Voor het stoplicht bij Joos Veiligheidsregio Zeeland beëindigt streng regime twee weken eerder André Bosman al tien jaar in de Tweede Kamer In het Zeeuws Museum hangt bij het schilderij van Joos de Moor (u weet wel, die uit het Zeeuws volkslied) een stoplicht. Het museum heropent voorzichtig. Maar directeur Marjan Ruiter die van het museum vooral een ontmoetingsplek wilde maken, heeft nu maatregelen moeten treffen die ontmoetingen juist ontmoedigen. Toch is ze blij dat ze de deuren weer kan openen. zeeland 4 zorg en de GGD. De conclusie van het gesprek was dat er geen reden meer is om tot 1 juli te wachten. De situatie in de Zeeuwse zorg staat niet meer onder druk door corona. Totaalverbod Vanwege de coronacrisis gold in Zeeland lange tijd een begrenzing op het aantal verhuurde slaap plaatsen. Op 23 maart ging een to taalverbod op recreatief overnach ten in. Toeristen mochten nergens meer overnachten, ook niet in hun eigen vakantiewoning of plezier jacht. Strandhokjes mochten niet worden opgebouwd, laat staan ge bruikt. In stappen werden de maatrege len versoepeld. Langzaam maar ze ker mochten recreatieonderne- mers een steeds groter gedeelte van hun vakantiewoningen of standplaatsen verhuren. Vanaf half mei konden ook de strandhokjes weer gebruikt worden. Tot gisteren mocht maximaal 75 procent van de totale capaciteit aan slaapplaatsen worden verhuurd. Op 1 juli zou ook de laatste beper kingen worden opgeheven en de situatie weer normaal worden, maar het is nu al zover. VRZ-voorzitter Jan Lonink: ,,We moeten aandacht houden voor het opvolgen van de hygiënemaatre- gelen zoals de 1,5 meter en dus het voorkomen van drukte in de open bare ruimte. Want het virus is na tuurlijk niet weg. De afgelopen weken hebben we al ervaring op gedaan in het monitoren van drukte en het nemen van maatre gelen als het echt te druk wordt. Ook geven wij informatie voor be zoekers over de regels in Zeeland. We moeten aandacht houden voorhet opvolgen van de hygiënemaatregelen Wij blijven ons met ondernemers en betrokken organisaties inzetten voor deze gezamenlijke Zeeuwse aanpak." De Veiligheidsregio Zeeland denkt dat het loslaten van de laat ste grens de komende weken in de praktijk weinig gevolgen zal heb ben. ,,De totale bezettingsgraad zal overigens naar verwachting de ko mende weken nog onder de 75 pro cent blijven. Maar individuele on dernemers die een hogere bezet ting kunnen hebben, worden nu niet meer beperkt." Sanitair Het besluit van de VRZ is het tweede belangrijke stap voor de recreatiesector binnen enkele da gen. Sinds maandag is het weer toegestaan de sanitaire gebouwen te gebruiken op campings. Daarbij moeten wel de algemeen geldende coronaregels in acht worden geno men. I woensdag 17 juni 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND4 Beperkingen toerisme voorbij Aan de status aparte van de Zeeuwse vakantieparken en (mini-)campings is na drie maan den een einde gekomen. Twee weken eerder dan verwacht mogen de recreatieonderne mers weer 100 procent van hun capaciteit benutten. De regels in Zeeland zijn daarmee weer ge lijk met de rest van Nederland. Theo Giele Vlissingen Dit heeft de Veiligheidsregio Zee land (VRZ) gisteren besloten. De beperkingen werden in maart in gesteld om te voorkomen dat de druk op de Zeeuwse gezondheids zorg te groot zou kunnen worden. Gistermiddag was overleg met de - Jan Lonink, voorzitter Veiligheidsregio Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33