Douwe Bob krijgt 'coronaboete' 28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Quote van de dag Het nieuwe album van John Legend, Bigger Love bevat weer een portie sensuele soul. De komende tijd is hij ook actief in de Amerikaanse politiek, als steun voor Joe Biden. We hebben alleen een iets grotere interviewtafel moeten aanschaffen isschien dacht u maandagavond net als ik: dat portret over Aad van den Heuvel op NPO 2 om 22.10 uur laat ik even zitten. Ik weet het nu wel. Wat kunnen de makers van KRO- NCRV nog voor nieuws vertellen over de man, nadat er al uitgebreid stilgestaan was bij zijn over lijden in Tijd voor MAX, M en de journaals niet te vergeten? Bovendien stond het eerbetoon recht te genover Opi waar ook weer drie coryfeeën aan schoven om de godfather van Brandpunt de laatste eer te bewijzen. Want zeg je Aad van den Heuvel, dan zeg je Brandpunt. En Ook dat Nog? natuurlijk. Dat je als tv-maker bij leven al onsterfelijk bent geworden door twee programma's komt niet vaak voor. Veel tv-sterren, zeker de nieuwere generatie, mogen hun handjes dichtknijpen als ze in hun carrière één titel vinden waar ze iconisch mee worden. Maar het is ook een handicap. Want Aad van den Heuvel is meer dan die bevlogen reporter uit Brandpunt en het journalistieke geweten van Ook dat nog?. Hij is ook een van de belangrijkste steun pilaren van het huidige tv-aanbod. En dSt werd me pas duidelijk uit dat eerbetoon op NPO 2, dat ik aan het einde van de avond voor de zekerheid toch nog even terugkeek. KRO-NCRV interviewde afgelo pen weekend - dus nog voor het nieuws van het overlijden officieel bekend werd gemaakt - col lega's als Matthijs van Nieuwkerk, Koos Postema, Fons de Poel en Derk Bolt over 'hun' Aad. Allen hebben ze hem op een andere manier van dichtbij meegemaakt. Zij spraken onder meer over de J.C.J. van Speykshow uit 1973, die bestond uit satire, optre dens van wereldsterren als Tina Turner, meningen en het gesprek van de dag. De oerversie dus van heel veel latere shows die wél in ons collectieve geheugen gegrift staan, maar deze niet. Wat best gek is. ,,Hij wilde iets maken dat er nog niet was'', vertelde Matthijs die veel uitzendingen vanaf de eerste rang gadesloeg, omdat hij in zijn jeugd 'on afscheidelijk' was met de zoon van Van den Heu vel. Wat ook niet helder op mijn netvlies stond: De Alles Is Anders-show 1974 tot 1982) was het eer ste programma over media en alles wat daarmee samenhangt van de Nederlandse tv. Voorloper van De Wereld Draait Door, al wordt er in dat verband vaker naar Willem Duys' Voor De Vuist Weg gewe zen, ook door Matthijs zelf. Ik houd van televisie en word altijd ietwat opge wonden als ineens grotere lijnen zichtbaar worden in de vaderlandse mediageschiedenis, of ze nu op toeval berusten of niet. Het is alleen wel jammer dat daarvoor eerst een grootheid dood moet gaan. TELEVISIE Talkshow voor jeugd 'Bold' weer van start Peter van Brummelen Uh, ik moet even ingrijpen'', zegt hij ineens. Door de tele foon klinken vrolijke kinder stemmen. Er wordt gezongen en gegild. Dan klinkt er een vaderlijke vermaning, eerder vriendelijk dan streng. Het werkt wel. ,,Sorry, het liep hier een beetje uit de hand met de kinderen'', zegt John Legend (41), weer terug aan de telefoon. ,,Waar waren we ook alweer?'' We hadden het over Donald Trump, die hij de slechtst denkbare figuur noemde om nu Amerika te leiden. Waar Legends politieke voorkeuren lig gen, is duidelijk. Onder Amerikaanse muzikanten is hij misschien wel de meest uitgesproken Demo craat. Met Obama is hij persoonlijk bevriend, tij dens diens presidentschap trad hij ook diverse ke ren op in het Witte Huis. Nu steunt hij Joe (Biden, red.), zoals hij de Democratische kandidaat voor de komende