Topteam naar Rosmalen, nieuw team Van Dam O O) CD O Noviteit wordt komend seizoen ingezet door voetbalbond ZEELAND 11 Pilots in district Zuid 2 hebben laten zien dat tegenstanders meer aan elkaar gewaagd zijn. De verschillen worden dus kleiner. HSV De thuiswedstrijden worden voortaan afgewerkt in Sportfoyer De Hazelaar. De leden van het Topteam - Peter de Bree, Robert van Stevendaal, Danny Walhout en Johan Devos - waren er bijzonder snel uit met Piet de J ong, teamleider van De Hazelaar. Het team dat onder de naam 's Lands Welvaren/Reedijk uitkwam moet nog een nieuwe naam invullen. Dat wordt waarschijnlijk De Hazelaar/Reedijk. Rosmalen is een eind weg om je thuiswedstrijden te spelen, maar we zijn eraan gewend om te reizen ,,Rosmalen is wel een eind weg om je thuiswedstrijden te spelen, maar we zijn eraan gewend om te reizen'', aldus Peter de Bree. ,,We zijn blij dat we onder de pannen zijn en kunnen blijven spe len.'' Jens van Dam, van het opgeheven Pe- arle Opticiens, speelt komend seizoen in de eerste divisie driebanden voor Kip- penpan.nl in Zundert. De biljarter uit Sas van Gent gaat in BC Den Hoek spe len. Kippenpan.nl was afgelopen sei zoen tegenstander van Pearle. Beide teams troffen elkaar één wedstrijd voor de competitie werd stilgelegd. Het werd toen 4-4. Enkele reacties ,,Het is mooi dat ik zo snel een team heb gevonden'', zegt Van Dam. ,,Nadat ik een bericht op Facebook had geplaatst kwamen er al snel enkele reacties. Zun- dert werd de keus en het klikte meteen. Het is een mooi team, in een mooie ac commodatie.'' - v-"4, kleiner, het spelplezier wordt groter en het komt de ontwikkeling van spe lers ten goede. Er zijn pilots gedraaid. In het district Zuid 2 (Limburg) ging bijvoorbeeld in de onder 19-competitie het aantal uit slagen met een verschil van meer dan 7 doelpunten omlaag met 20,5 pro cent. Ook daalde het aantal kampioe nen dat een heel seizoen niet verloor Winst en verlies van een team zeggen niet alles over de sterkte van individuele spelers van 45 naar 15. Dit is een daling van 58 procent. Die cijfers spreken in het voordeel van de teamindex. Er is best iets op het systeem af te din gen. Winst en verlies van een team zeggen niet alles over de sterkte van de individuele spelers. Spelers die veel op de bank zitten omdat ze niet zo goed zijn, krijgen een te hoge index omdat ze profiteren van de resultaten van hun veel betere medespelers. Zo zijn er nog wel situaties te be denken waarin de index niet aansluit bij de werkelijkheid. Maar over de volle breedte is het een idee met po tentie. Misschien moet het nog wel 's bijgestuurd worden, maar de clubs worden geholpen bij de jaarlijkse dis cussies over het niveau van jeugd- teams. vuld. Aan de hand van de daarin inge vulde informatie kan de voetbalbond een berekening maken om de index van een individuele speler te bepalen. Op basis van de teamindex kan de bond alle teams met een gelijkwaar dige index in dezelfde competitie plaatsen. Dit helpt bij het beter, gelijk waardiger en eerlijker indelen, aldus de KNVB. De verschillen worden dus De teamindex is een getal dat de sterkte aangeeft van een ploeg. Dat getal is het gemiddelde van de sterkte van de afzonderlijke spelers uit het team. Die wordt berekend op basis van de resultaten die de betref fende spelers voorgaande jaren heeft behaald. Sinds 2014 worden alle wedstrijdfor mulieren in het amateurvoetbal - jeugd en volwassenen - digitaal inge- 'Zullen we onze JO13 voor de tweede of derde klasse opgeven? Tja, wat is wijsheid? Geen idee wat het niveau van andere teams is.' Elk jaar wordt deze discussie gevoerd bij Zeeuwse ama teurclubs. De voet balbond KNVB heeft een oplossing bedacht: de team index. Vijf vragen over deze noviteit die komend sei zoen wordt ingezet bij de JOi3-teams en hoger. donderdag 18 juni 2020 GO I 51 HSV gaat een spannend ein de van de com petitie tege moet. De ploeg van Rick van Drongelen (foto) zag VfB Stuttgart giste ren met 5-1 winnen van Sandhausen, waardoor HSV naar de derde plaats zakte. In de Tweede Bundesliga staan nog twee speelronden op het program ma. Koploper Arminia Biele feld kan van avond kampi oen worden en promoveren. De nummer twee - dat is nu Stuttgart - pro moveert ook naar de Bun- desliga. De nummer drie - op dit moment HSV - speelt play-offs om promotie. Stutt gart heeft 55 punten, HSV 54, terwijl num mer vier Hei- denheim er na 32 duels 52 heeft. Van Drongelen moet zondag met HSV op bezoek bij con current Hei- denheim. KNVB: Teamindex maakt het indelen van teams eerlijker Voor het Topteam dat in de eredivi sie uitkomt ziet de toekomst er na een onzekere periode weer wat rooskleuriger uit. Nadat Nico Pee- ters, lokaalhouder van 's Lands Wel varen en geldschieter, de sponsoring had stopgezet, moest het team op zoek naar een nieuwe speellocatie. Die heeft het nu gevonden in Rosma len. Joop van den Oudenhoven Vlissingen -Peter de Bree Peter de Bree gaat met zijn team naar Brabant. foto pzc ^ÊÊftSTE HOLP POST 'v De KNVB hoopt dat met de nieuwe teamindex ook het spelplezier groter wordt. FOTO HUIB BOOGERT Is dat onderzocht? Klinkt goed. Geen bezwaren? Rudy Boogert En wat gebeurt er dan met die teamindex? Vlissingen Wat is de teamindex? Hoe komt de bond aan die gege vens? a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39