Tou Engels voetbal zonder sfeer, 24 Club uit München is alweer voor de negende Kort Bayern München is na de winst gisteren bij Werder Bremen (0-1) kampioen van Duitsland. Alweer voor de negende keer sinds 2010. Twee spelers maakten al die titels mee, Thomas Müller en David Alaba. Hoe zagen zij het team om hen heen veranderen? Een vertelling in canonvorm. 'Jürgen Klopp is de beste trainer van de wereld' fc TT Circuit verliest miljoenen Het niet doorgaan van de TT van Assen dit jaar kost het circuit 3,5 miljoen euro. De stichting die het Drentse circuit uitbaat, kan het verlies dragen, zegt voorzitter Arjan Bos. ,,We hebben de afgelopen jaren een goede buffer opgebouwd, maar de pijn voelen we. De TT bedraagt wel de helft van onze om zet.'' Sinds 1925 heeft het evenement, dat jaarlijks ongeveer 130.000 toeschouwers trekt, met uitzondering van de oorlogsjaren 1940-1945 altijd op de kalender gestaan. Zware val Niki Terpstra Niki Terpstra zal dit jaar waarschijnlijk niet meer in actie komen. De 36-jarige renner ligt in het ziekenhuis na een zware crash tij dens de training. Terpstra zou onder meer diverse breuken, een klaplong en een her senschudding hebben. Vorig jaar liep hij in de Ronde van Vlaanderen bij een val ook al een zware hersenschudding op. Daardoor miste hij Parijs-Roubaix. In de Tour de France moest de renner van Total Direct Énergie vervolgens met een schouderbles sure, ook na een crash, opnieuw afhaken. Zes ton voor FC Utrecht Het bestuur betaald voetbal van de KNVB wil 1,5 miljoen euro uit het solidariteits fonds aanwenden om clubs te compenseren die door het stopzetten van de eredivisie en Keuken Kampioen Divisie zijn benadeeld. Het hoogste bedrag zou volgens goed inge voerde bronnen naar FC Utrecht moeten gaan; de bekerfinalist kan op 6 ton rekenen. Voor Cambuur heeft de KNVB een bedrag van 425.000 euro gereserveerd. Spelen misschien nóg later Het is een optie om de Olympische Spelen van Tokio nog een keer uit te stellen als van wege het coronavirus de zomer van 2021 ook niet haalbaar blijkt. Dat zegt Haruyuki Takahashi, bestuurslid van het organisatie comité. ,,Van definitieve afgelasting zal de hele wereldeconomie klappen krijgen.'' Quote van de dag Bertens in 2021 naar Rosmalen Sagan debuteert in Giro 2010 Louis van Gaal maakt Bayern in zijn eerste jaar kampioen. De 'Tul pen-generaal' krijgt van het be stuur de opdracht mee: vernieuw het elftal en de speelstijl. Meer bal bezit, combinatievoetbal, vleugel spel. Van Gaal haalt Arjen Robben over om van Real Madrid naar München te komen en geeft eigen talenten zoals Müller, Alaba en Badstuber de kans. Alaba (17) wordt de jongste Bayern-debutant ooit in een Europees duel. Müller (19) haalt in zijn debuutseizoen meteen de Duitse selectie voor het WK in Zuid-Afrika. O O Q 9 9 T* rp 9 9 2013 In 2011 en 2012 ziet de Bundesliga voor het laatst een andere kampi oen: Borussia Dortmund. In 2013 slaat Bayern keihard toe met de tri ple (titel, beker, CL) onder Jupp 2010. FOTO BSR Heynckes. Spelers als Van Bommel, Olic, Butt en Van Buyten zijn ver vangen/gestopt. Manuel Neuer moet op doel de nieuwe Oliver Kahn worden. In de spits Mario Mandzukic, net als Robben scorend in de CL-finale op Wembley (2-1 zege op Dortmund). 2014 Pep Guardiola heeft het roer over genomen. Torenhoge verwachtin gen, maar Bayern zal onder 'Herr Pepp' in drie jaar niet opnieuw de CL winnen. Mario Götze maakt als eerste van drie Dortmund-spelers de beladen overstap naar München. Hij vindt nooit zijn draai. Spelers als Thiago, Javi Martinez en Arturo Vi- dal geven Bayern ook een 'Latijns' gezicht. 