Parkeerbeleid voor Zierikzee eenvoudiger 'Wat ben ik blij dat die van mij op Dreischor hebben geschoold' SPAR is op zoek naar ambitieuze ondernemer 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Het besluit van scholenkoepels Obase en Radar om een regioschool te bouwen in Renesse kan de prullenbak in. Tenzij ze zelf 5,8 miljoen euro op tafel leggen. Een meerderheid van de gemeenteraad trekt alleen de knip voor een centrale basisschool in Burgh-Haamstede. je vindt het bij SPAR Marcel Modde Zierikzee De ruimte wordt deels gevonden door 132 betaalde parkeerplaatsen op te heffen. ,,Dat kost ons als ge meente inkomsten, maar dat is niet anders dan", zegt Smit. Gaat de gemeenteraad in oktober akkoord met het voorstel, dan is de Gasthuisboomgaard achter de Al bert Heijn vanaf 1 januari de enige parkeerplaats waar vergunningpar- keerders in principe niks te zoeken hebben. Het plukje van 10 vergun ningplaatsen wordt opgeheven en het terrein daarmee volledig inge richt voor betaald parkeren. Daar komen 40 plaatsen voor alleen ver gunninghouders voor terug in de aangrenzende Baden Powelweg, bij zorgcentrum De Wieken. De betaalde parkeerplaatsen op de Balie, Kerkhof, Poststraat, Lange Nobelstraat en Nieuwe Boogerd- straat maken plaats voor vergun ninghouders. Verder is het ook de bedoeling het tijdvak voor alle ver- gunningsplekken op te rekken. Nu mogen bezoekers na zeven uur 's avonds hun auto op een vergun- ningsplek zetten. Het voorstel van Smit is die ruimte 24 uur rond, in clusief de zondagen, te reserveren voor bewoners van de binnenstad. Vergunninghouders mogen straks ook gratis parkeren op de betaalde plaatsen op de Mosselboomgaard. Met de herinrichting van par- keerlocaties wil Smit gelijk auto's uit de smalste straatjes van het Ha venkwartier weren. Die kunnen straks in de buurt een plekje vin den, of terecht op het terrein aan het 's Heer Lauwendorp, dat wordt uit gebreid met 35 (deels vergunning) plaatsen. Straten waar wél een mi nimale doorgang van 3,5 meter (voor brandweer en ziekenauto) mogelijk is, krijgen parkeervakken waarbinnen de auto moet staan. Op deze manier is het voor iedereen duidelijk waar wel of niet gepar keerd mag worden en hoort die dis cussie tot het verleden, verwacht de wethouder. Kraskaarten Smit wil tegelijkertijd een rem zet ten op de wildgroei van het aantal parkeervergunningen. Per adres wordt straks nog maar één vergun ning verstrekt. De bestaande tweede vergunningen verlopen met de verkoop van die extra auto. Het systeem van kraskaarten voor visite of klanten van ondernemers blijft bestaan. Maar het aantal kaar ten dat jaarlijks per vergunninghou der beschikbaar is, wordt terugge bracht van 100 naar 25. Ook wordt een kraskaart flink duurder: 2,50 euro per kaart tegen 70 cent nu. ,,Zo willen we stimuleren dat bezoekers gewoon op een gratis plekje aan de rand van de stad gaan staan", zegt Smit. De verwijsborden langs de wegen naar die gratis terreinen ge ven vanaf 1 juli volledig automatisch aan weer nog voldoende ruimte is. Marcel Modde Zierikzee Burgh-Haamstede is de logische 'groeikern' en dus zou het wel heel gek zijn als je juist daar twee basis scholen zou sluiten, reageren de raadsfracties op de uitkomst van een onderzoek naar de ideale loca tie in de Westhoek. De grootste coalitiepartij, LSD, is klip en klaar over het plan van de scholenkoepels: ,,Onze fractie zal op geen enkele manier instemmen met een kredietvoorstel voor een