IJ k fci mm Na afscheid bij Bruse Boys volgt terugkeer bij Kloetinge 12 ZEELAND Verdediger kiest er op zijn 29ste voor om een nieuwe weg in te slaan. Komend seizoen is hij als oefenmeester actief bij de Onder 23 en het tweede elftal van de Bevelandse club. 'ÉfsSfik M 0 OM if"?*i 'iï Op zeventienjarige leeftijd maakte hij de overstap naar RBC Roosen daal 'om het hoogst haalbare te be reiken'. Die instelling tekent hem niet alleen als voetballer, maar ook als persoon. Nu, twaalf jaar later, is het eindstation in zicht en maakt Michel Maaskant nog één keer de balans op. ,,Als ik realistisch ben, heb ik alles eruit gehaald wat er in zat.'' Kom bij de 29-jarige Maaskant niet aan met een beetje minder fa natiek of een stukje gelatenheid, want zijn passie voor het voetbal is met de jaren zeker niet minder ge worden. Die mentaliteit ontbrak er af en toe nog wel eens aan in het afgelopen anderhalf jaar bij Bruse Boys. En omdat hij het voetbal spelletje nog steeds op een andere manier beleeft, bracht hem dat aan het twijfelen. ,,Ik heb vanaf mijn twaalfde altijd voor het voetbal ge leefd en ik merkte dat veel spelers bij 'Bru' het wel goed vonden zo. Soms stonden we met zes of acht man op de training, dan wordt het enthousiasme steeds minder. Daar wilde ik niet aan blijven trekken.'' De huidige mentaliteit is anders dan in 'zijn tijd'. ,,Er altijd willen zijn en alles geven om te winnen of beter te willen worden. De jeugd van nu heeft andere interes ses.'' Toernooi in Philippine Waar hij nu dus ziet dat die men taliteit aan het veranderen is, zat die er bij de verdediger annex middenvelder eigenlijk altijd al in. Voetbal was zijn ding en dus was vier tot zes keer per week trainen geen enkele opgave. Nadat hij in het dorp was begonnen met voet ballen, maakte hij als zestienjarige de overstap naar het eerste elftal van SSV'65, terwijl hij daarvoor al trainingen volgde bij JvOZ. De toernooien die hij daarmee speelde, zal hij niet snel vergeten. ,,We speelden met JVOZ een toer nooi bij Philippine, met clubs als NAC Breda en Club Brugge, en ik werd 'Speler van het Toernooi'. I f 1 I ffv f 1 V ifM i .tfifMfln» i' t Toen begon ik mij pas te beseffen dat mensen misschien echt wat in mij zouden zien als voetballer.'' Dat beeld bestond ook al bij RBC en nadat hij eerder had beslo ten om de overstap niet te maken, deed Maaskant dat na één jaar met SSV'65 in de eerste klasse alsnog. Het leverde hem twee bewogen ja ren op in Brabant. ,,In de Ai heb ik echt een geweldig jaar gehad on der Robert Molenaar. Stonden Feyenoord en De Graafschap langs de kant om te scouten. De club was ook heel positief, zag echt po tentie, maar het jaar daarna was al les anders. In Jong RBC kreeg ik eigenlijk nauwelijks kansen en werden keuzes niet gemaakt op basis van kwaliteit. Toen merkte ik hoe belangrijk het hebben van plezier is.'' Dat vond hij weer terug bij Kloetinge, vertelt hij. ,,In eerste in stantie vroeg ik mezelf wel af wat het niveau van de hoofdklasse zou zijn, maar daar kreeg ik de kans om te laten zien wat ik kon. Dat was top, daar ben ik de club echt dankbaar voor.'' In de A1 van RBC heb ik echt een geweldig jaar gehad onder Robert Molenaar De inwoner van Bruinisse sprak vorig seizoen al zijn twijfels uit en in combinatie met zijn drukke baan als accountmanager bij Ag- greko en een gezin met twee jonge kinderen, moesten er nu echt keu zes gemaakt worden. Toen Kloe- tinge, de club waar hij vijf jaar in het eerste speelde, opnieuw op zijn pad kwam, werd hij