presidentsverkiezingen amicaal noemt. ,,Ik heb hem leren kennen door die optredens op het Witte Huis. Hij is een integer en empathisch mens, precies wat dit land nodig heeft.'' Legends eerste keuze was Joe Biden evenwel niet. ,,Klopt, ik was betrokken bij de campagne van Elizabeth Warren. Ik acht haar nog steeds de beste kandi daat, maar nu gekozen is voor Joe Biden ga ik daar in mee. Met vereende krachten krijgen we Donald Trump uit het Witte Huis. Ik ga me actief inzetten voor Bidens campagne.'' Legends politieke betrokkenheid spreekt niet al tijd uit zijn muziek. Samen met The Roots maakte hij in 2010 weliswaar het album Wake Up!, dat co vers van klassieke zwarte protestsongs uit vooral de jaren 60 en 70 bevatte, maar de specialiteit van het huis is toch sensueel geladen soft soul. Het door Raphael Saadiq geproduceerde Bigger Love staat er weer vol mee. ,,Muziek om als je thuiszit coronababy's op te maken'', zei hij er tegen talk- showhost Jimmy Fallon over. John Legend is vader van Luna van 4 en Miles van 2 - basiskennis van iedereen die John Legend dan wel zijn echtgenote en fotomodel Chrissy Tei- gen volgt op sociale media. Hun gezinsgeluk wordt in hun posts afgewisseld met vaak stevige kritiek op Donald Trump. De president haat Le gend en vooral Teigen, die hij in een tweet 'filthy mouthed' noemde. Het zal hem vast ook niet zin nen dat het blad Vanity Fair het gezin van Legend bestempelde tot 'the real First Family'. Hoe komen Legend en de zijnen de coronatijd door? ,,Luna en Miles vinden het wel best zo. Ze zijn er aan gewend dat ik vaak weg ben. Nu zit ook Van onze verslaggever Douwe Bob deed het toch. Op treden bij het duinmeer van Hee. ,,Ik ben fokking blij dat ik weer kan spelen!" zegt Douwe Bob. Bij het duinmeertje zit een man of tachtig in plukjes bijeen. Hij begint te zingen, zonder versterking. Het publiek moe digt hem luidkeels aan. Het concert duurt een handje vol nummers. Douwe Bob grapt over auto's met boa's, op de weg aan de over kant van het water. Maar dan, midden in een num mer: ,,Fuck.'' Een agent en een bui tengewoon opsporings ambtenaar betreden het foto anp speelveld. Ze willen even een goed gesprek, ,,zonder het publiek erbij.'' Douwe Bob loopt mee. Later weerhoudt het pu bliek hem van verder spelen, voor zijn eigen bestwil. Enkele bezoekers houden een inzameling voor een eventuele boete voor de artiest - die zou nog aardig op kunnen lopen. ,,Neenee, hoeft niet!'' zegt Douwe Bob als hij het geld aan geboden krijgt. De gemeente had hem zon dagmiddag al te verstaan gege ven dat het niet de bedoeling was dat hij zou optreden. Aan vankelijk beloofde Douwe Bob zich daaraan te houden, ,,maar stiekem wilde ik het wel doen.'' En daar moet hij de juridische gevolgen van ondervinden. Douwe Bob nam zijn initiatief compleet buiten de Oerol-orga- nisatie om. Al appte directeur Siart Smit zondag nog ,,ook wel jammeris de organisatie niet erg gelukkig met het piratenop- treden van Douwe Bob. Aad woensdag 17 juni 2020 GO Tim den Besten presenteert Kwartier van het dier-corona edition. In de studio schuiven onder meer le guaan Lex en kaketoe Kaat aan als tafeldier. Het praatpro gramma is vanaf 28 juni wekelijks te zien op NPO Zapp. SOAP De opnames van The Bold and the Beauti ful worden van daag na drie maanden her vat. Het is de eerste Ameri kaanse televi sieserie die de productie weer opstart nadat de opnames in maart stil kwa men te liggen. 3 "U 0) Voor zijn 'optreden' bij een duinmeertje op Terschelling maandagmiddag heeft zanger Douwe Bob een proces-ver baal gekregen, meldt de Leeu warder Courant. Douwe Bob. -John Legend - Presentator Janine Abbring laat weten dat verder alles hetzelfde blijft bij Zomergasten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 28