Boegbeeld Scheurtjes in wegdek Zeelandbrug zijn niet zo maar gerepareerd Stotterende overvaller krijgt tien maanden cel Staten vergaderen in het echt in Studio A58 2 JAN VAN DAMME Column DE STELLING Vandaag: Na mijn dood mogen ze al mijn organen hebben Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters STEE&S MEER NEDERLANDERS KAMPEN met slaapproblemen ©EEN ooe D1CHT©EDAAN VANNACHT j t>AN ZOU IK OOK NIET SLAPEN? Goesenaar (21) bedreigt agenten Trajectcontroles voorlopig nog uit MIDDELBURG Vlaketunnel gaat vijf nachten dicht voor onderhoud Op dit moment mag het verkeer over een lengte van 150 meter op de Zeelandbrug niet harder rijden dan 50 kilometer per uur. Onlangs bleek dat de slijtlaag van het asfalt is be schadigd. Om te voorkomen dat het erger wordt en om te vermij den dat auto's worden beschadigd door op spattend grind, is een snelheidsbe perking ingesteld. Afgesloten Als alles goed gaat is die op 8 juli voorbij. In de nacht van 6 op 7 juli stond een reguliere onderhouds beurt gepland. Die wordt nu ge bruikt om het wegdek te repareren. Daarvoor wordt de brug afgesloten van maandag 22.00 uur tot dinsdag 06.00 uur. De rest van de dag, tot 22.00 uur, is dan slechts één rijbaan beschikbaar. Daarna is de brug nog allerminst in topconditie. Bij de bewegende delen ligt het asfalt op een onder grond van staal. Daar blijken scheurtjes in te zitten. ,,De zwaarte van het vrachtverkeer is enorm", zegt gedeputeerde Harry van der Maas (SGP, verkeer). Vier jaar gele den is besloten dat voertuigen die zwaarder zijn dan 50 ton niet meer over de Zeelandbrug mogen. Door die maatregel zou vervanging van de bewegende delen kunnen wach ten tot 2026. De zwaarte van het vrachtverkeer is enorm ,,Dat komt nu wellicht dichter bij", aldus Van der Maas. Het kan ook zijn dat tussentijds een extra onderhoudsbeurt noodzakelijk is. ,,Dat gaat een grote klus worden." TNO onderzoekt hoe lang de stalen wegdekken nog mee kunnen, met en zonder reparatie. BREDA De 38-jarige Middelburger J. van E. heeft gisteren van de rechtbank in Breda geen anderhalf jaar cel gekregen, zoals was geëist. Omdat hij zo'n oprechte spijt heeft en zijn leven wil beteren, krijgt hij wel twintig maanden cel, maar de helft daarvan is voorwaardelijk. Van E. stottert. Daarom legde hij in maart van dit jaar een briefje op de toonbank bij de Albert Heijn in Goirle en de Gall&Gall in Kaats heuvel. 'U bent verplicht te vol doen aan mijn eisen. Haal nu al het geld uit de kassa en stop het in deze tas. Liefst zonder geweld.' Van E. heeft ook bekend dat hij het was. Hij had alweer last van de drank. Die zorgt er al jaren voor dat hij steeds weer strafbare feiten pleegt. Een strafblad van liefst 29 kantjes. Maar nu, nu gaat hij het al lemaal anders doen, zei hij twee weken geleden tegen de rechter. Pastoor In de gevangenis kwam hij een pastoor tegen waarmee het klikte. ,,Die heeft me doen nadenken." Hij wil werken aan zijn verslaving en zijn leven op orde krijgen. De rechtbank geeft hem daarom een laatste kans. Maar een volgende keer zal alleen nog een onvoor waardelijk celstraf volgen, von niste de rechter. De Statenvergadering van 10 juli vindt plaats in Studio A58 in Mid delburg. Dat is voorlopig de enige geschikte locatie die de provincie heeft kunnen vinden waar 39 Sta tenleden en het vijfkoppige college op anderhalve meter afstand kun nen vergaderen. De Statenleden willen elkaar niet meer alleen via een videoverbinding in de ogen zien. Vanwege de corona maatregelen werd de afgelopen maanden digitaal vergaderd. Dat gaat veranderen. Komende vrijdag komt de commissie Strategische Opgaven bij elkaar in de Statenzaal. Elke partij stuurt één woordvoerder. Voor de grote Statenvergadering van 10 juli wordt uitgeweken naar Studio A58, aan de rand van Middel burg. Er zijn diverse locaties onder zocht en op korte termijn is dit de geschiktste. Het liefst wil de provin cie wel een ruimte in het Abdij com plex gaan gebruiken voor de Staten vergadering, zegt commissaris van de koning Han Polman. Nieuwe kerk De Nieuwe Kerk is een optie, maar dan