TÏÜ O Undercover-serie levert film op 22 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV Tot vlak voor zijn dood werd Marc de Hond gevolgd door filmmaakster Nada van Nie. Haar indringende documentaire is vanavond te zien op Net 5. Van Nie werd getroffen door zijn blijvende energie en de liefde van Marc de Hond voor zijn familie. ,,Hij droeg hén tijdens zijn ziekte.'' Van sommige dingen snap ik maar weinig. Bij voorbeeld dat op dinsdagavond meer dan een half miljoen mensen naar een herhaling van Beter Laat Dan Nooit kijken op RTL 4. Of meer dan 300.000 mensen een oude Down met Johnny op SBS 6 uitzitten. Terwijl op hetzelfde moment op NPO 3 het leukste en liefste programma sinds tijden te zien is, Down the Road, dat op een schamele 214.000 kijkers blijft steken. Kan natuurlijk dat volksstammen landgenoten het al op 'de Belg' (copyright mijn oma zaliger) hebben geke ken, want het is een Vlaams format dat al even bestaat, maar dat lijkt me sterk. Er is gewoon veel te weinig tamtam gemaakt voor dit programma, dus neem ik vandaag die taak op me. In Down the Road gaan zes jongvolwassenen met het syndroom van Down met elkaar op reis. Als ik eer lijk ben - vergeef me de politieke incorrectheid - was die omschrijving genoeg om het eerste seizoen, dat de NPO vorige zomer uitzond, links te laten liggen. Ik was en ben eigenlijk wel klaar met al die grappige knuffel- downies op tv. Ik heb er seizoenen van genoten en vond Down met Johnny de terechte winnaar van de Televizier Ring. Maar op een goed moment had ongeveer elke omroep zo'n programma, waardoor verzadiging optrad. Boven dien ging het bij mij wringen dat verstandelijk be perkte mensen op tv altijd leuk, grappig en schattig waren, terwijl de werkelijkheid natuurlijk weerbarsti ger is. Maar nu ik door het onverwacht verslavende Dertigers vaak NPO 3 heb aanstaan, rolde ik vorige week als vanzelf in de eerste aflevering van Down the Road, seizoen twee. En dat verraste me bovenmatig. Omdat dit echt anders is. Natuurlijk hebben ze zes hartveroverende deelnemers gecast, maar je krijgt ze wel te zien zoals ze zijn. Met al hun nukken en onheb belijkheden, zoals elk mens die heeft. Ze willen met deze reis naar Zuid-Afrika hun grenzen verleggen en hun zelfstandigheid bewijzen, maar zodra ze zelf hun koffer moeten dragen op het vliegveld begint het ge piep. Een trap zonder leuning in het vakantiehuis is bijna reden voor opstand. Maar er is ook veel lol en ka meraadschap met tussendoor hartveroverend eerlijke gesprekken over hoe ze naar zichzelf kijken, hoe je met vrouwen hoort om te gaan en over scheten laten aan tafel. En dan heb ik nog niets gezegd over presentator en reisleider Dieter Coppens, die geweldig is en niet al leen met de jongeren. Dat de kijkcijfers zo laag zijn is nog tot daaraan toe. Maar dat nog geen enkel Neder lands vrouwenblad hem op de cover heeft gezet, daar snap ik he-le-maal geen bal van. Quote van de dag JURK! weer op podium IJ' Multatuli nieuwe stijl INTERVIEWNADA VAN NIE ot de dood ons scheidt, is de titel van de do cumentaire van Van Nie. Het privéleven van Marc de Hond (op 3 juni op 42-ja- rige leeftijd overle den) staat centraal. De documentaire stond bij Net 5 nooit in de gidsen. Sterker, Nada van Nie verkondigt pas vandaag dat haar emotionele werk vanavond te zien is. Het zegt volgens haar alles over de op 3 juni aan kan ker overleden theater-, televisie- en radiomaker, rolstoelsporter en voor malig internetondernemer. ,,Hij had zelf een heel precies idee hoe en wanneer alles moest verlo pen. Altijd de regie willen houden, ook nu hij er niet meer is'', vertelt Van Nie, die met klem benadrukt dit volledig te respecteren. Dat er op deze manier nauwelijks tijd bestond de indringende documentaire vooraf te promoten, is geen enkel probleem. Marc had zelf een heel precies idee hoe alles moest verlopen ,,Deze film maakte ik ook niet in op dracht, ik wilde hem zelf graag draaien. Als ik hem uiteindelijk niet verkocht kreeg, zou die alleen voor Marcs familie zijn.'' Een bericht van Marc de Hond op Facebook was voor filmer en voor malige actrice en tv-persoonlijkheid Van Nie (53) het vertrekpunt, nu an derhalf jaar geleden. ,,Marc meldde dat bij hem blaaskanker was gecon stateerd met daaronder dat je nu een maal moet dealen met de kaarten die voor je worden gedeeld in het leven. Zegt iemand die eerder al een tumor (een in zijn ruggenmerg waardoor hij in een rolstoel belandde, red.) Netflix gaat een film maken over Ferry Bouman, het hoofdpersonage uit Under cover. Die misdaadserie is de eerste zogeheten Netflix ori ginal van eigen bodem, al is Undercover voor de helft Vlaams. Vorig jaar deed het eerste seizoen het erg goed op de abonneedienst, later dit jaar komt de tweede reeks online. De aanstaande film heet Ferry en vertelt over de be ginjaren van misdadiger Bou- man. Hoofdrolspelers Frank Lammers en Elise Schaap zullen allebei in deze 'pre- quel' te zien zijn, maakte Netflix gisteren bekend. Ferry speelt zich af in 2006 in Amsterdam. De meedo genloze Bouman (Lammers) werkt voor de machtige hasj- baron Ralph Brink. Op een dag wordt de bende bruut overvallen en raakt de zoon van Ralph levensgevaarlijk gewond. Wanneer de sporen naar een groepje kampers in Noord-Brabant wijzen, wordt Ferry op pad gestuurd om de daders te vinden. Later wordt bekend wie verder in de film te zien zijn, wanneer de opnames begin nen en wanneer Ferry precies te zien zal zijn. Eén vrouw voor de rest van mijn leven? Ik denk niet dat dat het gaat worden Downies donderdag 18 juni 2020 PC THEATER Muziek- en ca baretduo JURK! treedt na zes jaar weer op. Jeroen van Ko- ningsbrugge en Dennis van de Ven geven op 8 en 9 augustus telkens drie voorstellingen tijdens de 'coro- naproof' con certreeks De tuin van 2020. Ui l llll I I I WLIW. FILM Regisseur Sha- riff Korver gaat Max Havelaar van Multatuli verfilmen. Het moet een 'mo derne blik' wor den op het kolo niale verleden van Nederland. In de jaren 70 verscheen Max Havelaar met Rutger Hauer en Peter Faber. 3 ■o 'Nooit zei Marc: Gudo Tienhooven 44 Frank Lammers. —Zanger Rob Dekay in LINDA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22