II Mosselbedrijven fuseren tot grootste van Nederland 5 LEGO MASTERS WINNARES LOLA GEEFT COLLEGE Dani en Roy zijn gek op Lego en op Lego Masters. Als winnares Lola van het tv- programma dan een college geeft, willen ze dat niet missen. Al laten ze daar hun blokjes niet voor liggen. het kan ook een ijna iedere aflevering i van Lego Masters heb ben ze gezien. Het pro- Igramma waarin de meest bijzondere bouwwerken met de beroemde steentjes gemaakt werden. Dus natuurlijk schuiven Dani Noordzij (8) en Roy Vermaas (9) uit Hein kenszand woensdagmiddag aan als winnares Lola een online col lege geeft. Net als meer dan vier honderd andere kinderen. Terwijl ze al ruim voor aanvang verwoede pogingen doen om het digitaal college bij te wonen, heb ben twee ruimteschepen de hoe ken van de eettafel veroverd. Lego exemplaren, uiteraard. Het is iets voor drieën, en met een laptop en iPad op diezelfde tafel moeten Dani en Roy hun aandacht zien te verdelen tussen scherm en steen tjes. Het is natuurlijk wel leuk dat Lego Master Lola Nouwens tips geeft en vragen beantwoordt, maar zélf bouwen is toch echt het leukste. Dani knutselt een rood vliegtuigje in elkaar. Maar brommer en een auto worden." Roy focust op het samenstellen van een samuraistrijder, eentje van tien centimeter hoog, die vol gens het plaatje op de bijbeho rende doos de strijd aangaat met veel kleinere tegenstanders. De vrienden hebben bijna geen aflevering van Lego Masters, dat af- Het was leuk om te zien wie er steeds doorging naar de volgende ronde gelopen tijd op RTL4 uitgezonden werd, overgeslagen. Roy keek ze zelfs allemaal. ,,Er werden zulke mooie, creatieve kunstwerken ge maakt. Zoals een draak en een grote flat." Maar het beste werk? Een brug die 160 kilo aan gewicht kon dragen. Dani was meer onder de indruk van het verlaten gebouw dat Lola met haar legopartner Jan maakte. ,,Met allemaal planten erin." En het competitieve ele ment sprak hem ook aan. ,,Het was leuk om te zien wie er steeds door ging naar de volgende ronde." „Misschien speelde ook wel mee dat Dani wat langer op mocht blijven om het programma af te zien", zegt zijn moeder Ari- anne met een glimlach.Dani: „Ie dereen van onze vriendengroep keek het." Normaal gesproken had de les van Lola plaatsgevonden in de ZB. Als één van de Kids Colleges die in samenwerking met het University College Roosevelt worden gehou den. Maar vanwege de corona maatregelen gebeurt dat nu digi taal. En met succes, want een kleine 450 kinderen hebben zich aangemeld. ,,Daar is ze!", zegt Dani plots met een kleine stemverheffing. En jawel, op hun beide schermen verschijnt Lola, die anderhalf uur tips geeft en vragen beantwoordt van de kij kers. Ze stelt zich eerst voor en be gint dan al gauw uit te leggen hoe je nu eigenlijk een balletje kunt maken van Lego. Roy en Dani, gebroederlijk naast elkaar aan tafel, houden het met een schuin oog in de gaten. ,,Klaar", roept Dani dan. En houdt zijn vliegtuigje triomfantelijk in de lucht. Met het samengaan van deze be kendste mosselbedrijven uit Yer seke ontstaat het grootste mossel en oesterverwerkende bedrijf van Nederland. Voor de werkgelegen heid heeft de fusie geen gevolgen. Bij Roem van Yerseke zijn zo'n hon derd mensen in vaste dienst, bij Prins Dingemanse tussen de der tig en veertig. In het seizoen komen daar nog eens zo'n zestig tijdelijke krachten bij. De familiebedrijven zijn gespeci- De fusie tussen Roem van Yerseke en Prins Dingemanse heeft geen gevolgen voor de werkgelegenheid aliseerd in de kweek, verwerking en handel in mosselen en oesters. De twee bekende merknamen Zee- land's Roem en Prins Dinge- manse blijven bestaan. De eerste richt zich vooral op de horeca, Prins Dingemanse op de consument. Naast mosselen en oesters maken ook garnalen deel uit van het assor timent. De besprekingen over het bunde len van de krachten begonnen afge lopen herfst. Gisteren werd bekend dat de twee als één onderneming doorgaan. ,,Het stelt ons in staat onze marktpositie op een unieke manier te versterken" aldus Johan Lacor, directeur van Roem van Yer- seke. ,,Door de uitbreiding van mos sel- en oesterkweekpercelen en de geografische spreiding hiervan heb ben wij een sterke en waardevolle troef in handen gekregen." ,,Dit is voor ons een groot voordeel als het gaat om de beschikbaarheid van na tuurproducten uit de zee en de con stante kwaliteit hiervan", vult Jan Prins aan, directeur van Prins Dingemanse. donderdag 18 juni 2020 Zelf bouwen is toch het leukste Michiel Bouwman Heinkenszand Roy Vermaas (links) en Dani Noordzij volgen met iPad en laptop het Lego-college van Lola (inzet), terwijl ze zelf bouwen. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN EN SANDRA VAN DE LAAR-HENDRIKS Roy Vermaas B; Twee toonaangevende mossel en oesterbedrijven in Yerseke hebben besloten samen verder te gaan. Roem van Yerseke en de Koninklijke Prins Dinge- manse hebben de handen ineen geslagen. Ze gaan als één be drijf opereren onder de vlag van Roem van Yerseke. Theo Giele Yerseke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33