regioschool Noordwest in een an dere kern dan Burgh-Haamstede." Leefbaar weigert op voorhand ook iedere medewerking aan de aanleg van sportvelden aan de Duinzoom in Renesse. Voor uitbreiding van de bestaande sportvelden van DFS in Burgh gaan bij de fractie van Robbert Lievense wel de handen op elkaar. Die combinatie daar met de regioschool is ook doorslagge vend voor oppositiepartij SP. Obase en Radar hebben uitge- Zeventien en negentien zijn ze nu. Mijn bloedeigen kinde ren. Bijna elke avond is het wel wat. Springen ze in de Greve- lingen. Trappen ze een balletje op het voetbalveld. Lopen ze een rondje met de hond. Mét vrienden uit Dreischor, waarmee ze lachen en praten. Die ze, zonder dorps school, hoogstwaarschijnlijk niet hadden gehad. Je hebt het als ze opgroeien niet door. Het dagelijkse gangetje naar school. Eerst achterop in het zitje, dan wiebelend op een eigen fiets. Uiteindelijk met een buurjochie ren nend, want ook die is altijd te laat. De eerste stappen zonder ouderlijk toezicht worden op het eigen dorp, omringd door vriendjes en vrien- dinnetjes, gezet. Op eigen benen le ren staan, maar wel samen. In die o zo veilig aanvoelende eigen buurt. Met z'n allen voetballen bijDZC. Aanhaken bij festiviteiten als Ko ningsdag en Vlasdag. Kluwen jon gens en meisjes die op de Ring rondhangen en het dorpshuis in-en uitrennen. Dorpshuis wordt McDrive en rondhangen op de Ring wordt stappen in Renesse. Ze groeien samen groot. Na de basis school waaiert iedereen uit naar scholen in Zierikzee, Goes en Mid- delharnis. Schoolniveaus lopen vanaf dat moment uiteen. Vrien dengroepen en interesses ook. Maar de dorpsverbintenis...die blijft. Onbetaalbaar, al realiseer je je dat pas jaren later. Als je ziet hoe veel er nog over de vloer komen van die eerste jaren op school. Ooit kri oelden ze zij-aan-zijgeluierd rond op de peuterspeelzaal op het dorp, nu drinken ze samen een biertje om te proosten op elkaars diploma. Bij de duiksteiger en op het voetbalveld weet nog steeds iedereen elkaar moeiteloos te vinden. Stomweg om dat ze samen al die jaren op het zelfde dorp naar school zijn ge gaan. Niet dat er niets voor regioscho- len valt te zeggen. Prachtige scho len, de nieuwste onderwijssnufjes en financieel ben je qua discussie ook snel klaar. Maar oh, wat ben ik blij dat die van mij op Dreischor hebben geschoold. Wat ben ik blij met de basis die toen is gelegd. Waar de regioschool ook mag ko men: het is hoe dan ook een verlies. Eentje die nooit in cijfers valt uit te drukken. SPAR In Zeeland zijn wij op zoek naar overnamekandidaten. Zit ondernemen in je bloed, heb je ervaring in de foodretailbranche en weet jij een winkel neer te zetten zoals het hoort? Doe jij alles om klanten een perfecte service te bieden en kun je jouw passie goed overbrengen. Dan zoeken wij jou! Ga naar samenwerkenaanspar.nl/ondernemers of neem contact op met IdPtÜd Raymond de Koning (06-83018260). tïËjjra woensdag 17 juni 2020 Raad: School komt niet in Renesse Ouders halen hun kinderen op bij de basisscholen De Kirreweie en Onder de Wieken in Burgh Haamstede. foto sandra schimmelpenninck Het aantal parkeerplaatsen voor vergunninghouders in Zierikzee wordt bijna verdrievoudigd, als het aan verkeerswethouder Ankie Smit ligt. Ze geeft daar mee gehoor aan terugkerende klachten van inwoners over ge brek aan plek voor hun auto bin nen de stadsgrachten. Esme Soesman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 57