(Advertentie) Geachte Statenleden, Tien jaar lang al dromen we van een robuuste en veilige gebiedsontsluitingsweg voor Kruiningen-Yerseke en om geving. Met een duurzame en veilige aansluiting op de A58. Met een hart voor de wensen van onze burgers. Met respect voor de architectuur van ons landschap, de liefde van haar maker en het rentmeesterschap van haar hoe ders. Met oog voor de belangen en uitbreidingsmogelijk heden van onze ondernemers. Met de visie generaties na ons zo lang mogelijk weg te houden van veiligheidsrisico's en uitgestelde tegenvallers. De laatste weken slapen we slecht. We schieten wakker met gevoelens van onzekerheid, rusteloosheid en vrees. We zijn bang. Het angstzweet staat op onze rug. We zijn namelijk in de fase gekomen dat u een beslissing moet gaan nemen over het favoriete poldertracé uit onze dro men. Maar we hebben heel sterk de indruk dat u andere wegen in gaat slaan. Dat u een beslissing gaat nemen waar we later spijt van gaan krijgen. Dat onze burgers offers moeten brengen. Dat hun wensen onvoldoende worden gehoord, dat er onvoldoende naar de belangen van onze ondernemers wordt gekeken. Dat zelfs onze veiligheid en die van onze kinderen bijna achteloos op het offerblok van opportunisme en speculatie worden gelegd. Gedeputeerde Staten willen namelijk niet langer kiezen voor de meest voor de hand liggende, meest duurzame, meest veilige oplossing zoals gebruikelijk in Zeeland. De richting van het breed gedragen poldertracé zijn ze lange tijd ook uitgegaan. Ook de gemeenteraad van Rei- merswaal sprak zich hier aanvankelijk voor uit. Gede puteerde Staten kiezen nu voor een andere weg: tracé Zanddijk-Molendijk. Een route die minder veilig en aan zienlijk minder duurzaam is. Een weg die minder vreugde oplevert en geen toekomst en perspectief biedt. Een weg die ons niet verbindt of vooruit helpt maar geasfalteerd wordt op verdeeldheid. Die vredelievende burgers tegen elkaar opzet en waarvoor bewoners hun huizen moeten verlaten. Een weg die niemand wil. En dat vooral omdat deze weg volgens Gedeputeerde Staten de goedkoopste oplossing is. We vragen u daarom ons te helpen terug op de goede weg te komen. Hoe kunt u dat doen? Door de tijd te nemen u goed te verdiepen in dit dossier, door niet al leen te kijken naar het geld maar een bredere afweging te maken, door uiteindelijk misschien wel de weg van de meeste weerstand te kiezen. Maar in ieder geval door interesse te tonen en met ons vragen te stellen. Waarom willen we in Zeeland afwijken van de weg die we al decennia lang volgen? Waar we overal de voorbeelden van zien. Vanaf de rondweg in Zaamslag tot en met de Sloeweg en de Tractaatweg, alsmede het recent in gebruik genomen knooppunt Drie Klauwen. Bijna elk dorp in Zeeuws-Vlaan- deren heeft een rondweg. Bij alle voorbeelden waren zeker goedkopere opties voorhanden, maar u ging altijd voor de beste en de meest toekomstbestendige oplossing. Waarom nu dan niet? Waarom de keuze voor een tracé waarmee Kruiningen-Yer- seke alleen op korte termijn geholpen lijkt te zijn? Terwijl u met een investering die circa vijftien procent hoger ligt een toekomstbestendige gebiedsontsluitingsweg kan realiseren die voor iedereen goed is. U kunt helpen door grote waarde te hechten aan de opvat tingen van Wim van de Linde, deskundige op het gebied van grote en complexe infrastructurele werken. Wij hebben zijn mening gevraagd over de verschillende tracés en de kos tenramingen. Van de Linde is niet zomaar iemand. Hij heeft het Rijk geadviseerd omtrent de Zuidas bij Amsterdam. Zelf heeft u eerder zijn kennis gebruikt bij o.a. de Westerschel- detunnel, de Sluiskiltunnel, de Sloeweg en de Tractaatweg. De Sluiskiltunnel viel mede onder zijn hoede maar liefst 25 miljoen euro goedkoper uit dan aanvankelijk berekend. De coronacrisis laat zien hoe zwaar onze regering leunt op deskundig advies van buitenaf. Waarom u dan ook niet? Wim adviseert het poldertracé en denkt dat die keus goed koper zal uitpakken dan eerdere berekeningen. Waarom zouden we ons niet opnieuw aan hem vasthouden? We richten ons tot u omdat we geloven in een democrati sche samenleving waar politici besluiten nemen op basis van logische argumenten en een visie waarvan de horizon verder ligt dan de avondzon van vandaag. We hebben u gekozen in het volste vertrouwen dat u het talent bezit om goede afwegingen te maken en oog te hebben voor de betrokkenheid en belangen van de burgers die u dient. Burgerparticipatie is niet bedoeld als exclusief podium voor ronkende burgers met een grote mond. Ze is vooral bedoeld om de stem van burgers die zich gehoord willen voelen niet te laten verstikken in coalitieafspraken of complexe rappor ten. HELP ons en onze burgers op weg naar de goede weg. De overleggroep ontsluiting Kruiningen-Yerseke e.o. Uitgebreide informatie: www.poldertrace.nl Omroep Zeeland interview Wim van de Linde: https://ozld.nl/omGw Contact: info@poldertrace.nl of 06-53750133 HELP ons op de goede weg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 28