2015 Bayern vindt in het seizoen 2014/ 2015 zijn topspits voor de komende jaren in Robert Lewandowski. Ook hij komt rechtstreeks van Dort mund, transfervrij, bam! Voor het middenveld is Xabi Alonso nieuw, van Real Madrid, dat zelf Toni Kroos weghaalt bij Bayern. Voor 25 mil joen euro, een koopje. 2016 Het geraamte van de seriekampioen staat nu al een tijdje met Neuer, Lahm, Alaba, Schweinsteiger, Mül ler, Robben en Ribéry. In 2015/2016 is Schweinsteiger de eerste die daaruit wegvalt. Hij gaat naar Man chester United en wordt daar her- De wereldberoemde 'Anfield roar' is een klassieker. Een uniek geluid, aanzwellend van onder het mach tige dak van The Kop. Een diep soort gegrom, vlak voor de aftrap ingezet, en binnen een handvol seconden uitgroeiend tot een verpletterende brul alom. Voor spelers van Liver pool werkt het beter dan doping, zo wil de mythe. De brul tilt ze als het PREMIER LEAGUE ware op en neemt ze mee als in een windturbine. ,,Ik heb de kracht van Anfield gevoeld'', zei José Mou- rinho ooit, als coach van Chelsea. ,,Het was fantastisch." De komende weken zal de ploeg van Jürgen Klopp het zonder de 'roar' moeten doen, zonder het ge zang ook. Met een voorsprong van 25 punten zal dat niet funest zijn natuurlijk, de titel is een kwestie van dagen ofweken. Maar toch: wat is de Premier League nog waard met lege tribunes? Wat blijft er over van alle slimme marketing, van de magie, gebouwd op een decennia oude historie van Britse voetballiefde? En welke im pact zal het hebben op het spel zelf? Het kan twee kanten op, denkt Ruud Gullit, ervaringsdeskundige als oud-manager van Chelsea (waar hij ook nog speelde) en Newcastle United, tegenwoordig analyticus bij de BBC. ,,Als speler voel je je fantas tisch in zo'n sfeer, je krijgt er echt energie van'', aldus Gullit. ,,Maar het publiek heeft in Engeland ook invloed op het spel. De fans houden van goed voetbal, maar het moet niet te langzaam gaan. Geen traag woensdag 17 juni 2020 MOTORSPORT WIELRENNEN VOETBAL OLYMPISCH TENNIS Kiki Bertens heeft de or ganisatie van het Libéma Open beloofd dat ze vol gend jaar weer van de partij is op het grastoer- nooi in Ros malen. Het gecombi neerde WTA- en ATP-toer- nooi gaat deze maand vanwege de coronacrisis niet door. Bertens (28) verloor in 2019 de finale van de Ameri kaanse Alison Riske. WIELRENNEN Peter Sagan maakt in ok tober niet zijn opwachting in de Ronde van Vlaanderen en Parijs- Roubaix, die hij beide al eens won. De drievoudig wereldkam pioen uit Slo wakije doet die maand voor het eerst mee aan de Ronde van Italië. Eerder rijdt Sagan (30) ook nog de Tour O a Van Louis tot Flick Maarten Wijffels Rotterdam/Bremen Bayern 2010: kampioen onder Van Gaal Lahm Van Buvten Van Bommel Rohhen Muller Butt 0 Demichelis Badstuber/ Alaba Schweinsteiger Ribéry Gomez/Olic Die Meister in 2010: coach Louis van Gaal met Mark van Bommel en Arjen Robben in De Premier League wordt van avond hervat, uiteraard zonder publiek. Wat blijft er over van het Engelse voetbal zonder het geluid, het gezang en gebrul van volle tribunes? Sjoerd Mossou Rotterdam PROGRAMMA (INHAALDUELS) Vandaag 19.00 uur Aston Villa - Sheffield United 21.15 uur Manchester Citv - Arsenal Oud-Liverpoolspeler Steven Gerrard (40) wil daarom per direct een standbeeld voor de huidige coach van de Engelse club.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24