Vandaag bij deze krant #nlstartop Jatten van een ziek kind! e Onderzoeksraad weigert verzoek minister JOL Walcheren Het is kurkdroog in Nederland en zeker ook in Zeeland. Maar gisteren werden de sluizen van de hemel opengezet en kwam het water met bakken uit de lucht. Dat was dan weer te veel van het goede, want de watervloed kon niet goed weg. Met name Vlissingen moest het ontgelden. Straten, kelders en winkels liepen onder. P3 Minister Ank Bijleveld (Defensie) had de OVV gevraagd een onder zoek naar het bombardement, waarbij in 2015 vermoedelijk ze ventig burgerdoden vielen. Het voorstel voor dat onderzoek werd gezien als een bezweringsformule om steun van D66 te houden voor haar positie als minister. Dijsselbloem heeft haar echter laten weten dat het onmogelijk is dat de OVV 'gevechtshandelingen' onderzoekt. Dit is zo vastgelegd in de Rijkswet. Bijleveld drong er toch op aan een uitzondering te maken, maar Dijsselbloem weigert dat. ,,We hadden een juridisch bui tenommetje moeten maken.'' En dat wil hij niet. Opvallend genoeg stelt Dijssel- bloem bovendien dat de OVV te weinig geld heeft voor het onder zoek. Het budget van de OVV, zo'n 13 miljoen, zou niet toereikend zijn. ,,We stonden kort geleden nog zwaar rood, om het maar huiselijk te zeggen." Dijsselbloem: ,,We hebben ge woon niet de financiële middelen nu voor een onderzoek naar Ha- wija en we willen niet aan minis- We stonden kort geleden nog zwaar rood, om het maar huiselijk te zeggen ters hoeven vragen om extra geld. Dat moet zeer uitzonderlijk zijn. Je loopt namelijk het risico om het verwijt te krijgen dat daarmee ook invloed op het onderzoek kan wor den uitgeoefend. Wie betaalt, be paalt. Dat willen we niet." De OVV kreeg voor het grote on derzoek naar de MHi7-ramp wel apart budget. Volgens Dijssel- bloem zou dat bij een onderzoek naar Hawija lastiger liggen omdat het kabinet dan zowel onderwerp van het onderzoek zou zijn, als de financier daarvan. Dat de OVV al een paar jaar met financiële tekorten kampt, steekt hem. ,,Ik wil daar niet cynisch over zijn, maar een cynicus zou kunnen zeggen dat we expres klein worden gehouden om dingen niet te on derzoeken. Daartegen pleit dat we steeds meer verzoeken krijgen, ook van ministers." Dij sselbloem praat met minister Ferd Grapperhaus (Justitie) over het budget en wil het liefst 1,5 mil joen euro per jaar meer. P13 Het personeel van de Zeeman in Vlissingen is woest. Een man heeft in het filiaal een collectepot meegegrist waarin geld zat voor de ernstig zieke 12-jarige Quinten uit Oost-Souburg. »P2 donderdag 18 juni 2020 21°C Nieuwsmedia koopjedeal.nl) p* jge toekomst Lantjlcvcdc Viermaal in Bingoën via Indcstadof veerkracht de openlucht Facobook daarbuiten? Hoosbuien FOTO DIRKJAN GJÉCrÉWA 'Geen geld voor onderzoek Hawija' De Onderzoeksraad Voor Vei ligheid (OVV) weigert het bom bardement in Hawija te onder zoeken. Opvallend is een van de redenen: volgens de raad is daarvoor te weinig geld be schikbaar. Dat zegt OVV-voor- zitter Jeroen Dijsselbloem in een interview met deze krant. Tobias den Hartog Jan Hoedeman Den Haag - Jeroen Dijsselbloem, OVV De buien gaan verdwijnen pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530 Luxe Uittrekbare Wind- Zonneschermen Ind. roll-back functie V Geen last van de wind UV-bestendige PU-coating Ideaal voor meer privacy Adviesprijs €299,99 Bespaar nu €220

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1