b Slag om Balenberg eerste krachtmeting Van Anrooij Pm Hoop op profbestaan heeft voetballer nog niet opgegeven ZEELAND 11 Net voor de transferdeadline maakte de spits maandag zijn overgang naar de derdedivisionist bekend. Bowling HSV Len Wolters Goes Omkijken naar het verleden doet Siebe Schets (22) liever niet. Ook kijkt hij niet te ver vooruit. ,,Na een periode zonder club en zonder wedstrijden te spelen, is het belangrijk om op de korte termijn te focussen", stelt de nieuwe spits van Goes. ,,Ik wil wedstrijdfit worden, doelpunten maken en assists geven." Schets rook de afgelopen seizoenen aan het bestaan als profvoetballer. Hij speelde in de jeugd van Feyenoord, sloot aan bij de hoofdmacht van FC Twente, werd verhuurd aan Go Ahead Eagles en verkaste naar FC Dordrecht. Ondanks een doorlopende verbintenis leverde hij vorige zomer zijn contract in bij de Dordtenaren. ,,Ik hoopte op een nieuwe club. Ik kon naar het buitenland toe, maar de aanbiedingen spraken me niet erg aan. Op dat moment stond ik achter mijn keuze. Het is nu niet van belang om te rug te kijken. Ik kan het toch niet meer veranderen. Ik wil me richten op de toekomst." Ik wil minimaal één doelpunt meer maken dan de concurrentie Na een aantal maanden zonder club te hebben gezeten (samen met andere oud-profs was hij actief bij een voetbal academie) kwam hij in de winter maanden bij derdedivisionist Goes te recht. De in Middelburg woonachtige aanvaller trainde een aantal keer mee met de selectie, om vervolgens naar Kozakken Boys te verkassen. ,,Ik zag het als een mooie kans. Omdat ik in Til burg kon wonen, was de afstand naar Werkendam goed te overbruggen." Vanwege de coronacrisis had hij nau welijks tijd om zichzelf in de kijker te spelen bij de grootmacht uit de tweede divisie. ,,Dat was balen en erg jammer. Nu is het tijd om te schakelen. Bij Goes denk ik veel aan spelen toe te komen." Schets treft bij het elftal van trainer Kevin Hollander een aantal bekenden, zoals zijn beste vriend Nazario de Fre- tes en oud-ploeggenoten Stefan de Bert en Ralph de Kok. ,,Ik denk dat we een aardig team hebben, dat mee kan doen om de bovenste plekken. Al zal het denk ik wel voor iedereen wennen zijn, na zoveel maanden zonder voetbal." Drang om te scoren Met behulp van een personal trainer, door mountainbiketochtjes en via ten- nispartijtjes bereidt hij zich voor op aankomend seizoen. De eerste training is op maandag 6 juli. De Middelburger hoopt nog altijd terug te keren in het profvoetbal, maar de focus ligt op dit moment bij Goes. ,,Ik hoop weer lang zaamaan te groeien. Daarna wil ik voorzichtig kijken naar wat er in de toekomst mogelijk is." Zijn voornaamste doel is successen boeken met zijn nieuwe club en de prestatie van Steve Schalkwijk - vorig seizoen topscorer van de derde divisie met achttien treffers - te evenaren. ,,Als je als aanvaller niet de drang hebt om te scoren, is er iets mis met je. Ik wil mi nimaal één doelpunt meer maken dan de concurrentie." KAPELLE Veldrijdster Shirin van Anrooij kreeg maandag weer voor het eerst sinds 16 februari een wedstrijd prikkel. De wereld- V kampioene bij de ju- niores deed in België mee aan de Slag om Balenberg. Of ze ge wonnen heeft? Dat mag de achttienja rige inwoonster van Kapelle niet zeggen. Zondag wordt het evene ment uitgezonden op Sporza en tot dan is het geheim. De Slag om Balenberg was een initiatief van oud-wereldkampi oen Sven Nys. Hij nodigde tal van grote namen uit om het tegen el kaar op te nemen bij het Sven Nys Cycling Center. Uiteindelijk zeg den vijf mannen (Mathieu van der Poel, Laurens Sweeck, Toon Aerts, Eli Iserbyt en Thibau Nys) en zes vrouwen (Sanne Cant, An- nemarie Worst, Ellen Van Loy, Denise Betsema, Laura Ver- donschot en Shirin van Anrooij) hun deelname toe. Dat de Zeeuwse op de uitnodiging in ging, was enigszins logisch. Ze rijdt immers komende winter voor de ploeg van Nys, Telenet Baloise Lions. De wedstrijd van maandag be stond uit drie korte onderdelen: een technisch parkoers op tijd, een tijdrit op een snel parkoers en een test wie het verst door een zandbak kon komen. De resulta ten werden verwerkt in een eind stand die zondag bekend wordt. De uitzending op Sporza begint om 17.05 uur. Het officiële veldrittenseizoen begint half september. Het is on duidelijk of alle koersen die op de kalender staan gewoon kunnen doorgaan. De eerste Nederlandse profwedstrijd is gepland op 11 ok tober in Gieten. Siebe Schets aan de bal voor FC Dordrecht in een oefenduel met RCS. foto lex de meester woensdag 17 juni 2020 GO 4 Bowlster Lind- sey Paling (foto) uit Kou- dekerke is door de Nederlandse Bowling Fede ratie genomi neerd voor de titel Speelster van Het Jaar. Ze is één van de vier genomi neerden voor de NBF Award. Zonder de ge schorste Rick van Drongelen heeft Hambur ger SV gister avond gelijkge speeld tegen VfL Osnabrück, de nummer veertien in de Tweede Bun- desliga. Voor rust kwam de ploeg van de Axelse verdedi ger op voor sprong. Nu rust werd het nog 1-1. HSV staat nog tweede en heeft twee punten meer dan de num mers drie en vier, die wel één duel min der speelden. Schets wil bij Goes zijn voorganger evenaren - Siebe Schets H€IMihk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43