Witte BN'ers lenen hun Insta uit aan invloedrijke zwarte vrouwen Najaarsaanbiedingen effeweg.nl MEDIA CULTUUR 29 #SHARETHEMICNOW effeweg.nl oF bel 08810 30 800 ANVR ik al die tijd al thuis. Er moest nog wel het een en ander worden afgemaakt aan Bigger Love, maar meestal hoefde ik daar de deur niet voor uit. Qua lity time dus. Er wordt hier veel gedanst en gezon gen en we luisteren veel naar muziek.'' Wat wordt er bij Le gend zoal gedraaid? ,,Als de kinderen het voor het zeggen heb ben vooral Disneystuff en Top 40-werk. Ik houd goed bij wat er in mijn tak van de muziek gebeurt. Echt interes sante nieuwe R&B- en hiphoptalenten vind ik H.E.R., Daniel Caesar en Rapsody. Frank Ocean en Kendrick La- marr draaien al wat langer mee en zijn ook geweldig. Maar nu ik zo veel thuis ben, zet ik vooral oude favorieten op als Curtis Mayfield, Bill Withers, Marvin Gaye en de grootste van allemaal: Aretha Franklin.'' John Legend heeft de twee jaar geleden overle den Franklin diverse malen ontmoet en werkte ook met haar. ,,Ik heb best wat bekendheden ont- moet, maar bij de eerste keer Aretha was ik totaal starstruck. Tegelijk had ze ook iets heel ver trouwds. Aretha Franklin en mijn oma leken ont zettend op elkaar; uiterlijk, maar ook wat betreft achtergrond. Net als Aretha was mijn oma de dochter van een dominee en leerde ze zingen en pianospelen in de kerk. Zo'n stem als Aretha had mijn oma niet, maar wel had ze een zelfde speel stijl op de piano.'' John Legend speelde op zijn 4de al piano. Tonen zijn kinderen al belangstelling voor muziek? ,,Zin- gen en dansen, dat is het voorlopig wel. Natuurlijk zullen we ze stimuleren een instrument te gaan bespelen, maar we zijn van plan dat heel relaxed aan te pakken.'' Legend zelf trad als wonderkind al vroeg op, daar heeft hij geen beste herinneringen aan? ,,Nou ja, wonderkindIk was zo'n jongetje dat al heel snel dingen als Für Elise kon spelen. En ja, ik speelde veel in kerken, maar ik bewaar daar alleen goede herinneringen aan. Buiten de kerk heb ik op jonge leeftijd trouwens ook een keer voor een pre sidentsvrouw opgetreden." Wie dan? Lachend: ,,Voor Barbara Bush, de vrouw van de Republikeinse president George Bush. Ik was toen nog niet zo met politiek bezig.'' Net als Aretha was mijn oma de dochter van een dominee en leerde ze zingen in de kerk Onder anderen presentatrice Giovanca Ostiana, zangeres Ber- get Lewis, actrice Jasmine Sen- dar, advocate Natacha Harle quin en actrice Sarah Janneh la ten hun stem horen op de po pulaire Instagramaccounts. ,,Er zijn altijd al mensen die strijden tegen racisme en zich duidelijk uitspreken. Ik heb dat nooit zo gedaan. Ik ben zangeres, ik breng mijn boodschap via mu ziek'', zegt Berget Lewis. ,,Maar nu staat de wereld in brand. Dit gaat de geschiedenisboeken in en je kunt niet meer stilstaan. Ik moet van me laten horen voor een betere wereld voor onze kinderen.'' Lewis hoopt met #ShareThe- MicNow op een positieve ma nier verandering teweeg te brengen. ,,Ik denk dat wij vrou wen, vooral vrouwen, een ver schil kunnen maken. Een voor beeld geven dat we met respect en empathie verder komen dan met ruziemaken." De zange res (zelf 29.000 volgers op Insta- gram) wil op het account van actrice en presentatrice Tanja Jess (34.000 volgers) onder meer quotes en clips plaatsen van zwarte vrouwen die haar hebben geïnspireerd. ,,Lees eens een boek van Maya Angelou, luister eens naar het verhaal van Tina Turner.'' Door het account van Jess over te nemen, spreek ze een andere groep volgers aan dan ze zelf heeft. ,,Mensen willen op Instagram vooral leuke dingen zien - dat snap ik - maar steeds vaker wordt het ook gebruikt om te laten zien waar je voor staat. Ik vind het best wel span nend. Hoe zullen ze reageren? Haar volgers zijn niet mijn vol gers. Ik hoop dat er mooie ge sprekken uit voortkomen.'' De actie is overgewaaid uit Amerika, waar onder anderen Kourtney Kardashian, Julia Ro berts en Gwyneth Paltrow hun account al deelden. NU AL Italiaanse Bloemenrivièra 0 en Cöte d'Azur Bohemen en Praag Zwitserse Alpen met Mont Blanc Express Rome, Florence en Venetië Kroatië, Opatjja en Lovran Boek zonder aanbetaling woensdag 17 juni 2020 Bigger Love, releasedatum 19 juni. 44 Halina Reijn, Victoria Ko- blenko, Claudia de Breij en Anna Drijver: een greep uit de Nederlandse vrouwen die vaak op tv te zien zijn. Daar mogen wel wat meer vrouwen met een donkere huidskleur bij, vond de organisatie van #ShareTheMicNow. Daarom lenen bekende witte vrouwen vandaag een dagje hun Insta- gramaccount uit aan invloed rijke zwarte vrouwen. Marlies van Leeuwen BOEKBAAR INCL. 2 TREINREIZEN MONT BLANC EXPRESS EN TASCH - ZERMATT Ontbjjt en diner Vertrek: 3,10,17,24 okt Ontbjjt en diner Vertrek: 3,10,17,24,31 okt, 7 nov Ontbjjt en diner Vertrek: 3,10,17,19 okt Ontbjjt en diner Vertrek: 3,10,17,24 okt Logies en ontbjjt Vertrek: 12,16,23,30 nov, 7,14 dec Alle fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29