Volop muziek, magie is alleen 20 Feyenoord praat koning in de Kuip bij over de 'Blij om nog langer samen te zijn. Lang leve Dries' Feyenoord toonde zich zeer vereerd dat koning Willem-Alexander de Kuip had uitgekozen voor een werkbezoek van anderhalf uur. Deze krant mocht in zijn kielzog mee, uiteraard op anderhalve meter. ,,Hij kwam heel geïnteresseerd over en stelde allerlei vragen.'' Kort Terpstra koestert nog hoop Niki Terpstra (36) kan dit seizoen mogelijk toch nog in actie komen. De Noord-Hollan der heeft volgens de dokter van zijn Franse ploeg Total Direct Énergie tien tot twaalf weken hersteltijd nodig na zijn zware crash, dinsdag tijdens een training rond het Mar kermeer. Terpstra moest uitwijken voor een overstekende groep ganzen en knalde op een rotsblok. Hij liep onder meer een her senschudding, een gebroken sleutelbeen, gebroken ribben en een klaplong op. Zijn grote doelen zijn de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix, op 18 en 25 oktober. De Plus kan Tour niet rijden Laurens De Plus is geschrapt uit de ploeg waarmee Jumbo-Visma eind augustus aan de uitgestelde Tour de France begint. De Belg heeft de afgelopen koersloze maanden last gehad van fysieke ongemakken en is niet tijdig fit. De Nieuw-Zeelander George Bennett is de vervanger van De Plus. Sprinter Coleman geschorst De Amerikaanse sprinter Christian Cole man, wereldkampioen op de 100 meter, is voorlopig geschorst. Hij miste op 9 decem ber een dopingtest, niet voor het eerst. Naar eigen zeggen was Coleman even van huis om kerstinkopen te doen toen de doping- controleurs voor zijn deur stonden. ,,Ik heb de bonnetjes en bankafschriften. Ik hoorde pas een dag later van de dopingtest toen ik te horen kreeg dat ik een test had gemist.'' Newcastle: Amerikaans bod Newcastle United komt mogelijk in Ameri kaanse handen. Zakenman Henry Mauriss, een mediatycoon, zou 390 miljoen euro over hebben voor de Premier League-club. Voor waarde is wel dat hij voor het begin van het nieuwe seizoen al de zeggenschap krijgt. Er ligt ook een Saoedisch bod, maar dat is flink lager. Bovendien zijn er bedenkingen over de reputatie van kroonprins Mohammed bin Salman, de grote man achter dat bod. Quote van de dag Jans: deal voor 1 jaar Verbod op statement Een oranje jas met reflecterend ma teriaal hing over de rugleuning van een stoeltje van The Holte End. Subtiel in zijn eenvoud maar opval lend vanwege de bijzondere om- standigheden. Buiten het felge kleurde jack zat er niemand op de beroemde tribune van Villa Park. Het betrof geen vergeten kleding stuk. Aston Villa gaf op deze wijze een laatste groet aan de door corona overleden Ron Smith, de vader van coach Dean Smith. Het gebaar, op zijn vaste stek in het stadion, gaf de kern van de be tekenis van voetbal in Engeland krachtig weer. Meer nog dan een plek om het voetbal te vieren, vor men de clubs reusachtige buurt huizen. Zelfs een duel achter geslo ten deuren bracht dit aspect aan het oppervlak. 'Roar with us', stond er op vlaggen rond Villa Park. Meebrullen deden de supporters echter niet. Ze gaven gehoor aan de oproep om zich niet te verzamelen rond het complex. Alleen Mark Goodwin en zijn zoon Mark konden de verleiding niet weerstaan. Gehuld in de shirts van de Villans zaten ze onder een tent zeil op een bankje. Blikken bier en een fles wijn erbij. Tot verbazing van een viertal beveiligers die de humor er wel van inzagen. De vreemde stilte op Trinity Road, waar je op wedstrijddagen normaal over de hoofden kan lo pen, werd alleen doorbroken door fotografen zonder toegangsbewijs. Nerveus cirkelden ze rond de giet ijzeren hekken, in de hoop iets sen sationeels naar de redactie te kun nen zenden. Aan spanning ontbrak het vooraf gek genoeg niet. De wed- roon REPORTAGE Koning Willem- Alexander zit in de kleed kamer van Feyenoord op het stoeltje waar dit sei zoen middenvelder Oguzhan Özyakup zich dit seizoen voor thuiswedstrijden omkleedde. Aanvoerder Steven Berghuis zit een paar stoelen verderop en heeft de koning zojuist verteld dat het gesigneerde shirt, dat achter hem keurig op een kledinghangertje hangt, als cadeautje mee naar Den Haag mag. Algemeen directeur Mark Koe vermans grijnst en oppert dat hij het shirt daar, eenmaal aangeko men, vast aan koningin Maxima zal geven. Het is een vrolijk be doelde knipoog naar de onbeves tigde onthulling van Ron Jans uit 2015. Die mocht als trainer van PEC Zwolle eens aanschuiven bij het koningspaar en vertelde kort daarna dat koning Willem- Alexander een voorkeur had voor Ajax, maar zijn vrouw juist voor Feyenoord. De koning laat zich in het kleedlokaal van de nummer 3 van de eredivisie niet uit de tent lok- ken over de voorkeuren in Paleis Huis ten Bosch en zegt het shirt graag door te geven. ,,En als ons nieuwe thuisshirt op de markt is, dan komt dat ook uw kant op, hoor'', zegt Berghuis, die zich net als Koevermans 'zeer vereerd' voelt met het hoge bezoek aan de Kuip. De koning wordt in Rotterdam door diverse mensen bijgepraat over de impact van de coronapan- demie op het voetbal en de evene mentenbranche. In het onderko- men van Feyenoord, dat naast een voetbalstadion ook een evene mentenlocatie is, liggen alle regu liere activiteiten sinds de uitbraak van het virus al maandenlang stil. Dat de Kuip meer is dan alleen de gastheer van de wedstrijden van Feyenoord, dat weet de ko ning uiteraard zelf ook wel. In de jaren 90 heeft hij in de Rotter damse voetbaltempel popconcer ten van Pink Floyd en Michael Jackson gezien. Dat Willem-Alexander behalve donderdag 18 juni 2020 GO WIELRENNEN WIELRENNEN ATLETIEK VOETBAL VOETBAL Ron Jans (61) is de nieuwe trainer van FC Twente. De club uit Enschede be vestigde gis teren dat de coach een contract voor één seizoen heeft gete kend. Jans moest recent vertrekken bij FC Cincinnati, vanwege een racismerel. Hij wordt gepre senteerd als Twente ook twee nieuwe assistenten heeft gestrikt. OLYMPISCH Nederlandse deelnemers op de Olympi sche Spelen mogen rond wedstrijden geen state ment maken over racisme. „Vanaf het warmlopen tot na het uit lopen of de huldiging is dat niet toe gestaan'', zei NOC*NSF- preses Anne ke van Zanen- Nieberg. ,,Op persconferen ties mogen ze zeggen wat ze willen.'' O a 0) Maxima mag Aston Villa luidde gisteren met een 0-0 tegen Sheffield United de herstart van de Premier League in. Deze krant was erbij en merkte dat er zonder fans weinig van de Engelse magie overbleef. Aston Villa J Sheffield United Geert Langendorff Villa Park —Napoli-preses Aurelio de Laurentiis over de contract- verlenging voor topscorer Dries Mertens Brkfi Tekst: Mikos Gouka Koning Wil lem-Alexander in de kleed kamer van Feyenoord met Steven Berghuis, die hem een gesigneerd shirt heeft overhandigd. FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20