Onbewust charmeoffensief van tijdelijk werkloze Haase Vj Injecties om verder te kunnen 12 ZEELAND De stekelige kant van tennisser Robin Haase (33) is bij het grote publiek bekend. De coronatijd legt een ander deel van zijn karakter bloot. „Mensen zien me vaak op de baan, boos en onder stress. Maar ik ben juist altijd vrolijk en loyaal.'' gtm Op zijn 85ste verjaardag ging de deurbel. De jarige deed open en meende Robin Haase te herken nen, maar dacht ook meteen: wat zou die nou komen doen? Nou, op verjaardagsvisite dus. De klein zoon van de man wilde zijn opa, gek van tennis, verrassen met een bezoekje van Nederlands beste tennisser en stuurde Haase een brief. ,,Die was zo leuk, dat ik dacht: waarom zou ik dit niet doen? Het was in Apeldoorn, an derhalf uur rijden. Ik heb twee uur bij die man op het balkon gezeten. Het was prachtig.'' Half maart, terwijl Nederland in de ban van het coronavirus was, zette de tijdelijk werkloze Haase (33) een bericht op zijn sociale me dia. Als iemand in deze complexe tijd een oppas kon gebruiken, of andere verzoekjes had, mochten ze hem benaderen. Er kwam van alles binnen, drie weken lang stond Haase klaar voor anderen. ,,Maar als mensen na afloop vroe gen of ze er iets van op Facebook mochten zetten, zei ik: Liever niet. Soms stuurden ze wel een bedankje of foto's. Dat gaf een goed gevoel. Niemand wist het, hoeft ook niet.'' Racket Haase vertelt het aan een pick nicktafel van de prachtige tennis vereniging Rhijnauwen in Bunnik. Net heeft hij getennist met drie mensen die zich hebben aange meld voor de campagne 'Balletje slaan', die Haase met drie andere tennisfanaten opzette. Bedacht toen hun sport weer 'open ging'. Mensen die nog niet naar hun sportschool mogen, kunnen nu kennismaken met tennis, of het racket weer eens uit de mottenbal- len halen. ,,Er ging ietsje meer tijd in zitten dan we eerst dachten'', zegt Haase lachend. Meer dan 400 clubs openen hun deuren voor 2000 deelnemers. Alle Neder landse toptennissers sloten zich aan en gaan deze dagen de baan op, Haase strikte een reeks BN'ers voor de promotie. In de maanden dat het proftennis op zijn gat ligt, is Haase onbewust een charmeoffensief gestart. Hij paste op kinderen, hielp bij een on line sportquiz en richtte 'Wij zijn tennis' op. Nederland leerde een andere kant van hem kennen. ,,Mensen zien me vaak op de baan, boos en onder stress. Maar ik ben juist altijd vrolijk, loyaal en draag graag mijn steentje bij voor mensen die het wat minder hebben. Dat komt ook door mijn opvoeding.'' Haase is al een jaar of tien de beste Nederlandse tennisser. Hielp het Davis Cup-team vaker dan eens uit de brand. Is voor de pers altijd bereikbaar. En probeert tus sen de toernooien door wat te doen voor de bond of voor andere mensen. Maar hij kreeg niet altijd de waardering die daarbij past. Haase miste de gunfactor, werd gezien als zeurpiet, wijsneus en arrogant. Hij weet het. ,,Ik heb het er met mensen over gehad. Soms kwamen spelers naar me toe: 'Ik droom van jouw carrière en toch word je elke keer afgemaakt'. Maar ik weet een beetje hoe het komt. Onder meer door hoe ik soms heb gereageerd in de media. Ik wil graag dingen uitleggen. Maar daarin kon ik zo ver doordraven dat je kan denken dat ik een bet- KNIEPROBLEEM weter ben. Ik kon bot zijn, zeggen dat iemand een stomme vraag stelde. Dat heb ik moeten leren. Het gaat nu beter, het maakt me niet meer uit wat iemand vindt. Al is het leuker als er positiever over je wordt geschreven dan dat men sen denken: arrogant.'' Ik heb niets met mensen die ambas sadeur zijn van een goed doel, maar eigenlijk niets dóen Zijn acties zorgden voor veel po sitieve aandacht en reacties in het land. Na de sessie in Bunnik belt hij met Coen en Sander van Ra- dio538, aansluitend zit hij bij Om roep Max. ,,We zien meteen nieuwe aanmeldingen van zeven tigers'', appt hij 's avonds tevreden. Haase wilde deze maanden zonder tennis niet op de bank gaan liggen wachten tot de boel is overge waaid. ,,Met mijn coach Raymond Knaap heb ik het er vaak over wat ik kan betekenen voor het Neder landse tennis. Je wilt je sport altijd promoten, maar in een normaal jaar heb je fysiek en mentaal ook rust nodig als je in het land bent. Mijn hoofd staat er nu meer naar om wat te bedenken en ook uit te voeren. Ik heb niets met mensen die ambassadeur zijn van een goed doel, maar eigenlijk niets dóen.'' woensdag 17 juni 2020 VL 'Het maakt me niet meer uit wat iemand vindt' Rik Spekenbrink Bunnik ïillii::,,li IIll I I I I-s I'11 lil!U 'Met mijn coach heb ik het er vaak over wat ik kan betekenen voor het Nederlandse tennis', zegt Robin Haase.' foto marlies wessels BUNNIK De coronacrisis dwong ook Robin Haase tot nadenken over zijn toe komst. Hij is afgezakt naar plek 170 op de wereldranglijst, maar stoppen is geen optie. ,,Ik heb deze tijd juist gebruikt om iets anders te proberen. Ik heb drie spuiten in mijn knie laten zetten, in de hoop mijn carrière te verlengen. Maar het is afwachten hoe die knie zich straks gaat houden.'' Daarnaast maakt Haase ge bruik van het aanbod van ten- nisbond KNLTB om een coachopleiding te gaan doen. „Vind ik interessant. Ik heb veel boeken gelezen en weet inmiddels veel van tennis. Maar die kennis toepassen op iemand anders, is wat an ders.'' - Robin Haase (33)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 61