II 27 Ron Jans wil wrange smaak Cincinnati wegspoelen bij nieuwe club FC Twente L Ron Jans (61) is de nieuwe trainer van FC Twente. Als de club in Enschede ook twee nieuwe assistenten heeft aangesteld zal men de nieuwe technische staf nog deze week presenteren. Ron Jans keert terug in de eredivi sie. De 61-jarige oefenmeester is door Jan Streuer, technisch direc teur van FC Twente, met succes be naderd voor de klus van hoofdtrai ner. Jans, die eerder volgens hem volkomen ten onrechte van racisme werd beschuldigd en om die reden vroegtijdig moest vertrekken bij het Amerikaanse FC Cincinnati, wordt de opvolger van Gonzalo Garda Garda. Die was pas aan zijn eerste seizoen bezig in Enschede, maar moest de club alweer verlaten nadat zijn steun en toeverlaat, tech nisch directeur Ted van Leeuwen, kort daarvoor al was gesneuveld. Jans, die eerder ook FC Gronin gen, Heerenveen, Standard Luik en PEC Zwolle onder zijn hoede had, kwam in beeld omdat Streuer heel duidelijk stelde dat hij een voorkeur had voor een Nederlandse trainer. Dat was opvallend, want directeur Paul van der Kraan had drie dagen voor de aanstelling van Streuer nog wel gewoon de Duitser Alex Zorni- ger een officiële contractaanbie ding gedaan. De 52-jarige voorma lige trainer van Red Bull Leipzig, VfB Stuttgart en Brendby had grote indruk gemaakt op Van der Kraan na een gelikte presentatie. Zorniger trok zichzelf echter te rug, nadat FC Twente vorige week Streuer had benoemd tot technisch directeur. De Duitser wilde na een periode bij het Deense Brendby best bij FC Twente aan de slag, maar deinsde daar begrijpelijkerwijs voor terug toen hij Streuer tijdens zijn presentatie op televisie had ho ren vertellen dat de technisch di recteur toch echt liever een Neder landse trainer dan een buitenlander voor de groep zag staan. Een geïrriteerde Zorniger belde FC Twente af. ,,Ik wilde echt graag naar Twente komen, maar er is te veel gebeurd'', zei de Duitse trainer tegen deze krant. Voor Streuer was dat het moment om aan te kloppen bij een trainer uit Nederland. Vrij snel na het afhaken van Zorniger werd de clubloze Jans benaderd met het verzoek of hij FC Twente, waar de laatste jaren volop trainers sneuvelden, onder zijn hoede wilde gaan nemen. De routinier had wei nig bedenktijd nodig. Hij wil na zijn vervelende vertrek uit Amerika graag weer snel aan de slag en kwam tot overeenstemming met de club Enschede. Het is duidelijk dat er contact is. Het ziet er ook goed uit, maar het is nog niet rond. Meer kan ik er niet overzeggen Jans zal spoedig, waarschijnlijk morgen al, worden gepresenteerd als de nieuwe hoofdtrainer van FC Twente. De trainer geeft aan op dit moment nog niets te kunnen zeg gen, maar bevestigt wel in gesprek te zijn met FC Twente. ,,Het is dui delijk dat er contact is. Het ziet er ook goed uit, maar het is nog niet rond. Meer kan ik er niet over zeg gen'', aldus Jans. Dat heeft ook te maken met de verdere invulling van de staf. De Tukkers namen eerder namelijk ook afscheid van de assistent-trai ners Dennis van der Ree en Peter Niemeyer. De komende dagen zul len er twee nieuwe trainers worden aangesteld die Jans komend seizoen moeten gaan ondersteunen. Als het plaatje compleet is, kan de volledige staf worden gepresenteerd. Maar in Enschede moet veel meer werk worden verzet. De club, waar de trouwe aanhang alweer massaal seizoenkaarten heeft aangeschaft, zag immers liefst zestien spelers vertrekken en moet dus een vrijwel volledig nieuwe selectie samenstel len. Jans, die in 2014 met PEC Zwolle de KNVB-beker en de Johan Cruijff Schaal veroverde, krijgt uiteraard een grote stem in het aankoopbe leid. Het voordeel van PZC Ontspannen in een chalet in de Belgische Ardennen Vakantiepark VaLLée Les Etoiles Bestel nu met 59% korting! Bekijk het gehele aanbod op pzc.nl/vakanties woensdag 17 juni 2020 Eerherstel in Enschede Mikos Gouka M Ron Jans wil na het smade lijke einde van zijn Ameri kaanse avon tuur snel weer in Nederland aan de slag. FOTO PIM RAS Rotterdam/Enschede Jans als de gebiedende coach van PEC Zwolle met Bram van Polen. FOTO CARLA VOS - Ron Jans (61) 3, 4 of 7 overnachtingen o.b.v. Logies Verblijf in een 4- of 6-persoons comfort chalet Beoordeeld met een 8,4 op Zoover! Gratis gebruik van Wi-Fi en parkeren bij de accomodatie Gelegen in een prachtige, natuurrijke omgeving! Tip: bezoek vestingstad Dinant! "Exclusief reserveringskosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 27