moet nog eens goed worden ge keken naar de zichtlijnen in verband met de pilaren, de akoestiek en de mogelijkheid om de vergaderingen voor publiek live uit te zenden. Er zit wéér een meeuw op mijn kop. Weg, scheer je weg jij! Je bezoedelt me met je witte drab. Kijk, daar dobbert de HMM Algeciras voorbij. Wat een drijvende blokkendoos. We lopen er massaal voor uit, onze mobiel tjes hoog geheven. Het grootste containerschip ter wereld, wordt er gezegd. Handel, winsten, gewin, daar draait het om. Nog een won der dat zo'n ding blijft drijven. Die kon je met recht een vlaggen schip noemen. Vol in de zeilen en met de luiken voor de kanonnen geopend, dat hadden jullie eens op beeld moeten vastleggen. Ik krijg er nog rillingen van. De loef afste ken was meer dan een spreek woord. De laatste jaren ben ik nieuws waardiger dan in mijn eigen eeuw. Ik heb de eerste sectie zeesoldaten opgeleid. Dat ze hun kazerne nu hier niet willen opslaan, het zal me worst wezen. Zelf ben ik ook naar Amsterdam verhuisd. toch één van mijn mannenbroe ders naast mijn sokkel. Jeannot, hij wil veiligheid en vrijheid voor ALLE Nederlanders. Het kabaal was een beetje aan me voorbijge gaan. Ik begrijp dat overal echte en onechte helden van hun voetstuk worden gehaald. Anti-discrimina tie, Black Lives Matter, die woor den kenden we niet. Handel, win sten, daarvoor hesen we de zei len. Ja, ik heroverde Afrikaanse forten op de Portugezen, de Engel sen. De Afrikanen brachten er hun slaven. Koopwaar, voor hen, voor ons. Een trieste geschiedenis, dat zie ik nu ook wel. Dieptriest. Maar tóen... der verhuisd, van plein naar bou levard. Geef mij maar een ander plekje. Waar ik niet langer last heb van die hondsbrutale, poepende meeuwen. Een voetstuk, helden dom, lauwerkransen, ik gaf er niet om, geef er niet om. Zet me maar da^r, in Lampsins' huis. Vertel er wel mijn verhaal. Niet zwart, niet wit, en zeker niet zwart-wit. De laatste jaren ben ik nieuwswaardiger dan in mijn eigen eeuw woensdag 17 juni 2020 Reageer op pzc.nl Gisteren: Liever goedkoop naar het buiten land, dan duur in Nederland 1034 reacties GOES Een 21-jarige Goesenaar is in de nacht naar dins dag aangehouden we gens verschillende over tredingen. Nadat hij werd opgepakt gedroeg hij zich agressief, bedreigde agenten en vernielde ook nog een ruit van een poli tieauto. Agenten troffen op een verder lege par keerplaats aan de Marco nistraat een auto aan met daarin een slapende man. Ze vroegen om zijn iden titeitsbewijs en zagen toen dat de man een boksbeugel bij zich had. De agenten doorzochten de auto en troffen een ci linder lachgas, wat pillen en hasj aan. Daarop werd de man aangehouden. ZIERIKZEE/SLUIS Op de Zeelandbrug en de rondweg bij Sluis (N253) is voorlopig nog geen tra jectcontrole actief. Het testen van de systemen duurt langer dan was ge pland. Volgens de jongste plan ning gaat de trajectcon trole op de Zeelandbrug pas eind september aan. Voor de N253 is dat pas rond november. Oor spronkelijk was het de bedoeling dat beide sys temen na de zomer van 2019 al actief zouden zijn. Maar dat plan werd vertraagd, omdat ze toen nog niet gereed waren. Met name de software ontwikkeling ging langza mer dan was gedacht. De Vlaketunnel gaat vanaf maandag 22 juni vijf nachten dicht. Rijkswaterstaat voert dan onderhoudswerk zaamheden uit aan de tunnel. De afsluiting geldt voor beide richtingen, tel kens van 20.00 tot 06.00 uur, van maan dag 22 juni tot zater dagochtend 27 juni. Het verkeer wordt met gele borden omgeleid over de N289. Weggebruikers moeten gedurende het onder houd rekening houden met een langere reis tijd. Er zitten scheurtjes in de Zee landbrug. De bewegende delen moeten daardoor mogelijk eer der worden vervangen dan in 2026. Op 6 en 7 juli wordt de be schadigde asfaltlaag gerepa reerd. Ernst Jan Rozendaal Zierikzee - Harry van der Maas, gedeputeerde Ernst Jan Rozendaal Middelburg Nee, dan mijn Zeven Provinciën. Boegbeeld van de mariniers, ik? Van de week stond er opeens Ze hebben me hier al eens eer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2