Fietspomp e Man jat in Zeeman collectepot voor zieke jongen (12) Huis van Etty Hillesum gered van de sloop 2 WILLEM VAN DAM TIP VAN HENK Column Plots zat-ie op het aanrecht. Zo maar, op een zonnige zondagmiddag. Een ver dwaald koolmeesje. Was pardoes door de openstaande tuindeuren ons huis binnengevlogen. Een mooi beestje, zwarte en gele veer tjes en met een paar kraaloogjes die paniek uitstraalden. Bevreesd hief het diertje de staart, depo neerde een angstpoepje op het keukenblad, fladderde weg en landde op mijn bureau waar het - op het toetsenbord van de compu ter waarop ik nu dit stukje tik - weer een poepje achterliet. Maar ja, neem dat zo'n beestje eens kwalijk. Doe je niet. Toch? het diertje niet door maar tegen de tuindeuren zou kunnen vliegen. Met een doffe plof knalde het te gen het glas, stortte neer en bleef roerloos naast de staande sche merlamp op het laminaat liggen. mijn wijsvinger tegen het vogel lijfje; gaat het een beetje, jongen? Een koolmees wordt geacht zoiets als tie-du tie-du tie-du te zeggen, alsof-ie denkt dat hij een piepend fietspompje is. Maar dit exemplaar had geen praatjes meer. De dieren ambulance bellen? Ik geloof niet dat die voor een aangeschoten koolmees uitrukt. Het dierenasiel dan, de vogelopvang, Dion Graus desnoods, de poelier? 'Er is leven na de dood', zong Freek de Jonge ooit. En verdomd, dat geldt kennelijk ook voor kleine lieve vogeltjes. Er trok een rilling door het vogellijfje, ik pakte het omzichtig op en zette het op een bankje in de tuin, waar het dood stil bleef zitten. Toen ik tien minu ten later de tuin in liep, was de vo gel gevlogen. Was het verbeelding of was het echt? Ergens in de verte meende ik een vrolijk piepend fietspompje te horen. Met een doffe plof knalde het meesje tegen het glas DE STELLING Vandaag: Ik ben blij met de regen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Man opgepakt met 6000euro aan postzegels Gewonde bij ongeval op A58 GOES Expositie langer te zien in museum ,,Gatverdamme, als ik eraan terug denk word ik weer boos", zegt ma nager Kim de Ruijter. De winkel had een collectepot op de toonbank gezet voor de ernstig zieke Quinten uit Oost-Souburg. De 12-jarige jon gen kampt met een zeldzame bot- tumor en moet een jaar lang dure medische ingrepen ondergaan. Omdat zijn moeder in een rolstoel zit en niet kan werken, hoopte de winkel de familie zo een klein steuntje in de rug te kunnen geven. Maar aan die liefdadigheid kwam dinsdag abrupt een einde. Een man sloop op een onbewaakt moment de winkel binnen en pakte de col- lectepot weg. Bukkend, zodat nie mand hem zag, liep hij de winkel weer uit. ,,Op camerabeelden is te zien hoe hij de pot onder zijn jas steekt", zegt Mireille de Jager, assis tent-manager. ,,En hij was die dag al eerder in de winkel geweest om iets te kopen. Kennelijk heeft hij de pot zien staan en wachtte hij op het juiste moment." Gluiperd De winkel was pas net begonnen met de doneeractie, dus echt veel geld zat er niet in. Iets van 75 euro. Toch is de woede groot. ,,Het is bi zar. Zo'n gluiperd. Je zal zelf maar met zo'n ziek kind thuiszitten", zegt De Ruijter. Ze dreigde in een Facebookbericht dat ze de camera beelden online zou zetten. Daar ziet ze nu toch vanaf. ,,Ik wil geen strafbare dingen doen en hem zo in de kaart spelen." Toch voelt De Ruijter zich niet serieus genomen door de politie. ,,We mogen pas over een week aan gifte doen. Er is geen wijkagent langsgekomen om te bekijken of het een bekende van de politie is. Er is ook niet gevraagd om de beelden mee naar bureau te nemen. Niets. Dat stelt me toch echt teleur. Als je iemand op heterdaad betrapt, mag je 112 bellen. Maar als je hem op beeld hebt staan, moet je een week wachten." Misverstand Volgens de politie berust het op een misverstand. ,,Het is een communi catieprobleem, dit is niet wat wij willen", zegt woordvoerder Alwin Don. ,,De agent heeft vermoedelijk ingeschat dat het geen heterdaad was en die avond