Opknapbeurt voor fietspad van Hulst naar Sint-Niklaas School wordt straat met huizen Kazematten in Vlissingen open voor bezoekers 6 Onderzoek fusie 3 besturen ,,Onze leerlingen hebben recht op het beste onderwijs en met de bun deling van de krachten slechten we bestuurlijke barrières", licht Gerard Langeraert, waarnemend bestuur der van Perspecto, toe. Perspecto is van de drie de grootste, met twaalf basisscholen in Hulst en veertien in Terneuzen. Henk Verweg van de basisscholengroep Scoba in Sluis spreekt 'van een logisch vervolg op de samenwerking die al tussen de schoolbesturen bestaat'. Anco van Moolenbroek, algemeen directeur We zijn hierdoor in staat krachtdadiger op te treden ad interim van Probaz, benadrukt dat het 'de kunst wordt in een gro tere organisatie toch zoveel moge lijk lokaal en flexibel te werken'. De opmerking van Van Moolen- broek duidt erop dat het zeker niet de bedoeling is alle betrokken ba sisscholen 'een wasbeurt' te geven en op één leest te schoeien. ,,Het gaat om een bestuurlijke krachten bundeling'', verklaart Yoeri Sijl die als adviseur bij het fusieproces is betrokken, ,,waardoor de nieuwe scholengroep in staat is daadkrach tiger op te treden." Hij noemt als voorbeeld de werving en selectie van leerkrachten, waaraan een te kort bestaat. Ook is één sterke scho- lengroep beter in staat om leerlin gen die anders naar het Vlaams ba sisonderwijs zouden gaan, aan zich te binden, verwacht Sijl. Honder den leerlingen uit Zeeuws-Vlaan- deren bezoeken Vlaamse scholen. Geen voordelen Twee basisscholengroepen, Escalda in Sluis en de Stichting Katholiek Onderwijs in Hulst, blijven buiten de fusiebesprekingen. Raymond de Jong, directeur-bestuurder van Es- calda, ziet geen voordelen in een bestuurlijke fusie. De samenwer king die in Zeeuws-Vlaanderen al bestaat onder meer op personeels gebied, is naar zijn oordeel vol doende. Voor de kwaliteit van het onderwijs is het volgens hem ook niet nodig. ,,Onze scholen functio neren prima, aldus de inspectie." Ellen de Neef, bestuurder van SKO Hulst, laat eenzelfde geluid horen. In het kader van het fusieonder- zoek waartoe Perspecto, Probaz en Scoba hebben besloten, worden de drie organisaties de komende tijd doorgelicht en vergeleken op het gebied van onderwijs en bedrijfs voering. De volgende fase is het uit werken van een nieuwe organisatie en een studie naar de effecten van een fusie. Op de 37 betrokken scho len zitten ruim 5100 leerlingen en zijn zo'n 600 medewerkers actief. Zeeuws-Vlamingen mogen sinds maandag weer van Hulst naar Sint-Niklaas fietsen, over het po pulaire fietspad langs de oude spoorlijn. Het pad verkeert echter in slechte staat en is op sommige stukken te smal, maar daar komt verandering in. De fietssnelweg F411, de Meche- len-Terneuzenwegel of gewoon 'het fietspad van Hulst naar Sint- Niklaas' is een geliefde route. Die verbindt Hulst via Sint-Gillis Waas met Sint-Niklaas en loopt over de bedding van de voormalige spoorlijn Mechelen-Terneuzen. De spoorbedding is beschermd cultuurhistorisch landschap en het Stropersbos, waar de route doorheen voert, is landschappelijk erfgoed en natuurgebied. Nieuwe verharding De staat van de weg laat te wensen over. Er wordt in de Vlaamse poli tiek al langer gepraat over vernieu wing van het fietspad en daar zit nu schot in. Vanaf Reinakkerweg tot de grens met Nederland is een project goedgekeurd waarbij het fietspad een nieuwe verharding krijgt, laat de provincie Oost- Vlaanderen weten. Die moet in het landschap passen en daar wordt onderzoek naar gedaan. Naar verwachting wordt er in de winter met de werken begonnen. Die worden afgestemd op het broedseizoen van vogels. De pro vincie Oost-Vlaanderen betaalt de helft van het nieuwe pad, de an dere helft