Boot brandt uit op Veerse Meer Kans op zoetwater via pijpleiding Water uit Volkerak-Zoommeer moet boeren op Schouwen-Duiveland redden Alarm over route spoortunnel Goes Roy en Dani op Lego-college 'Deze rotondes zijn levensgevaarlijk' Lego Master Lola geeft online bouwles Akkerbouwer Kees Hanse uit Zie- rikzee, tevens lid van het water schapsbestuur namens Partij voor Zeeland, uitte onlangs een nood kreet over de droogte in de regio. Hij stelde dat als de situatie niet verbetert, veel agrarische bedrijven binnen twee jaar te koop staan. ,,Omdat we zo de concurrentieslag niet aankunnen met streken waar ze wel kunnen beregenen." Hanse deed het waterschap de suggestie aan de hand nog eens te kijken naar het vaker geopperde idee om zoetwater aan te voeren met een pijpleiding vanuit het Vol kerak-Zoommeer, via de Grevelin- gendam. Het zou dan gaan om een leiding van ongeveer drie kilome ter. Het dagelijks bestuur van water schap Scheldestromen laat in een schriftelijke reactie weten dat daar over inderdaad wordt gesproken. ,,Momenteel vindt een verkenning op hoofdlijnen plaats naar de mo gelijkheden en onmogelijkheden van een pijpleiding." Werkgroep Er is een werkgroep opgericht, on der regie van de provincie. Verder zijn, behalve het waterschap, de ge meente Schouwen-Duiveland, land- en tuinbouworganisatie ZLTO en Agrarisch Schouwen- Duiveland betrokken. Het onder zoek bestaat uit twee delen. Het eerste deel gaat over de aanvoer van zoetwater via een pijpleiding naar Schouwen-Duiveland. Daarnaast Ik hoop dat nu binnen niet al te lange tijd duidelijk is hoe het plan eruit ziet en wat het moet gaan kosten wordt bekeken hoe het water in het gebied zelf moet worden verspreid. Dat kan via een leidingsysteem of via het oppervlaktewater. Ook een combinatie is denkbaar. Hanse heeft het waterschap ver der gewezen op het afstudeeron derzoek van Ko Smalheer uit Kerk- werve, die al in de jaren 80 de haal baarheid van een zoetwatersys teem bekeek. Het dagelijks bestuur van het waterschap zegt dat de werkgroep ook dat plan opnieuw bekijkt. Hanse is blij dat er nu vaart achter wordt gezet, omdat de problemen steeds nijpender worden. ,,Je ziet dat het klimaat aan het veranderen is. We moeten wakker worden en actie ondernemen. Er zal veel meer geld en menskracht vrij moeten worden gemaakt om met de- ze actuele thema's aan de slag te gaan." Dat er een verkenning loopt, is een mooi begin, vindt Hanse. ,,Ik hoop dat nu binnen niet al te lange tijd duidelijk is hoe het plan eruit ziet en wat het moet gaan kosten. Dan kun je de volgende stap zetten: hoe gaan we dat uitvoeren en wie gaat het bekostigen? Er zijn best wel mogelijkheden om zaken aan te pakken, maar als je geen plan hebt, hoefje ook niet te praten." Deltaplan In een breder verband wordt, onder leiding van de provincie, ook ge werkt aan een Zeeuws Delta plan Zoetwater. Dat brengt alle mo gelijkheden in kaart om de vraag naar en aanbod van zoetwater in de provincie beter op elkaar af te stem men. It donderdag 18 juni 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Een motorjacht dat aan een stei ger in het Veerse Meer ter hoogte van Vrouwenpolder lag, is gister ochtend uitgebrand. De brand weer en de KNRM werden rond 11.45 uur gealarmeerd, maar er kon niet worden voorkomen dat het bootje grotendeels aan de vlammen ten prooi viel. Ook de steiger liep brandschade op. Omdat er mogelijk gasflessen aan boord waren, werd publiek op afstand gehouden. De brand veroorzaakte hevige rookontwik keling, die van enige afstand te zien was. FOTO MARCELLE DAVIDSE •- Er komt mogelijk een pijpleiding om Schouwen-Duiveland vanuit het Volkerak-Zoommeer te voor zien van zoetwater. De betrok ken partijen onderzoeken mo menteel gezamenlijk of zo'n lei ding haalbaar is. Rolf Bosboom Zierikzee - Kees Hanse, akkerbouwer en lid van het waterschapsbestuur namens Partij voor Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29