was het al te laat om nog aangifte op het bureau te doen. Maar we gaan dit nu zo snel mogelijk oppakken en de beelden bekijken." Op camerabeelden is te zien hoe hij de pot onder zijn jas steekt De diefstal heeft overigens nog een klein gouden randje: het Face- bookbericht van De Ruijter is al meer dan zeshonderd keer gedeeld en zorgt voor mooie reacties. ,,Au- tobedrijf Van Liere in Vlissingen heeft toegezegd het ontvreemde bedrag te doneren en te verdubbe len", zegt ze. ,,Het is fantastisch dat zoiets vreselijks toch nog iets posi tiefs losmaakt." AMSTERDAM Het Amsterdamse huis waar Etty Hillesum haar we reldberoemde dagboeken schreef, is gered van de sloop. De gemeente Amsterdam heeft na een spoedpro cedure alsnog de monumentensta tus toegekend aan het pand, omdat het belangrijk erfgoed van de stad is. Een projectontwikkelaar wilde het huis en panden ernaast slopen om er een complex neer te zetten. Buurtbewoners en erfgoedorgani saties protesteerden daartegen en wezen op het historisch belang van het huis. Hillesum werd in Middel burg geboren en schreef haar boe ken in de Tweede Wereldoorlog in het huis aan de Gabriël Metsustraat, bij het Museumplein. 2,3 of 5 dagen in het centrum van Sittarcfo.b.v. halfpension traveldeal donderdag 18 juni 2020 Dus zette ik mijn diervriendelijk ste gezicht op, wapperde wat met mijn handen, riep ksst, ksst, kssst en probeerde het uit de koers ge raakte beestje in de richting van de tuindeuren te dirigeren. Wat ik echter niet had voorzien, was dat Heel voorzichtig tikte ik met Reageer op pzc.nl Gisteren: Na mijn dood mogen ze al mijn organen hebben 2728 reacties AF EN TOE ©EBRUIK IK EEN SLAAPPIL VOOR WAT RUST... KRUININGEN Een 34-jarige man uit Dordrecht is dinsdag avond opgepakt in Krui- ningen met 6000 euro aan nieuwe postzegels in zijn auto. Agenten zagen de man 20.45 uur op de carpoolplaats aan de Weihoek, waar hij een lekke band aan het ver vangen was. Bij controle bleek hij een bekende van de politie te zijn. Een agent trof in de auto een grote hoeveelheid nieuwe postzegels aan. De Dord- tenaar kon geen goede verklaring geven waarom hij die postzegels had. Hij is aangehouden en zit nog vast. Mogelijk zijn de postzegels gestolen uit een winkel. KRUININGEN Bij een eenzijdig ver keersongeval op de A58 bij Kruiningen is in de nacht van dinsdag op woensdag een persoon gewond geraakt. De bestuurder van een Volvo-stationwagen raakte rond 01.15 uur door onbekende oorzaak van de weg toen deze, ko mende vanuit de richting van Rilland, de afslag nam richting Yerseke. De per sonenauto kwam in de berm en reed vervolgens van het talud af. Een ambulanceteam heeft de bestuurder van het voertuig naar het zie kenhuis in Goes gebracht. De wisselexpositie 'Jonge Jongers en 't mannengoed' is langer te zien in historisch mu seum De Bevelanden in Goes. De tentoonstel ling over jongerencul tuur in de 19de eeuw is nu tot en met oktober te bezoeken. Het museum verlengt de termijn omdat het geruime tijd dicht was door corona. De deuren zijn deze week weer geopend. Het museum is voorlo pig alleen op dinsdag, woensdag en donder dag te bezoeken, na re servering via 0113 - 228883. Er is een vaste looproute aangebracht, en bezoekers gaan per blok naar binnen. Werknemers van de Zeeman in Vlissingen zijn boos. Dinsdag middag werd een collectepot met geld voor een ernstig zieke jongen van hun toonbank ge grist. Op camerabeelden is te zien hoe een man van middel bare leeftijd de winkel insluipt en de pot onder zijn jas steekt. Bas Bareman Vlissingen - Mireille de Jager, assistent manager Zeeman traveldeal.nl/K06181 Hotel de Limbourg +4 V 1,2 of 4 overnachtingen incl. uitgebreid ontbijt V 12 of 4 x 3-gangendiner t.w.v. 36,50 p.p. y Monumentaal pand uit 1688 y Tip! Maastricht op ca. 30 min. Exd. toeristenbelasting ca. €3,00 p.p.p.n en reserveringskosten €19,95 per boeking. boek online of bel tussen 10.00 -16.00 uur t 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2