komt uit Vlaamse subsi dies. Vanaf Reinakkerweg tot Sint- Niklaas is een aantal paden ook aan vernieuwing toe én is de fietsweg te smal. Mensen kunnen elkaar op sommige stukken moeilijk passe ren. De stad Sint-Niklaas en ge meente Sint-Gillis-Waas laten sa men onderzoeken hoe de weg ver breed kan worden, waarbij reke ning wordt gehouden met de na tuur en het beschermde landschap. De nieuwe brede school aan de Badhuisweg in Sint Jansteen werd in juni 2018 geopend. Sindsdien staat het oude schoolgebouw aan de Wilhelminastraat leeg. Vorig jaar lieten burgemeester en wethouders al weten dat ze op die plek graag woningen zouden zien, omdat het omliggende gebied ook uit woon wijken bestaat. Het college wil de locatie verkopen aan een project ontwikkelaar, die een plan heeft in gediend. De ontwikkelaar neemt de sloop van het oude schoolgebouw voor zijn rekening en wil maximaal twaalf woningen op die plek bou wen. Hiervan komen er maximaal vier aan de Wilhelminastraat en acht aan een nieuwe straat, die op het perceel wordt aangelegd. Op de plek van het schoolgebouw wil de projectontwikkelaar maximaal twaalf woningen bouwen De ontwikkelaar moet ook zorgen voor de inrichting van de nieuwe straat, die een aansluiting op de Wilhelminaweg krijgt. Het bouwen van nieuwe wonin gen moet wel passen binnen de wo ningmarktafspraken die gemaakt zijn met de provincie. Voor het schoolterrein zijn er in die afspra ken geen woningen opgenomen, daarom moet de ontwikkelaar el ders ruimte 'creëren.' Dat wordt gedaan door de bestemming 'wo nen' weg te halen op een perceel met ruimte voor twaalf woningen. Dat is eigendom van de ontwikke laar en ligt tussen Morres Wonen en de Absdaalseweg in Hulst. Om te mogen bouwen op het schoolterrein moet het bestem mingsplan ook gewijzigd worden. De gemeenteraad mag daarnaast eerst haar wensen en bedenkingen doorgeven over het verkopen van de locatie. Daar wordt dinsdag 23 juni in commissieverband over ge praat. VLISSINGEN De kazematten in het Keizersbolwerk in Vlis- singen zijn vanaf van zaterdag 20 juli te bezoeken. Twee maanden later dan de bedoe ling was, vanwege de corona maatregelen. De kazematten geven bezoe kers inzicht in de strategische ligging van Vlissingen. De lig ging aan diep vaarwater en de positie als poort tot belang rijke havenstad Antwerpen trok staatslieden en krijgsstra- tegen naar Vlissingen. De heersers Karel V, Napoleon Bonaparte en zoon van de stad admiraal Michiel de Ruyter lieten hun sporen na. In de ka- zematten kunnen bezoekers zich een voorstelling maken van het leven van militairen in vorige eeuwen. Om bezoekers in goede banen te leiden, moeten ze via mu- zeeum.nl een tijdslot reserve ren voor een toegangskaartje. Reserveren kan vanaf aan staande donderdag. Als ze het bolwerk binnenkomen, hoe ven ze niet te haasten, maar worden ze via een pijlenroute langs de bezienswaardigheden gevoerd. De kazematten zijn - met als openingsdag zaterdag 20 juni - van donderdag tot en met zondag geopend tussen 13.00 en 17.00 uur. woensdag 17 juni 2020 Bundeling krachten in onderwijs Zevendertig Zeeuws-Vlaamse basisscholen, verspreid over Terneuzen, Hulst en Sluis, komen vanaf 1 augustus 2021 mogelijk onder één bestuur te vallen. De besturen van de scho- lengroepen Perspecto, Probaz en Scoba hebben gisteren be sloten daar een onderzoek naar te doen. Harmen van der Werf Terneuzen -Yoeri Sijl, adviseur Sophie Stockman Hulst/Sint-Niklaas De voormalige school in Sint Jansteen wordt gesloopt en ver andert in een straat. Er komen maximaal twaalf huizen voor terug. Sophie Stockman Sint Jansteen De populaire fietsroute loopt langs de voormalige spoorweg Hulst-Sint Niklaas en passeert onder meer De Klinge. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 63