lange, zwoele zomer avonden op mijn favoriete terras. Geen gek idee dus om in de buurt te blijven deze zomer en je vakantiegeld op te maken bij lokale ondernemers die de stad of streek maken tot wat ze is. Want door hen te steu nen zorgen we er samen ook voor dat thuis de fijne plek blijft die het is. Atilay Uslu: ,,Ja, wie niet? Ik denk dat iedereen deze maanden wel opstaat met het nieuws. Dat geldt voor mij ook, zeker omdat ontwik kelingen snel gaan. Neem vorige week, toen opeens bekend werd dat Curasao weer open zou gaan. Een lichtpuntje voor ons.'' ,,2020 is voor ons een jaar om de schade te beperken. Het zou zo maar kunnen dat Turkije in juli wel opengaat. Maar zolang een land op oranje staat, vliegen wij daar niet op. Dan ben je namelijk niet verzekerd. Net als voor onze klanten is de situatie heel onzeker, we zitten in een rollercoaster. Wij zullen dit jaar geen winst maken. Sterker nog: als wij aan het einde van het jaar op nul uitkomen - geen winst en geen verlies - dan geef ik een groot feest.'' ,,In 2021 zijn we vooral voor de bank aan het werk, maar op de lange termijn komt het goed met Corendon. Zo loopt het aantal boekingen voor 2021 boven ver wachting, een plus van 178 pro cent ten opzichte van vorig jaar. Qua omzet: vorig jaar hadden we voor 3,7 miljoen euro aan boekin gen voor 2020; nu is dat al 11 miljoen euro voor 2021, over precies dezelfde periode.'' online: nederlandwereldwijd.nl GO donderdag 18 juni 2020 Froukje Buursema is manager lokale redacties van indebuurt, het online platform voor handige informatie en de laatste nieuwtjes uit jouw stad of regio. COLOFON Aan deze bijlage werkten o.a. mee: Froukje Buursema (indebuurt), Aminke Doevendans (DPG Online Services), Dewi Gigengack, Robert van den Ham (de Ondernemer), Imelda van der Helm (vormgeving), Arjan Koopman (sales), Eldert Kuiken, Sven Remijnsen, Mariska Schotman (art-direction) en Koos de Wilt (coördinatie). Directie: Erik van Gruijthuijsen en Bart Verkade. #NLSTARTOP is een initiatief van DPG Media, Autotrack, Gaspedaal, indebuurt, Intermediair, Nationale Vacaturebank en de Ondernemer, alle onderdelen van DPG Media. De redactie van deze krant is niet verantwoordelijk voor de inhoud. Waar artikelen op verzoek van adverteerders tot stand kwamen, staat dit aangegeven. DPG Media B.V. Boodschappen doen in de supermarkt is gevaarlijker dan eaen' TEKST LEO VAN MARREWIJK FOTO PIM RAS Zonder alle details te hoeven weten, wat doet u 's ochtends als eerste? Kijken of er alweer een land extra 'open' is? Jullie gaan tussen 26 juni en 1 juli weer vliegen op diverse bestemmingen die 'geel' zijn. Tegelijkertijd zijn er nog restric ties. Turkije, een belangrijke bestemming voor Corendon, is oranje en niet open. Komt het dit jaar nog goed voor jullie? PASPOORT Atilay Uslu, geb. 1968 in Emirdag (Turkije) Als Uslu 1 jaar is, verhuist de familie naar Haarlem. Na een mbo-opleiding elektrotechniek neemt hij op z'n 22ste de shoarma zaak van een oom over. Richt in 1994 met Yildiray Karaer MegaReizen op, in 2000 omgedoopt tot Corendon. Begint een eigen luchtvaartmaatschappij in Turkije. In 2011 volgt in Nederland Corendon Dutch Airlines, hij voegt hotels en resorts aan de organisatie toe. Sinds het aantreden van CEO Steven van der Heijden in 2014 fungeert Uslu als directeur. En op de lange termijn? U begon ooit met een shoarma zaak. Vier jaar geleden zei u dat 'shoarma verkopen' eigenlijk moeilijker was dan 'reizen ver kopen'. Dacht u daar de afgelo pen maanden nog zo over? (Lacht.) ,,Nee, reizen verkopen was de afgelopen tijd veel lastiger. Vanaf half maart stond alles stil, onze vliegtuigen, hotels, restau rants en beachclubs. We hadden nul omzet. En dat terwijl we har der werkten dan ooit: we haalden direct in de eerste week al onze klanten terug naar Nederland, we annuleerden reizen van 160.000 klanten, mensen konden gratis omboeken. Dat doet natuurlijk zeer: ik ben niet van het annule ren, ik ben van het boeken. Gelukkig boeken inmiddels weer De reisbranche is blij met veel van de versoepelingen van nu. De site van de ANVR beantwoordt veelvoorkomende vragen van reizigers: Hoe bepaal je naar welk land je kunt gaan? Het ministerie van Buitenlandse Zaken houdt dit scherp in de gaten. Het voert overleg met de gezondheids instanties van andere landen. Via een kleurcodering wordt per land een advies gegeven. Dat vind je op de site nederlandwereldwijd.nl Er is ook een handige Reisapp Buitenlandse Zaken. Het reisadvies wordt per land dagelijks bijgehouden. Wat betekenen die kleuren voor mijn boeking? ANVR-ondernemingen volgen de reisadviezen die worden uitgebracht door het ministerie. Bij de kleur rood ('niet reizen') of oranje ('alleen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 46