direct en thousiast. ,,Ik heb altijd gezegd dat ik me als trainer ook verder wil ontwikkelen, dit is een mooie kans. Op hoog niveau en met mensen als Marcel Lourens, Die- derik Hiensch en Erwin van der Woerdt om me heen kan ik alleen maar ontzettend veel leren.'' Hoewel hij eerder dus al wel eens na had gedacht over zijn voetbalpension, had Maaskant niet verwacht voor zijn dertigste al langs de kant te staan. ,,Deze kans moest ik pakken. De beleving en professionaliteit van Kloetinge passen goed bij mij. Daar vind ik de passie voor het spelletje terug en kan ik bij de Onder 23 en het tweede kijken of het trainerschap bij mij past.'' Met dat trainerschap is hij al ja ren bezig. Toen Maaskant vijftien was begon hij met het trainen van de jeugd bij Bruse Boys, haalde via het cios zijn TC3 en TC2, liep daar voor stage bij RBC en ook als spe ler zat het neerzetten van de orga nisatie in hem. Zijn trainershart ligt dan ook bij het beter maken van jonge spelers. ,,Ik voel me prettig bij georganiseerd en com pact spelen. Als verdediger let je op de details. Hoe ga je een kop duel in? Of hoe zorg je ervoor dat je positioneel goed staat? Dat soort dingen wil ik overbrengen.'' Niet alleen als voetballer streefde Maaskant het hoogst haal bare na, ook als trainer en bij zijn werkgever doet hij er alles aan om Met mensen als Marcel Lourens, Diederik Hiensch en Erwin van der Woerdt om me heen kan ik ontzettend veel leren zich te blijven ontwikkelen. Hij droomde er als klein ventje van om profvoetballer te worden. Dat is niet gelukt, maar hij kijkt met een trots gevoel terug op al die ja ren. ,,Ik heb tegen Ajax en Feyen- oord mogen spelen. De derby's met Kloetinge tegen Hoek waren geweldig, we speelden een beker finale tegen Kozakken Boys en we wonnen bij Quick Boys. Dat soort dingen pakken ze je niet meer af.'' Dertig punten Ook zijn laatste jaren in het paars- wit van Bruse Boys zorgen voor een glimlach. ,,Dat blijft gewoon mijn clubje. We hebben laten zien dat een club uit Bruinisse ook heel veel goede spelers kan hebben, zo als een Mats Willemse en Johan Vroegindeweij. Mensen vergeten wel eens dat we met dertig punten degradeerden uit de eerste klasse. Dat was echt een heel goed sei zoen.'' Het jaar daarop werd 'Bru' weer kampioen. ,,Met Marco Groe- neveld als trainer.'' Als hoofdtrainer hoopt Michel Maaskant in de toekomst nog eens terug te keren op sportpark Vol harding, maar voor nu past zijn ambitie net even beter bij Kloe- tinge. ,,De beleving van het spelle tje is daar nog intenser. Dorps, maar ontzettend professioneel. Ook dat voelt altijd als thuisko men. Mijn hart zal altijd paars met groen-wit blijven.'' De jongens om hem heen en het dollen in de kleedkamer gaat hij enorm missen. Maaskant kan als trainer nog op een andere manier toeleven naar de wedstrijden. Hij zou er uren over kunnen praten en de verhalen toveren elke keer op nieuw een lach op zijn gezicht. ,,Op amateurniveau heb ik eigen lijk alles meegemaakt. Ik ben geen prof geworden, maar het is heel mooi geweest. Nu begin ik er ei genlijk pas echt van te genieten.'' donderdag 18 juni 2020 GO Ook als trainer wil Maaskant nu heel graag alles eruit halen Daniel Wissel Bruinisse «flMHHMHI 'f 'I I I De centrale verdediger (rechts) wint in het shirt van Bruse Boys een kopduel van een aanvaller van Hellevoetsluis. foto john de pater -Michel Maaskant (29) Michel Maaskant in zijn ach tertuin. FOTO MARIEKE MANDEMAKER -Michel Maaskant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40