Oud-wethouder Marcel Steketee keert terug in de Veerse politiek Kazematten zijn weekje gratis voor Vlissingers 7 MIDDELBURG STEEDS MEER PROTESTEN TEGEN PLAN Het protest tegen het verleggen van een busroute in het centrum van Middelburg groeit. Wethouder Chris Simons vindt niet alleen reizigersorganisatie Rover en omwonenden tegenover zich, zelfs de busmaatschappij voelt er niks voor. ,,Als we de binnenstad gaan vermijden, worden we minder aantrekkelijk voor passagiers." Het plan van de ge meente lijkt veel be langen te dienen. Door de busroute vanaf het station naar de dorpen op Walcheren deels uit het centrum te halen, boeken de chauffeurs wel tijdwinst om uit eindelijk na een rondje Walcheren weer op tijd op het station te kun nen zijn - zodat reizigers de trein kunnen halen. Voor bewoners van de kaaien en de Koestraat betekent het 'halve ren van het aantal bussen ook dat het veiliger en leefbaarder wordt', stelt Simons. Voor reizigers die naar de binnenstad toe gaan, ver andert er niks, dus de bereikbaar heid blijft goed, vindt hij. Des te opvallender is het dat ie dereen voor wie de verandering een verbetering zou moeten zijn, kritiek heeft op het plan. ,,Wij zijn geen voorstander van deze aanpas- ïrnir"~jts sing", reageert Ariska Bouterse van busmaatschappij Connexxion. ,,Wij willen de aansluiting met de stad houden en daar zijn deze twee haltes op de Turfkaai en de Koestraat belangrijke opstapplaat sen voor. We willen niet verder de stad uit drijven." Actie Connexxion is het volgens Bou- terse eens met de omwonenden, die ook vanwege de bereikbaar heid van de binnenstad pleiten voor behoud van de huidige route vanaf het station via de Schroe- burg, Blauwedijk, Stationsstraat, Turfkaai en Koestraat. Marischka Duinkerken heeft met mede-be woners inmiddels de actie 'Red onze busroute' opgezet. ,,Mensen moeten vanuit het centrum verder lopen naar de nieuwe bushalte, die de gemeente aan Het Groene Woud wil maken. Terwijl de bus vaak wordt ge bruikt door mensen die moeilijker ter been zijn." We willen niet verder de stad uit drijven Dit is slecht voor reizigers en Middelburgse ondernemers: het centrum van Middelburg wordt slechter bereikbaar per bus, re ageerde Gerda Spaander van reizi gersorganisatie Rover Zeeland vo rige week. Volgens haar is de in greep ook helemaal niet nodig om tijdwinst te boeken voor chauf feurs. Door andere ingrepen in de dienstregeling is dat probleem al opgelost, bevestigt Bouterse van Connexxion. Zo rijdt de bus niet meer door Aagtekerke. Volgens Simons vindt de provincie dat jammer, maar Connexxion wijst erop dat daar amper iemand in- en uitstapte. Tijdwinst boeken blijft noodzake lijk, omdat op steeds meer wegen de snelheid omlaag van naar 30 of 60 kilometer per uur, verklaarde Simons. ,,De dienstregeling is inderdaad niet zo aangepast dat we tijd over houden", erkent Bouterse. ,,Nu hebben we geen problemen. Als die er wel komen door aanpassing van snelheid op andere wegen, is het nog maar de vraag of daarvoor deze twee haltes bij het centrum moeten opofferen. Dat is voor ons niet automatisch het gevolg. We willen dan ook kijken of we de winst op andere plekken op de route kunnen boeken." VLISSINGEN Inwoners van Vlissingen kunnen de kaze matten in het Keizersbolwerk van zaterdag 20 tot en met vrij dag 26 juli gratis bezoeken. Een cadeautje van het MuZEEum, omdat het verdedigingswerk door de coronacrisis ruim twee maanden later opengaat dan de bedoeling was. De kazematten geven bezoe kers inzicht in de strategische ligging van Vlissingen. De lig ging aan diep vaarwater en de positie als poort tot belangrijke havenstad Antwerpen trok staatslieden en krijgsstrategen naar Vlissingen. De heersers Karel V, Napoleon Bonaparte en zoon van de stad admiraal Michiel de Ruyter lieten hun sporen na. Bezoekers (ook van buiten Vlissingen) moeten via mu- zeeum.nl een tijdslot reserve ren voor een toegangskaartje. Reserveren kan vanaf aan staande donderdag. Als ze het bolwerk binnenkomen, wor den ze via een pijlenroute langs de bezienswaardigheden gevoerd. De kazematten zijn - met als openingsdag zaterdag 20 juni - van donderdag tot en met zondag geopend tussen 13.00 en 17.00 uur. Oud-wethouder Marcel Steketee is opnieuw politiek actief. De ex- DTV'er is de steun en toeverlaat van Stijn van Kervinck (eigen lijst). Dat Veerse raadslid verliet enkele maanden geleden ook DTV, nadat die partij brak met de oude coalitie met SGP/CU en VVD en vervol gens Steketee liet vallen als wet houder voor de nieuwe coalitie met CDA en PvdA/GL. Steketee is commissielid namens de Lijst Van Kervinck en voerde maandag tijdens de vergadering van de raadscommissie ruimtelijke ontwikkeling een aantal malen het woord. Daarbij benadrukte hij dat hij daar niet zit uit rancune. ,,Ik heb Van Kervinck beloofd hem te hel pen nadat hij DTV verliet", zegt hij. Hij geeft aan dat hij wil bijdragen aan een constructief debat en be leid. ,,We gaan voor de inhoud. We willen niet zuur terugkijken." De Lijst Van Kervinck heeft nog geen programma. Volgens Steketee wordt daar hard aan gewerkt. ,,We willen er zijn voor de bevolking." Volgens Steketee had hij al eerder op willen treden als commissielid, maar kon dat niet wegens de coro nacrisis. woensdag 17 juni 2020 WA Red onze busroute! Maurits Sep Middelburg M Bushalte aan de Koe straat in Mid delburg. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA -Ariska Bouterse, Connexxion Emile Calon Domburg Marcel Steketee: ,,We willen er zijn voor de bevolking."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39